Liga Bulgarien saison 53 [2]

Forum: Liga-Forum rss-feed

Diskutiert über eure Liga. Wer ist Favorit auf den Meistertitel? Wer steigt auf/ab? Wie schneidest du im Pokal ab?

Zurück zum Inhaltsverzeichnis

Втора лига - впечатления и очаквания (232)


bg Никола Пашов >> sonntag dezember 2 - 05:52, Geändert sonntag dezember 2 - 05:53

Ботев - Фортуна Силистра - тук виждам продължения и... победа за Ботев. Може и до дузпи да се стигне.

Хамбургер ШФ - Велбъжд - трудно. Велбъжд имат две победи в двата мача помежду им през сезона. И все пак мисля, че пловдивските хамбургери ще продължат. Ще ме черпите две каси бира, ако позная. cool

bg Никола Пашов
User
registriert2017-05-03
bg Lions
bg STOP >> sonntag dezember 2 - 13:14

Да пусна освен децата за реванша ако искаш

bg STOP
User
registriert2014-07-22
bg FC Velbyjd
bg dvanaise >> sonntag dezember 2 - 15:28

Първата точка от моя план е изпълнена. Не паднах в този мач, а за следващия двата ми най-добри халфа вече ще могат да участват и да се търси по-добър резултат.

Хамбургерите паднаха от Велбъжд с 1:0. Резултата е поправим, но ако STOP реши да спре хамбургерите вероятно ще успее. STOP ти децата не можеш да ги пуснеш заради ограничението от борда, но много лесно може да загубиш ако размениш позициите на играчите. Например нападателите ги слагаш за защитници и вратар, защитниците за нападатели и си готов - падаш с 5 гола разлика от раз. В този мач вратаря ти спасил 10 удара. Много е сериозен този вратар за нашата лига и трудно се вкарват голове

Никола Пашов две каси бира ми звучи като алкохолен туризъм. Тъкмо ще ти покажем къде е изтрезвителното в Пловдив. Намира се в много хубав квартал, вероятно затова много хора обичат да го посещават и клиентите му винаги се връщат :). Е на това аз му викам добър имидж. Но ти препоръчвам да дойдеш на пролет, че сега бирата не се харчи много и може да е позастояла :)

bg dvanaise
User
registriert2016-12-16
bg Никола Пашов >> sonntag dezember 2 - 15:38, Geändert sonntag dezember 2 - 15:39

Леле, там съм бил само в 8-ми клас. Абе, няма проблем. Аз гаврътвам 4 шишенца за 10 минути. 

Така. Колеги! Дайте да има някакъв феърплей. Играйте си ги тия мачове като хората. Тук съвсем ще възпроизведем практиките от реалното ни първенство преди години. Не ставайте като бат Венци Стефанов и сие, моля ви се, хаха. laughing

bg Никола Пашов
User
registriert2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> sonntag dezember 2 - 20:31, Geändert sonntag dezember 2 - 20:35

Най-сладката победа е когато е постигната по честен начин според мен. Обаче имам чувството че утре няма да успея да спечеля. Нещо така ме гложди, но както и да е.

Този сезон целта ми е да вдигна още едно ниво стадиона, а вероятно ще взема повече пари от точките във втора отколкото от публиката в първа. Стадиона ми и без това не е достатъчно голям за посещаемостта на първа лига. Та каквото стане, но вдигна ли стадиона вече ще трябва да се насочвам към подобряване на отбора защото няма смисъл с голям стадион да се стои във втора лига. Но дотогава има много време, по-точно има много време докато събера парите. Сега като се замисля май 1 сезон ще ми дойде къс и ще отидат два

П.П. А, и само да добавя. Успех утре на националния отбор, че тая серия в която не бележим голове е много неприятна. Дано я прекъснем вече. Според мен може да вземем доста победи в групата в която сме

bg dvanaise
User
registriert2016-12-16
bg Никола Пашов >> montag dezember 3 - 09:14, Geändert montag dezember 3 - 09:15

Националният отбор се свлече много рязко в ранглистата. А по едно време беше в елита. Дано пак се завърне там. 

bg Никола Пашов
User
registriert2017-05-03
bg Lions
bg Никола Пашов >> montag dezember 3 - 16:27

Отидоха ми двете каси. 

bg Никола Пашов
User
registriert2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> montag dezember 3 - 20:25

Така ти било писано, к'во да правиш :)

Поне ще си бъдем пак само наши хора следващия сезон

bg dvanaise
User
registriert2016-12-16
bg Готин >> dienstag dezember 4 - 09:43, Geändert dienstag dezember 4 - 09:46

@dvanaise

8 ниво стадион е огромен, но ако се пълни във втора лига, може би наистина нямаш зор да се буташ между (големите) шамарите в първа лига.

Ако ми позволиш няколко съвета относно сградите, на първо място бих сложил втори човек в тренировъчния център вместо фелдшера в медицинския комплекс. Освен това бих си подобрил младежкия център до 10 ниво вместо офиса и да назнача треньор там вместо продавач на сандвичи в кетъринга. Естествено стадионът е най-важен и трябва да се стремиш винаги да го подобряваш, когато можеш. Фен шопът и особено кетирънга могат и да почакат с ъпгрейда. Конкретно за кетъринга не съм сигурен в кой момент беше удачно да се подобри, за да си компенсира разходите - може би музеят би бил по-добра инвестиция, но вече не помня какви сметки правех навремето.

П.П. Като се замислих Младежкият център може би не е добра инвестиция в момента - там има мегдан за обмисляне. В дългосрочен план обаче е добра идея, защото дори и само на банката да се продават играчите, които се появяват от там, пак ще се печелят пари.

bg Готин
Neuling
registriert2013-09-26
bg Никола Пашов >> dienstag dezember 4 - 10:25

Готин, аз между другото мисля основната ми цел да бъдат инвестициите в стадиона и фен магазина и за известно време да не залагам на толкова трансфери. Предполагам, че е добра стратегия? 

bg Никола Пашов
User
registriert2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> dienstag dezember 4 - 10:55

Благодаря за съветите. Ще помисля над тях и вероятно ще те послушам за някои неща, защото виждам че има умисъл. Специално музея съм го мислил и няма голям смисъл от вдигането му, защото разликата в приходите между различните нива е толкова малка че ще избива инвестицията си прекалено дълго време. Е ако имам излишни пари, но не мога да пусна например вдигането на стадиона заради посещаемостта, може пък да вдигна и музея малко.

Всъщност от поста ми от преди 2 дни до сега си смених коренно стратегията. Целта естествено е същата, но начина по който смятам да я постигна е различен. Вчера пуснах най-добрите си играчи за продажба и този сезон няма да съм напред в класирането. В крайна сметка ще видим дали този експеримент ще се окаже печеливш. Всъщност ако сега започвах играта и имах сегашните знания вероятно щях да подходя по по-различен начин

bg dvanaise
User
registriert2016-12-16
bg dvanaise >> donnerstag dezember 6 - 09:58

Честит празник на именниците и специално на Никола Пашов като активен във форума. Живи и здрави, финансово и духовно богати

bg dvanaise
User
registriert2016-12-16
bg Никола Пашов >> donnerstag dezember 6 - 10:31

Мерси много! Живи и здрави да сме всички, това е най-важното! 

bg Никола Пашов
User
registriert2017-05-03
bg Lions
bg Xitap >> freitag dezember 7 - 13:25

Аз имам Музей на 75 ниво, носи ми 688К приход с персонала. Не е лошо, но не е и кой знае какво. Строя го, когато се сетя, не е някаква цел.

bg Xitap
User
registriert2013-06-21
bg Arda
bg dvanaise >> freitag dezember 7 - 19:39

При по-високите нива на сградата явно има смисъл с този приход. Проблема е че докато се стигне до високите нива иска не малка инвестиция, а възвръщаемстта е много малка. Само като пример 4-то ниво носи 4 238. 5-то ниво носи 5 920. Разликата е 1682. Повишаването на нивото от 4 на 5 струва 464 286 и като го разделим на 1682 се получава че само разхода за повишаване на това ниво се избива за 276 седмици. Смятам че която и друга сграда да вземем ще избие инвестицията си за по-кратко време

bg dvanaise
User
registriert2016-12-16