Liga Polen saison 23

Forum: Liga-Forum rss-feed

Diskutiert über eure Liga. Wer ist Favorit auf den Meistertitel? Wer steigt auf/ab? Wie schneidest du im Pokal ab?

Zurück zum Inhaltsverzeichnis

Verankern Kolejne sezony w RS-71 (3531)


pl Katian >> mittwoch märz 25 - 21:20

Gra jest bardziej monoskilowa niż kiedyś, ale nie do końca. Na niektórych pozycjach inne skille też się liczą. Sytuacja się pogorszyła po wprowadzeniu nowych budynków. To był strzał w stopę, bo teraz uważam, że Nurek nie ma racji. W praktyce nie da się dogonić najlepszych. Składa się na to kilka czynników, m. in. znaczne zmniejszenie wpływów, zwiększenie wydatków, choćby pensji, bo kiedyś były one kilkukrotnie niższe, no i na wpół martwy rynek transferowy. Kiedyś sprzedaż supertalent i to był zastrzyk gotówki, który pozwalał się rozwijać. Ale  teraz.supettalent z 11/12 poziomu jest często gorszy od juniora z 14 poziomu. A takich jest sporo na rynku. Kluby pompują kasę w budynki, a jak rozbudują bazę i akademię, a będą mieli niższy poziom stadionu, to nie będą wychodzić na plus z wydatkami. Na sprzedaży ciężko cokolwiek zarobić. A z drugiej strony tylko w stadion nie można inwestować, bo kibice nie będą przychodzić jak nie będzie wyników. Starsza formuła sprawdzała się lepiej. Oczywiście idealna nie była, ale jednak z perspektywy czasu oceniana jest lepiej. Nie jest to tylko moja opinia, bo na forum angielskim możecie poczytać posty innych.

pl Katian
User
registriert2013-06-16
pl Biały Legion
pl wielgachny >> donnerstag märz 26 - 07:18

Oj ciężko będzie o bramki w tym sezonie już to widzę, męczyłem się z Szakalem który się nie loguje

pl wielgachny
User
registriert2014-07-30
pl Ruta >> donnerstag märz 26 - 15:39

3 celne strzały 3 gole strzeliłem :). Jak Avelino zostanie z tym bramkarzem to bedzie ostatnie.

pl Ruta
Neuling
registriert2013-06-27
pl Katian >> samstag märz 28 - 21:14

Wow 5:4. Niestety 2 obrońców mi wypadło po meczu LE, ale aż takiego gradobicia się nie spodziewałem.

pl Katian
User
registriert2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nurek >> sonntag märz 29 - 08:12, Geändert sonntag märz 29 - 08:13

@Katian

Da się dogonić najlepszych, ale nie w 10 sezonów. Ci najlepsi też wszystkiego nie zbudowali w 10 sezonów. Limit budynków i koszty ich utrzymania dla wszystkich są te same.

"Kluby pompują kasę w budynki, a jak rozbudują bazę i akademię, a będą mieli niższy poziom stadionu, to nie będą wychodzić na plus z wydatkami" 

Skoro właściciele klubów tak robią, to nie rozumieją na czym polega ta gra. Od samego początku było załozenie, że to stadion ma w tej grze przynosić największe dochody.

"A z drugiej strony tylko w stadion nie można inwestować, bo kibice nie będą przychodzić jak nie będzie wyników."

Frekwencja na meczach zależy od popularności, a na nią zdecydowanie większy wpływ ma sprzedaż biletów niż wyniki zespołu.

"Kiedyś sprzedaż supertalent i to był zastrzyk gotówki, który pozwalał się rozwijać."

Argument powtarzany jak jakaś mantra. Ile zespołów wylosowało takiego supertalenta? Co setny? Co tysięczny? A co z resztą zespołów? Ten argument jest podnoszony tylko przez farciarzy, którym się kiedyś raz trafił jakiś super junior.

pl Nurek
User
registriert2013-02-05
pl KS Nurki
pl Nefix >> sonntag märz 29 - 10:38

Katian ale za to w 3 rundzie trafiłeś rywala na poziomie naszych 3 ligowców. Ja w 1 i 2 rundzie za to miałem kelnerów co lekko bez straty bramki się biło teraz już gorzej polosowalo

pl Nefix
User
registriert2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl Katian >> sonntag märz 29 - 11:06

W 2 rundzie też miałem stosunkowo słabego, tylko w 1 tak naprawdę miałem na poziomie. W sumie coraz słabszych mi losuje, oby tak dalej :D

@ Nurek

A ja uważam, że praktycznie się nie da. Bo przychody generalnie drastycznie zmalały. Kiedyś kasa wpadała jak wodospad, teraz ledwo co kapie. Kiedyś grajek z 10 poziomu chodził za tyle kasy, za ile chodzi grajek z 12. Poniżej 10 to co najwyżej można sprzedać do banku, tylko ich wartość śmiesznie rośnie - trzeba ich trzymać pewnie z 6 sezonów, żeby do banku za 100 mln sprzedać, a przy zwiększonych pensjach, zmniejszonych wpływach z cateringu i sklepiku, zmniejszonych odsetkach to gonić sobie można przez jakieś 100 sezonów chyba.

A popularność to głównie europejskie puchary nabijają, sprzedane bilety to kropla w morzu, pierwszoligowcy z tego co widzę i tak na ogół sprzedają komplet raczej bez wysiłku. Ja jak tu przechodziłem miałem popularność niższą od La Zabawy, nie pamiętam o ile, chyba coś około 200-300 tys., ale ręki sobie nie dam uciąć. Teraz mam 400 tys. więcej. Uważam, że głównie dzięki wynikom, w tym regularnej grze w europejskich pucharach.

A co do supertalentów, różnie z tym bywało, przyznaję. Ale złote grajki kiedyś robiły furorę, wystarczyło, że był złoty, a i tak cena windowała w górę, nawet jeśli to było 5.3 to pamiętam, że cena potrafiła być dwukrotnie wyższa niż za grajka z talentem 5. Tylko, dlatego, że był złoty. Czy to było rozsądne, czy nie to już inna sprawa.

pl Katian
User
registriert2013-06-16
pl Biały Legion
pl rakish >> mittwoch april 1 - 16:42

i tyle

pl rakish
Neuling
registriert2015-06-27
pl Katian >> mittwoch april 1 - 18:52, Geändert donnerstag april 2 - 06:33

Brawo Nefix i Nurek. W komplecie awans w pucharach.

Ale teraz będzie ciężko :/

pl Katian
User
registriert2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nefix >> donnerstag april 2 - 12:19

Tak a co ja mam powiedziec? :D

Ale w sumie taki paradkos jak gram w podstawowej jedenastce z dwojka graczy co by jeszcze sie lapali na sezon w U21 to 3 rundy udalo sie przejsc :D

pl Nefix
User
registriert2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl rakish >> donnerstag april 2 - 12:58

ave spadam 253 nic niemam 

pl rakish
Neuling
registriert2015-06-27
pl Allocer >> donnerstag april 2 - 20:27

piekny terminarz. Widlolak, Radomiak, Nurki, porażka z Szakalem (serio...) i Szpakiem (serio 2x...)

Zły sezon.

pl Allocer
User
registriert2013-09-29
pl Poland Alloces Force
pl SzpaQ >> freitag april 3 - 04:16

@Allocer a czego miałeś nie przegrać ze Mną ????Za takiego dobrego się uważasz :DDD

pl SzpaQ
Neuling
registriert2014-01-02
pl wielgachny >> freitag april 3 - 05:26

Wkoncu wygrana ale. Ciężki sezon będzie

Jak tam chłopaki życie z koronawirusem? 

pl wielgachny
User
registriert2014-07-30