Liga i Poland sæson 28 [4.4]

Forum: Liga forum rss-feed

Diskuter din liga, hvem er favoritter til at vinde ligaen i denne sæson? Hvem vil rykke op og hvem vil rykke ned, hvordan klarer du dig i pokalen?

Vend tilbage til forum indeks

Sezon 55 (96)


pl Mario >> onsdag november 4 - 19:39

No pamiętam jak widziałem pierwszy raz na liście transferów tego twojego Zere to miałem takie WTF? Myślę, że dołożyłeś parę naklejek za świeżaki za niego :)

A co do twojego pytania Mich, skąd Atluck wziął tyle hajsu, to jest kilka przyczyn:

- ma wyższy lvl zaplecza, zatem dalsza rozbudowa jest droższa, zatem musi więcej zbierać i odkładać przez jakiś czas, po jakimś czasie zbiera się mocna sumka

- stadion - co prawda obaj macie ten sam lvl, ale wypowiadam się bardziej na temat tego, co wiem o samych zarobkach. Większy stadion to znacznie większe przychody z biletów, np. ja zarabiam na niektórych meczach nawet 12 milionów (głównie z Atluckiem czy Mirmiłem, bo oni mają najwięcej kibiców), także takie dwa mecze z rzędu u siebie to potrafi być spory zastrzyk gotówki. Oczywiście trochę schodzi na utrzymanie, ale w ogólnym rozrachunku wychodzisz i tak na plus, no chyba że masz baaaardzo słaby skleb klubowy

- no i oczywiście transfery - Atluck, jeśli dobrze policzyłem, sprzedał 15 zawodników w zeszłym okientu (większość do banku), średnio pewnie by wyszło tak z 12-13 mln na zawodnika, pomnożyć razy piętnaście... widzisz do jakich sum to zmierza?

Ogólnie to akurat teraz to nie musisz się martwić tym, że kogoś było stać na tak duże transfery. Ty musiałeś się wzmocnić w całym składzie, by się utrzymać i żeby był sens finansowo tu być. Kupiłeś zawodników, którzy wiele już lepsi niż teraz nie będą, ale utrzymają cię spokojnie przez kilka sezonów, a może nawet pozwolą podkradać czasem punkty klubom z czołówki. Teraz buduj zaplecze i nie patrz na innych - zwłaszcza, jeśli ci inni mają przewagę roku w klubie.

pl Mario
Bruger
Registreret2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Atluck >> torsdag november 5 - 08:10

Tak, dokładnie.

Ogólnie miałem czasowy rozbrat z grą, logowałem się, sprawdzałem wyniki i czasami poklikałem w bazie treningowej. Kasa "sama" się zbierała, nazbierało się też drętwych juniorów, którzy po wyprzedaniu wygenerowali mi trochę gotówki. Bardzo dawno (poza ostatnim okienkiem) nie dokonywałem też transferów i voila! Był moment kiedy miałem na koncie 600mln. W obecnych realiach niestety to nie jest jakaś niezwykła suma, myślę, że może udałoby mi się za to uzbierać 11-stkę panów w średnim wieku, zdolnych do utrzymania się w 3lidze, ale bez perspektyw.

Serio nie robiłem niczego ponad zwykłą egzystencję i powolny rozwój zaplecza (to jest moim głównym celem przed atakiem wyżej).

pl Atluck
Bruger
Registreret2013-05-29
pl Kot Harold
pl Mich >> torsdag november 5 - 16:51

KT77 z DragonS podesłał mi stan konta z dwóch okresów, taka sama strategia jak Atluck, zostawić grę na kilka sezonów tylko raz na jakiś czas nadzór prowadzić, uzbierać kasy i można rządzić w lidze, tylko że mnie wciągnęło i wchodzę kilka razy dziennie, więc ten wariant odpada, może potem jak się znudzi...

chyba że wcześniej wyłączą nam serwer,

Wiecie coś na ten temat?

pl Mich
Bruger
Registreret2020-06-30
pl RKS Znicz Radziłów
pl KT77 >> torsdag november 5 - 17:58

O wyłączeniu nic nie słyszałem ,a co do podesłanej wiadomości Ci to nie tak że nie wchodzę i nic nie robie popatrz ja w przeciągu 24h jestem jakieś 7h dostępny :D

pl KT77
Bruger
Registreret2014-09-12
pl |☆|☆|☆| DragonS™ |☆|☆|☆|
pl Mirmił >> torsdag november 5 - 19:15

A zauważyliście, że 6 drużynę w tabeli od pierwszej dzieli tylko 3 punkty ... zapowiada się co kolejka niezły kogiel mogiel :D

pl Mirmił
Bruger
Registreret2015-03-24
cn FC Taijiquan
pl Mich >> torsdag november 5 - 19:56

Mir, ale nie wziąłeś pod uwagę liczbę rozegranych meczy, teraz to już tylko 3 punkty między 1 a 6 drużyną, będzie ciekawie do samego końca

pl Mich
Bruger
Registreret2020-06-30
pl RKS Znicz Radziłów
pl Mario >> fredag november 6 - 09:51

Ja bym zaczekał z oceną do końca 15 kolejki - runda się skończy, każdy już z każdym zagra, będziemy znali realny rozkład sił. Niektórzy mogą mieć teraz przed sobą 4 trudne mecze, w których zdobędą 1 punkt, a inni 4 pewniaczki z botami. Trochę się to rozlezie, ale myślę, że 4 zespoły w zasięgu 5 punktów od siebie jest bardzo realne po 15 kolejce.

Ja do 15 kolejki mam tylko jeden naprawdę trudny mecz, ale u siebie, więc można wyrwać punkty Mirmiłowi :) Także na razie idzie świetnie. Mimo to ponawiam to co mówiłem na początku sezonu: Atluck wygra ligę.

pl Mario
Bruger
Registreret2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mirmił >> fredag november 6 - 11:06

Mario, chyba coś się Tobie pomerdało, bowiem stare przysłowie pszczół mówi: bij mistrza!!! ... a nie drużynę z 4 miejsca ;D

pl Mirmił
Bruger
Registreret2015-03-24
cn FC Taijiquan
pl Mario >> fredag november 6 - 17:12

Jakby się uprzeć, to urzędujący mistrz zajmuje obecnie 16 miejsce w lidze 3.1 :P

pl Mario
Bruger
Registreret2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl KT77 >> lørdag november 7 - 13:54

No niestety straszne przepaście są miedzy ligami  :P

pl KT77
Bruger
Registreret2014-09-12
pl |☆|☆|☆| DragonS™ |☆|☆|☆|
pl Mich >> mandag november 9 - 14:07

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją podczas kupowania grajka, złożyłem 1 ofertę, potem podbiłem i dałem więcej kasy, procentowo przewaga 66/33% a zawodnik wybiera tańszą ofertę, różnica że umnie tylko wiek - TAK, a u przeciwnika tylko język - TAK, no i mail że zawodnik wybrał tamtego bo wiekszość zawodników jest w jego wieku i woli tam grać, a to nieprawda

u mnie to już 4-5 sytuacja taka i nie wiem o co chodzi, może problem w narodowości że tamten miał więcej anglików a ja ani jednego?

pl Mich
Bruger
Registreret2020-06-30
pl RKS Znicz Radziłów
pl Mario >> mandag november 9 - 15:08

To standardowy komunikat, gdy zadownik trafia do klubu, który miał mniejsze szanse na transfer.

pl Mario
Bruger
Registreret2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mich >> mandag november 9 - 15:52

Tyle tylko że to ja miałem większe szanse na kupno tego zawodnika, pytanie było czemu poszedł tam gdzie miał gorsze warunki

pl Mich
Bruger
Registreret2020-06-30
pl RKS Znicz Radziłów
pl Mario >> mandag november 9 - 17:31

Tak jak mówiłem, gdy zawodnik przechodzi do klubu, który ma mniejsze procentowo szanse na jego pozyskanie, zostaje przesłany taki komunikat. I to czy w tym klubie faktycznie jest mniej graczy w jego wieku, na jego poziomie czy też jego narodowości nie ma znaczenia. Po prostu dają taki komunikat, żeby uzasadnić przejście to klubu z mniejszymi szansami i wysyłają do każdego, kto brał udział w licytacji.

pl Mario
Bruger
Registreret2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Mich >> mandag november 9 - 18:00

Mario, wiem o tym że wysyłają takie info do wszystkich przegranych, tylko że ja miałem największe szanse 66% a przeszedł do innego klubu

pl Mich
Bruger
Registreret2020-06-30
pl RKS Znicz Radziłów