Πρωτάθλημα της χώρας Ρουμανία Σαιζόν 62 [2]

Φόρουμ: Φόρουμ ομίλου rss-feed

Συζήτησε για τον όμιλο σου: Ποιος είναι το φαβορί αυτή τη σεζόν; Ποιος θα ανέβει, ποιος θα πέσει, πώς τα πας στο κύπελλο;

Επίστρεψε στον πίνακα των φόρουμ

Sezonul 45 (8)

ro RSM >> Τετάρτη Μάιος 15 - 09:36

Un sezon cu destui manageri care au testat apele primei ligi, deci se anunţă o luptă interesantă.

Succes tuturor şi cei mai inspiraţi să promoveze!

ro RSM
Διαχειριστής Κοινότητας
Εγγεγραμμένος2013-03-19
ro RS FC
ro Vlad >> Τετάρτη Μάιος 15 - 13:40

Salutare!

Obiectivul meu pentru sezonul asta, tinand cont de jucatorii foarte tineri pe care ii am, o sa fie lupta la retrogradare. Numai peste 2-3 sezoane o sa pot sa vorbesc si eu despre promovare, pana atunci astept sa-mi creasca juniorii.

Obiectivul pe termen lung ramane in continuare dezvoltarea cat mai rapida a facilitatilor. Mi-am propus sa fiu printre primi manageri care ajunge la maxim cu ambele academii smile

Succes in noul sezon si fie ca cei mai buni sa promoveze!

ro Vlad
Κανονικός χρήστης
Εγγεγραμμένος2013-05-17
ro Universitatea Craiova
ro RSM >> Τετάρτη Μάιος 15 - 18:11

O să fie foarte greu să te ţii pe plus cu ambele academii la nivel maxim. Când au fost introduse Vincent chiar a spus că sistemul e gândit în aşa fel încât să fie aproape imposibil din punct de vedere financiar. Dar, dacă o planifici bine şi eşti dispus să vinzi super talente, poate îţi iese.

ro RSM
Διαχειριστής Κοινότητας
Εγγεγραμμένος2013-03-19
ro RS FC
ro Vlad >> Πέμπτη Μάιος 16 - 06:05

Sa stii ca am facut cateva calcule acum cateva saptamani si intr-adevar este cam imposibil sa le tii pe ambele la maxim, dar am crezut ca poate ma insel eu.

ro Vlad
Κανονικός χρήστης
Εγγεγραμμένος2013-05-17
ro Universitatea Craiova
ro RSM >> Πέμπτη Μάιος 16 - 11:46

În primul rând ai nevoie de multă răbdare ca să aduni purcoiul de bani necesar construirii lor, şi mai apoi să fii pregătit psihic să vinzi 1-2 jucători pe sezon din ăia super pe care îi scoţi. Eu recunosc că nu aş putea să mă împac cu partea a doua.

ro RSM
Διαχειριστής Κοινότητας
Εγγεγραμμένος2013-03-19
ro RS FC
ro Vlad >> Πέμπτη Μάιος 16 - 14:12

Pai in cazul asta ar fi cam 2 optiuni, fie mergi cu una din ele la maxim si o neglijezi pe cealalta, fie mergi cu ambele in paralel, dar cred ca nu mai mult de lvl 4. Acum depinde si de fiecare manager cam ce strategie financiara si-a facut si cum isi administreaza jucatorii.

Jucatori oricum vin cel putin 2 pe sezon, acum depinde si la ce varsta vrei sa-i vinzi, daca ii vinzi cand au peste 29 ani nu o sa iei mare lucru pe ei, dar daca ii vinzi undeva la 26 ani o sa iei ceva banuti si ti-ar mai ramane loc sa te joci putin si cu piata de transferuri, sa cresti tineri si sa-i vinzi dupa la pret dublu

ro Vlad
Κανονικός χρήστης
Εγγεγραμμένος2013-05-17
ro Universitatea Craiova
ro RSM >> Πέμπτη Μάιος 16 - 17:19

Eu mă refeream la a-i vinde cât sunt foarte tineri, să scoţi o sumă cât mai mare de la managerii cu experienţă şi care preferă să crească juniorii într-un anumit fel.

ro RSM
Διαχειριστής Κοινότητας
Εγγεγραμμένος2013-03-19
ro RS FC
ro RSM >> Παρασκευή Μάιος 17 - 10:03

https://rockingsoccer.com/ro/fotbal/forum/home-ro?topic=85804

ro RSM
Διαχειριστής Κοινότητας
Εγγεγραμμένος2013-03-19
ro RS FC