Форум: Български rss-feed

Това е основния форум за дискусия на Български. Когато публикувате в този форум трябва да се използва този език. Мнения на други езици могат да бъдат отстранени без предупреждение. Този форум използва подраздели за мнения с различни теми или предназначение. Моля публикувайте за намерени бъгове в раздел бъгове и помислете къде да публикувате нещо преди да го направите.

Български >> Основна дискусия

Национален отбор - Ретроспекция (19)


bg Mika >> Събота Октомври 19 - 18:08

Здравейте!

Създавам тази тема с цел да обсъдим конкретно представяне на национален селекционер за определен сезон в играта.

Както повечето знаят в момента аз съм националният мениджър. Първата половина от квалификациите се представихме точно по план, като в почти всички мачове, освен един или два, имахме предимство в нанесените удари (независимо от резултата от мача). Уви, втората половина от тези квалификации бяха пълен провал, а аз си мислех, че ще ми е по-лесно заради ключовите домакинства ... Косово и Беларус ме препънаха ... а аз се надявах на равенство срещу Беларус и победа срещу Косово ... но не изиграх картите си както трябва и си получих заслуженото ... (въпреки че май пак имаме предимство в нанесените удари).

Накратко смятам, че шансовете ни са минимални, въпреки че все още продължавам да анализирам всички играчи на противника преди мачовете и в съответствие с това да слагам нашите играчи на терена.

Освен това в приятелските мачове поставям всеки, който не е играл в официален мач, като крайната ми цел е всички да получат опит от максимум мачове (можете да разгледате че много малко от официалните и приятелски мачове, ако не и николко, са с един и същи състав), а да не използвам все едни и същи и да ги изморявам до контузия (както някои чуждестранни селекционери правиха) и май сме си бая стабилни в приятелските и в общия случай побеждаваме.

Та ... да завърша епопеята си със следните въпроси:
- Смятате ли, че съм свършил добре работата си? Къде според вас съм объркал и какво можех да направя по-добре?
- Искате ли да остана селекционер на националния отбор?
- Някой друг иска ли да стане селекционер (мисля, че малко свежа мисъл би дошла добре за отбора)?
- Искате ли чужденец да води отбора (аз лично не харесвам тази идея, тъй като са небрежни, не обръщат внимание на състоянието на играчите и все използват едни и същи)?

bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg dvanaise >> Петък Октомври 25 - 14:22

Здравей,

Гледам че никой не отговаря затова реших аз да кажа нещо.

Не мога да кажа колко добре си си свършил работата, но ако втората половина от квалификациите бяхме направили поне такива резултати като първатата , това щеше да означава че си я свършил по-добре от сега.

Смятам че не се справи зле, но съм сигурен че може и по-добре. Предния мениджър няма да го коментирам, дори да се кандидатира моя глас няма да отиде за него

Малко в страни от темата искам да кажа че в живота има работи при които резултата зависи не само от работата на конкретния човек но и от цялата организация. Например един готвач, ако е лош готвач каквито и продукти да му дадеш малко вероятно е да направи нещо вкусно от тях. Но за един добър готвач има значение с какви продукти или инструменти ще работи и резултата от неговата работа зависи както от неговите умения така и от тиганите, лъжиците, зеленчуците или от това как някой друг е нарязал чушките или дали този друг е обелил картофите и т.н. Защото е значително по-трудно да направиш кюфтета ако някой друг ти е дал месо, а не кайма

Смятам че работата на националния мениджър е нещо като на готвача и резултатите му зависят както от неговите умения които пряко влияят на резултата от мачовете, така и от нас които косвено можем да окажем някакво влияние върху това как мениджъра ще си свърши неговата работа

Та аз искам да попитам - Mika, как можем да ти помогнем за да постигнеш по-добри резултати следващия път?

bg dvanaise
Потребител
Регистриран2016-12-16
bg Mika >> Понеделник Октомври 28 - 12:38

Здравей!

Мерси за отговора, започнах да губя надежда, че някой ще си направи труда ...

Много си прав за колективната работа ... Обаче работата е там, че я подсъзнателно, я с ясното съзнание - нито един от топ отборите, от които бях събрал националите не ми направи "гадно". За всеки един мач почти 100% от футболистите бяха на лице и здрави (за което им благодаря искрено). Имаше само един мач срещу Кипър в първата половина на сезона, за който основни играчи бяха изморени или контузени - но там ги бихме без особени проблеми.
Освен това не бих посмял да казвам как мениджъри да тренират футболистите си (някои селекционери го правят), тъй като това е въпрос на лична преценка и според мен не би било коректно да се меся.

Иначе чисто от гледна точка на изиграни мачове ... все се чудех каква е причината винаги да имам повече възможности за гол (на момента много повече от противника), но често противника да реализира повече от мен (особено втората половина от сезона в квалификациите)? Чудех се, чудех ... сменях тактики, удари нормални ... рискови ... предимно сигурни ... докато не почна този сезон в Лигата и сега имам същата прокоба над черноморските акули ... И сега съм в ступор ... Ако някой може да подскаже, би ми помогнало, но няма да се разсърдя и ако не го направи, тъй като би загубил евентуално стратегическо предимство ...

При всички случаи смятам да се кандидатирам отново, само и само да не дойде отново мениджър като предишния чужденец. Разбира се, бих се радвал някои от магьосниците в нашата Лига да не се колебаят, а да се кандидатират и те - бих ги подкрепил.

bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Готин >> Вторник Ноември 26 - 13:37

В началото на сезона запетявам една тактика 5-3-2 и карам до края с нея. Ако не продам някой играч, може да продължа така и повече от един сезон. Въощбе не ме интересува срещу кого играя, какви играчи има, какви тактики ползва. Ръководството на клуба е доволно, заплатите си текат и всичко е прекрасно.

С други думи изобщо не следя националния отбор. Ако ти се занимава, се кандидатирай и може би ще имаш повече късмет в следващия цикъл. Ако има кой да ти дава акъл, то ще е Сима. Мисля, че той е записал най-добрите резултати и в националния отбор (за клубния няма смисъл да се коментира).

bg Готин
Заек
Регистриран2013-09-26
bg TODOR >> Събота Декември 14 - 17:07

Браво на Мика за равния с Англия! Ако ни върви така имаме големи шансове да се класираме.

bg TODOR
Потребител
Регистриран2018-08-29
bg FC Babaduca
bg mo >> Събота Януари 11 - 10:21

счупи ми се играча по време на мача с Лихтенщайн за 16 дни и нещо си  

bg mo
Потребител
Регистриран2013-07-25
bg FC Smunck
bg Mika >> Събота Януари 11 - 20:03

Извинявам се днес за контузения национал и за двамата доста изтощени футболисти ... гледам това да не се случва, но понякога не мога да го избегна ...

bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg dvanaise >> Събота Февруари 1 - 13:03

Днес добре, даже много добре. Тази победа над хърватите ни подсигури второто място, а с малко късмет може да се класираме и на първо.

Мика е Човека

bg dvanaise
Потребител
Регистриран2016-12-16
bg Mika >> Неделя Февруари 2 - 08:16

Чукам на дърво :D една хубава победа ни трябва срещу Лихтенщайн и се класираме директно :) 

bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg dvanaise >> Вторник Февруари 4 - 20:27

Явно дървото помага. Ще да е било добро чукане :)

Браво за класирането

bg dvanaise
Потребител
Регистриран2016-12-16
bg Sima >> Вторник Февруари 4 - 22:18

Честито! Страхотно представяне!

bg Sima
Преводач
Регистриран2013-02-08
bg dvanaise >> Понеделник Март 16 - 14:38

Най-доброто ни постижение от мнооого време насам. Но вярвам че Мика все още не е приключил - вероятно едва сега започва

Протоколен мач срещу Румъния утре и сме на четвъртфинал. Румънците ще се борят поне за равен

bg dvanaise
Потребител
Регистриран2016-12-16
bg TODOR >> Понеделник Март 16 - 17:50

Браво на Мика ! Страхотно представяне досега !

bg TODOR
Потребител
Регистриран2018-08-29
bg FC Babaduca
bg Mika >> Сряда Март 18 - 15:09

Приключи и тази приказка ... Честно казано ми е малко кофти, тъй като футболистите не-вкарали голове май бяха двамата ни топ нападатели ... В крайна сметка и аз имах вина, не подозирах че английският отбор ще играе с тактика за минимална загуба ...

От друга страна ми е супер яко, че най-накрая стигнах до финали на голямо първенство :) Вярно, имали сме ако не се лъжа четвърто място на световно неотдавна в минали сезони, но мисля че като цяло представянето ни беше добро и също се качихме нагоре в класирането на нациите :) 

bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg dvanaise >> Сряда Март 18 - 19:24

Поздравления. Малко е неприятно да отпаднем с дузпи, но такъв ни бил късмета. Надали някой си е мислил че ще стигнеш до тук в началото на европейското, и това което направи заслужава поклон

Обаче ще имаш проблем на световното - сега така вдигна летвата, че няма да ти е лесно да подобряваш успехите си

bg dvanaise
Потребител
Регистриран2016-12-16