Лига на България Сезон 46

Форум: Форум на лигата rss-feed

Дискутирайте Вашата Лига, кои са фаворитите да спечелят титлата този сезон? Кои ще се изкачат/изпаднат, как се справяте в турнира за Купата?

Назад към началото на форума

Национален Отбор (207)


bg toni_s >> Петък Май 15 - 15:57
Браво Сима
bg toni_s
Потребител
Регистриран2013-11-29
bg Minyoro
bg Teo >> Петък Май 15 - 17:00, Подновена Петък Май 15 - 18:34
Браво е малко казано за това, което постигна симата. Кой можеше да очаква, че в едва първото ни участие на някакво първенство за национални отбори ще стигнем осминафинал при това с такива тежки съперници в групата.. за симата каквото и да се каже ще е малко, но определено е добре, че можем да се учим от един от най-добрите изобщо в играта не само в Българи.
bg Teo
Потребител
Регистриран2013-04-05
bg Teos Stars
bg toni_s >> Петък Май 15 - 17:45
Суперлативите ги пазя за след спечелването на световната титла. Не се съмнявам че ще се случи:)
bg toni_s
Потребител
Регистриран2013-11-29
bg Minyoro
bg Sima >> Петък Май 15 - 20:08, Подновена Петък Май 15 - 20:10
Безкрайно съм радостен. Ама няма да съм аз, ако не измрънкам за нещо. Но последователно и дълго.
- Двубоят с Нигерия: струва ми се, че и двамата се изненадахме. Той очакваше офанзивна игра от нашия отбор, а аз как да очаквам, че толкова ще се притесни. Знаех, че може с някоя дузпа пак да се реши, така че изборът беше - дали през цялото време да имам изпълнител на дузпи и вратарят кой да е. Все пак заложих, че ако има такова събитие, ще е второто полувреме и така стана (за смяна на вратар отхвърлих идеята месец по-рано).
Между другото - гледате ли какви мутанти са им вратарите? Та първа победа и то толкова сладка. Чак съжалих, че не измъкнахме повече от Бразилия и да се класираме директно.

А и другото - имаше приятелски мачове, затова трима основни играчи не си направиха нужните мачове. Двама са мои, така че не смятам да се извинявам на някого. Та подготовката за следващия мач я водех с пресмятане на шансовете ни за класиране и във вариант "ако случайно, ама много случайно загубим"

- Двубоят с Гърция: трябваше да налучквам ляво или дясно. Или ако искате: червено или черно. Хич не е трябвало да се пренасят знанията от "камък, ножица, хартия (гущер, Спок)". Затова имаше и толкова много положения/удари. А толкова много голове - заради Рандъм.
Причината за загубата я търся само в мен. Особено, както вече казах (звуча ли като един бивш национален треньор на реалния футбол), знаех, че при какъв резултат се класираме. Но много "ако" ставаше, че не ми се рискуваше и се подведох от добрите ни мачове (и резултати). Няма как да се провери какво щеше да стане ако беше пробвал от другата страна. Жалко...

До този момент са играли 17 играча и при правенето на списъка преди седмица имах идея кои още ще се включат в тази фаза, ако се класираме. Въпреки че бях вече писал, че твърде вероятно да не успеем. Ама аз пък ако не вярвам и не си правя сметките - какво правя начело на този отбор?

Ако правилно съм гледал - срещаме Испания. Ако не знаете - точно така, фаворит за титлата. На техните мачове, няма "мач на неутрален терен", може би защото са домакин. И между другото до този момент от три Световни имат финал и полуфинал, а от три Европейски имат два полуфинала и финал.
Е, какво е най-лошото, което може да се случи. Може би да загубим? Приемам всякакви идеи. Три варианта мисля засега, но без да се обиждате, винаги включвам Рандъм. Тази нощ ще го мисля до малките часове, тъй като утре ми е запълнена програмата в реалния живот. Абе върти ми се една идея, която като гледам доста се отхвърля от колегите...
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Mika >> Петък Май 15 - 21:27
Браво и от мен! Постигна това, което един чужденец и ние двамата от толкова много сезони не успяхме да постигнем, че и нещо повече ...
Няма да рискувам да ти давам предложения, че последния сезон се видя, че не ми е до много мислене и постоянно бъркам с тактиките.

П.П. Каква Гърция ти се върти в главата :D
bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
pl CnacoB >> Събота Май 16 - 08:05
Браво, Сима!!
pl CnacoB
Заек
Регистриран2013-07-31
bg Sima >> Четвъртък Юли 2 - 07:25
Някой направи ли принт-скрийн като бяхме на 13-то място в ранглистата ;)
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
pl CnacoB >> Вторник Юли 7 - 05:56
Такъв мач като България : Молдова няма. 20:1 ударите и падаме 0:1. Нещо на енджина не му харесва как се спряваше отбора ни.
pl CnacoB
Заек
Регистриран2013-07-31
bg Sima >> Четвъртък Юли 9 - 08:28
С една дума за представянето през целия минал сезон:

"Фърст халф уас гуд, секанд - нот со гуд"

Много тежко го изживях него ден - загубата от Португалия и вече тази загуба ми дойде повече. Особено, че напоследък стават все такива мачове. Остават два "финални" мача срещу тежки съперници и ако има късмет, още два-пет...
или просто да изчакам края на този сезон и вече да си почина. Нещо много се напрягам покрай този национален отбор. Стигат ми тези близо 60 състезателни мачове на моя отбор (миналия бяха 58 или 59), хем за тях не се старая толкова.
На всичко отгоре съвсем намалиха списъка с играчи, които може да се избира. Дано скоро има раздвижване в него, че ми се иска да има нови защитници с по-голямо разнообразие на качества.
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Sima >> Вторник Юли 21 - 11:50
Пропусната възможност. Като отмине, лесно е да се каже "абе този или онзи мач ако беше..." Аз лично съжалявам за двата мача, които завършиха с гол в нашата врата и така приключихме. С тях се класирахме. Ама така всеки отбор можеше да каже. Групата си беше много оспорвана и силна, така че не бе учудващо, че в последния кръг и пет отбора можеха да се класират.
Най-хубавото е, че сега съжаляваме за третото място в група като тази. Като се промени мисленето и самочувствието е друго.
Най-лошото е, че не успяхме да запазим победния ход. В един момент доста мениджъри гледаха на живо мачовете, но в края - не.

Не съм сигурен какво ще правя до края на мандата си. Искам да пробвам вече без пет "пенсионера". Въпреки това следващия треньор иска-не иска ще бъде без двама от този списък - моите "пенсионери". Но и няма как да дам много шанс на "млади и талантливи", тъй като крайно ограничения списък не ми позволява. А и най-важното е, да играят най-добрите. А ако някой от младите има шанс да стане по-добър, ще му се даде шанс. За жалост сме далеч назад от другите отбори със суперталантите, но да не се потретям по тази тема.
Накратко "Българите сме велик народ. Продължаваме напред..."
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
bg Mika >> Вторник Юли 21 - 15:01
Аз пък се радвам, че най-накрая култивирах играч за националния отбор :)

Лошото е, че средствата вече идват доста по-бавно и не получавам максимума от всяка среща ... уви, темпото ми на развитие пак ще се забави.
bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
pl CnacoB >> Събота Август 22 - 12:42
Колеги, имам намерението да се кандидатирам за селекционер. Виждам, че досега кандидати липсват, Симата явно ще си даде почивка и като гледам БОТ може да застане начело, което не би се отразило добре.
pl CnacoB
Заек
Регистриран2013-07-31
bg Mika >> Събота Август 22 - 17:07
Давай, ако нямаше никого аз щях да се кандидатирам, но имайки предвид лошите ми резултати, предпочитам друг да е :)
аз впрочем този сезон пак може да съм национален селекционер, но не и на България :)
bg Mika
Обществен админ
Регистриран2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> Неделя Август 23 - 06:27
Вече казах, че искам да направя пауза в националния отбор на България - прекалено много сам се натоварвам, а се чувствам и изхабен.
Много ще се радвам ако се кандидатираш, Спасов. От една страна ми е неприятно, че нямаме кандидат и ще се надяваме от жребия да ни се падне някой. Може и да е за добро, един външен поглед. Но все пак си е риск. Така че ще ми спестиш терзанията, че няма да се кандидатирам, особено че не се чувствам спасителен пояс.
Аз за способностите ти съм се изказвал достатъчно, така че си моят фаворит. Лошото е, че е свързано с плащане.
Микаел, не съм съгласен за лошите резултати. В националния се справяш страхотно. За клубния - всеки иска да има по-добри резултати, а и щеше да е притеснително ако се примирявахме.
bg Sima
Потребител
Регистриран2013-02-08
pl CnacoB >> Неделя Август 23 - 20:13
Съжалявам, но явно няма да успея да се кандидатирам за селекционер.. Вече закупих 3 пакета от по 5 евро.. Станаха 15 евро.. А за да си удължа още веднъж ВИП-а ми иска още 1 пакет.. Много пари ми станаха за една игра.. Съжалявам за подвеждането.. Проблема идва от това, че съм 2-ро ниво ВИП..
pl CnacoB
Заек
Регистриран2013-07-31