Лига на България Сезон 46

Форум: Форум на лигата rss-feed

Дискутирайте Вашата Лига, кои са фаворитите да спечелят титлата този сезон? Кои ще се изкачат/изпаднат, как се справяте в турнира за Купата?

Назад към началото на форума

Национален Отбор (207)


bg Готин >> Неделя Февруари 21 - 20:55
Жалко за плейофа. В първия мач смазваме Португалия, но завършва 0-0. Във втория сме равностойни, но губим с 1-0. Дано в следващите квалификации извадим повече късмет.
bg Готин
Заек
Регистриран2013-09-26
bg Mika >> Четвъртък Март 17 - 08:25
Любопитно ми е, някой нашенец ли кандидатства за национален селекционер - ако не е, да взема да кандидатствам, не че имам голямо желание в момента ...
bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> Четвъртък Март 17 - 12:15
Ако не сте решили да ме прогоните, все още съм нашенец. Но повече няма да казвам, че да не наруша правилата. После речи, обещания и кебапчета.
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Mika >> Четвъртък Март 17 - 16:47
Нашенец си, разбира се. Просто не харесах управлението на отбора на последния селекционер чужденец, тъй че ако знам, че пак ще я оставим работата на чужденците, по-добре аз да съм :D
bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> Вторник Март 22 - 13:45
Този път се изложих. Имах много време и викам "после ще пиша", ама... Извинявайте!

Та накратко - няма да ви се представям, нито да ви обещавам. Все пак няма избори ;)

Какво се промени от предния ми период. Доста неща, надявам се! Реших да поема много слаб отбор, тъй като (без лицемерие) в шампионата ни съм все от страна на фаворита. И Алжир беше идеален - слаб, без някакви шансове. Втори по най-много загуби и всеки предишен е бил с невероятно отрицателен баланс, а иначе играчите им все още не са това, което би трябвало. Имат суперталанти нетренирани и такова нещо като специална тренировка, явно не им е нужна.. Въпреки че не го мислих както нашия национален отбор, там нещата изненадващо се получиха. Взех, че се класирах в Африканската купа, записах даже победа на шампионата (сега си чакам последния мач), а отборът вече е на 83-то място в ранглистата.

Накратко: едва ли вече толкова ще преживявам срещите, понаучих се на смела игра срещу по-силни отбори, повече гоня резултати. Все пак много се качи значението на тренировъчния комплекс, от който може да има над 35000 опит на сезон. Е, важно ли е по 400 опит от мач или идеята е да се постигне резултат. Все пак няма да се откажа да опитвам с по-млади играчи, макар и с малко по-слаби. Най-малкото, защитата е за подмяна. Тези играчи ги налагах преди 8-10 сезона и очевидно съм познал, че ще останат дълго. Не че е било трудно ;) Та основната защита и част от полузащитата си е предизвикателство.

Сега нямам вече угризения, че ще пускам мои играчи. Предния ми период ако имах не-мой около нивото на мой играч, отказвах се да викам моя. Но я вижте и в настоящия момент - когато е решил да подмлади играчите, играят по 8 мои. А когато се прави отбора, не се вижда клубна принадлежност. Та като стана дума за предишния ни мениджър:

На мен ми хареса на официални мачове, ама тези приятелски не ги разбрах. Добри резултати - в трудна група стигна плейофи и само късметът го спря. Но пък паднахме доста в ранглистата и имаше сериозно трупане на умората.

И в заключение: ако имате добри играчи, супер-таланти, тренирайте ги. И ако имате въпроси и/или искате да дискутирате, винаги съм готов. Всичко е видно: умения, възраст и т.н., така че няма нищо скрито-покрито. Само лични предпочитания ;)
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Sima >> Вторник Март 29 - 07:20, Подновена Вторник Март 29 - 07:22
Бях забравил чувството. До този момент с Алжир ми беше лесно - имах 33 играча, от които да избера 23. По 2-3 на позиция трябваше да махна, а по-трудно ми беше да избера кои да играят, че нямаха такива неща като специални умения, повишени основни качества, а накрая нямах и нито един дефанзивен халф. По незнайни причини и млади играчи нямах да избирам (за новия мениджър има малка промяна, ама малка).
Сега изведнъж се сблъсках с 55 играча, та това е още един състав. Наистина е така, тъй като са доста качествени и равностойно, разликите между тях са някакви стотни или просто трябва да избера по някаква комбинация от качества. Или просто много бях свалил летвата.
За съжаление няма и време, в което да се направи съставът - веднага започнаха квалификациите. А личният живот не пита дали можеш или не. Смятам, че направих добра група, но ще има още размествания. А до края на мандата ми, поне 4-ма смятам да ги "пенсионирам", а идват интересни играчи.
Та започнахме с приятна победа в приятелския мач. Но квалификацията трябваше да е задължителна победа. Все пак групата е сериозна - два участника на Европейско и Англия, които са една от най-населените нации. Добавяме и Армения, които завършиха точно зад нас предната квалификация.
Но бърз червен картон не е най-любимото начало. Въпреки това играчите ни вкараха гол и какво стана - още следващата атака гол от ъглов. Влудяващо! Нищо, рано е за сметки. Но друго си е чувството да имаш сериозен отбор, голям избор от играчи, да го чувстваш наистина свой. Пък и да има с кого да споделиш ;) Спокойно! Скоро няма да се повтори.
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Dragomir >> Сряда Март 30 - 20:11
Да попитам нещо, дали има план да има младежки национални отбори
bg Dragomir
Потребител
Регистриран2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> Вторник Април 26 - 09:09
Драгомир, имаше някакви идеи, но така и не ги реализират. Аз много исках още от началото да има младежки национален отбор. Тогава излизаха младежите сигурно на по 20 години, ама въпреки това отборът ми беше предимно от У21 и винаги имах титуляри от тях. А в националния се пускаха играчи с най-висок рейтинг, въпреки че моите ми харесваха повече ;)

Това, за което реших тук да пиша:
На фона на мизерните ми резултати, няма ли някой да ме пита какви ги върша и що не викам негов играч, ми разни други дето падат. Само чужденците ми дават акъл. Измислих няколко варианта:

1. Като си сляп и не виждаш истината, що да ти казваме
2. Никога няма да си промениш решението и се запъваш като магаре на мост.
3. Все тая с кои играчи губиш. Чакаме да се махнеш и вече да си пишем с някой разбиращ мениджър.
4. Виждаме защо и се опитваме да ги направим по-добри, за да играят и те
5. Не искаме да играят, че само им пада самочувствието
6. Бяхме на врачка и знаем, че скоро ще започнеш да ги взимаш
7. Не ме интересува и спри да пишеш най-накрая
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Xitap >> Сряда Април 27 - 13:40
Сима, аз съм от синдиката, защитавам винаги избора на ръководството и не приемам да има критики към него :)
bg Xitap
Потребител
Регистриран2013-06-21
bg Arda
bg Teo >> Сряда Април 27 - 20:07
Просто слаб материал.. точно както и в реалния ни футбол.Иначе едва ли ще имаме по-добър треньор.Поне сред нас няма такъв и пак повтатям:слаб материал и съдиите винаги те са виновни ;)
bg Teo
Потребител
Регистриран2013-04-05
bg Teos Stars
bg Xitap >> Четвъртък Април 28 - 06:58
Значи според мен са виновни поп-фолка, малките котета и медиите. Предлагам да пуснем жалба до Арменската семинария и каквото сабя покаже след това.
bg Xitap
Потребител
Регистриран2013-06-21
bg Arda
bg Mika >> Четвъртък Април 28 - 10:32
Пак с арменци ей :D но досега бях чувал само за арменския поп, но не и за семинарията ... FYI аз съм арменец :D
bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Xitap >> Четвъртък Април 28 - 10:46
http://www.armenianchurch-sofia.org/

град София, бул."Тодор Александров" №31

Това е адреса за жалване на арменския поп.
bg Xitap
Потребител
Регистриран2013-06-21
bg Arda
bg Готин >> Четвъртък Април 28 - 15:22
къде ме прати на някакъв сайт? имаме си mikayel, той ни е арменският поп :)

Та обратно на темата - минаха гостуванията на най-силните отбори, в двете домакинства рандъмът не беше с нас. Все още имаме шансове за третото място и плейофите, което си беше целта още в началото. Но наистина, ако ще губиш, пускай моите играчи - аз си имам психолог да им оправя самочувствието.
bg Готин
Заек
Регистриран2013-09-26
bg Xitap >> Четвъртък Април 28 - 18:48
Моя плеймейкър не е лош, въпреки, че е вече от ветераните, може да го пробваш - Станчев.
bg Xitap
Потребител
Регистриран2013-06-21
bg Arda