Championnat de Croatie saison 68

Forum: Forum du championnat rss-feed

Discutez de votre championnat, qui sont les favoris pour remporter le championnat cette saison ? Qui sera promu/relégué, comment se passe votre parcours en coupe ?

Retourner au sommaire du forum

Fermé Juniorska liga (do kraja 34. sezone) (191)


hr Kolja >> mercredi mars 25 - 15:24
Uvijek zanimljivo citati. :)
Vec sam se pobojao da si odustao od izvjestaja hhh
hr Kolja
Confirmé
Enregistré2013-03-26
hr agent47 >> vendredi avril 3 - 12:02
Dosta kasnim, al pohvale v-u za izvještaj, Kolja je sve rekao :D
hr agent47
Confirmé
Enregistré2013-05-29
hr Rofl Team
hr v >> vendredi avril 3 - 20:22
Hvala, a ove sezone je vjerujem vrijeme za nešto revolucionarno: s ovim igračkim kadrom bit će pravo čudo ako se uguram u prva 3. Vrijeme je da tradicija završi :D
hr v
Novice
Enregistré2013-02-04
hr klokan92 >> lundi mai 11 - 19:40
Čestitke Damiru i na osvajanju juniorske lige. Dupla kruna je pala ove sezone, izgleda da je ovo bila odlična generacija.

Čekamo v-ov izvještaj.... =)
hr klokan92
Confirmé
Enregistré2013-02-08
si NK Krško
hr v >> vendredi mai 15 - 14:01
Svi znate što slijedi :D

Prvo, velike čestitke novom prvaku Juniorske lige, uvijek je lijepo vidjeti nova lica na vrhu, a sada je to uspjelo Damiru i njegovom Vurnovcu! Bravo Damire, a nama ostalima je ovo upozorenje da on misli ozbiljno i da će se vrlo brzo ozbiljno uključiti i u redovnu borbu za Europu. Svi već znamo da je ista ekipa osvojila i Juniorski kup što još više potvrđuje da ništa nije bilo slučajno nego je stvarno bilo riječ o jednoj fantastičnoj generaciji Vurnovca. Ok, dosta hvale, idemo na redovni dio :)

Očekivano, najveće pitanje bilo je može li Snail obraniti naslov. Iako je bi vrlo blizu (zadnje kolo je odlučivalo) ipak za dlaku nije uspio, a završio je ligu sa zastrašujućih +41 gol razlike. No, krenimo od početka...

Na početku lige 4 ekipe krenule su furiozno i bilo je jasno da samo među njima treba tražiti pobjednika natjecanja. to su bile ekipe: Galloping Snail, Vurnovec, Rofl Team i NK Trnsko. Na udaljenosti su ih pokušavale pratiti još dvije ekipe, ali bilo je jasno da su im šanse vrlo male. To su bile ekipe Lokalni Rekreativci i, prava senzacija prvog dijela natjecanja, ekipa FC Nest, danas NK Petrova Gora. Petrovu Goru moram spomenuti jer je ta ekipa dosad zauzimala slaba mjesta, a ove sezone su im rezultati bili znatno bolji. Moram priznati da sad postaje jasno da je za to bila zaslužna neaktivnost bivšeg menadžera zbog koje su svaku utakmicu igrali najbolji juniori bez zamjena što sam se i uvjerio kad sam igrao protiv njih. Ipak, svaka čast ekipi koja se dosta dugo zadržala na čvrstom 6. mjestu koje je prepustila tek duboko u drugom dijelu sezone. U donjem dijelu je bilo gusto, osim što je dosta rano postalo jasno da će Željezara ostati prikovana za dno, nešto na što su naviknuti zadnjih sezona i što je zabrinjavajuće za jednu ekipu koja ima ambicije s vremenom se boriti za Europu... Drugi Sisak je užasno krenuo, visokim porazom kod kuće 1:9 (!) protiv Građanskog, ali se uspio sabrati i jedno vrijeme solidno držati sa grupom.
Kako nemam uvid u sve igrače svakog kluba dopustit ćete da najviše komentiram što se kod mene događalo jer jedino tu imam uvid :D Dakle, sezonu sam započeo sa samo 1 golmanom koji se još i ozlijedio u prvom i jedinom nastupu u JKP što me i koštalo poraza iako nisam loše igrao protiv jače ekipe. Srećom, ozljeda nije bila duga i samo jednu utakmicu sam bio bez njega pa mi je branio jedan od igrača. Tu sam utamicu, naravno, izgubio, ali nije bilo tako strašno. 2:1 kad igram bez golmana mogu nazvati čudesno sretnim porazom. U to vrijeme sam odlučio da ću idućeg juniora koji dođe iz Juniorske koristiti kao rezervnog golmana. Tako je i bilo. Došao mi je rezervni branič, a ja sam mu uskoro davao po poluvrijeme u svakoj utakmici. Očekivao sam katastrofu, naravno pomirio se s tim da ništa ove sezone od prva 3 mjesta, ali... nije ispalo kako sam očekivao. Čvrsta obrana nije dopustila puno udaraca prema golu (golmana) braniča i obično je imao samo 1 ili 2 udarca po utakmici prema golu. Ponekad je jedan znao i obraniti... Ono što je bilo nevjerojatno: u to vrijeme bio sam ekipa sa najmanje primljenih golova u ligi!! Prvi konkurent cijelo vrijeme bila je ekipa FC Nest. Između ove dvije ekipe trebalo je vidjeti tko će primiti najmanje golova, a meni je više od pola utakmica branio po 1 poluvrijeme igrač sa minimalnim vještinama za branjenje. Čak i u finišu sezone kad je čak u jednoj utakmici primio 4 gola (što mi je bilo logično i čudio sam se kako mu se to nije više puta dogodilo), a i u drugima je redovito primao 2 ili više uspio sam nekako do kraja sezone ostati na diobi mjesta sa Petrovom Gorom sa najmanje primljenih golova. Ne samo to, nekako sam uspio uhvatiti i nemoguću misiju: 3. mjesto na tablici...
U drugom dijelu sezone već tradicionalno moja ekipa se diže i uvijek sam bolji nego u prvom dijelu. Tako je bilo i sada, ali očekivao sam bar 3, a možda i sve 4 ekipe ispred da izdrže i ostanu ispred do kraja. Iz nekog razloga, prvo je Rofl Team počeo padati, a pred sami kraj stizao sam i Kolju. Ono što se činilo nemoguće omogućio je direktni dvoboj s Koljom malo prije kraja sezone. Dok su prva 2 očekivano odmakli i nastavili svoju borbu za prvo mjesto do kraja isto se dogodilo i u borbi za 3. mjesto. U obje borbe je presudilo zadnje kolo. Sve ekipe su pobijedile i poredak je ostao kao i kolo prije kraja. Prvih 5 se nije promijenilo, ali je zato došlo do promjena iza njih. Na 6. mjesto se iz drugog plana prišuljao Zagreb, a da mu ne bude lako pobrinuo se Građanski koji je prijetio do samog kraja i na kraju ostao kratak za samo 1 bod. Petrova Gora je zbog lošijeg drugog dijela sezone završila na 8. mjestu, a lako je moguće da je bilo još koje kolo da bi ih prestigao i 9. Adriatico koji je zaostao 3 boda za njima. Na samo dnu, ispred 2 Siska smjestio se povratnik u prvu ligu NK Hajduk Split. Zadnje 3 ekipe su primile i dvostruko više golova od većine drugih ekipa i to dovoljno govori o njihovim obranama... Izgleda da će te ekipe morati u kupovinu da bi održale korak sa najjačima jer mi se ne čini da će s takvim obranama biti konkurentni...
Ispričavam se još jednom što je veliki dio izvještaja bio o meni, ali neke stvari su stvarno bile nevjerojatne pa sam ih morao spomenuti.

Kao i uvijek malo statistike:
1. Najviše pobjeda: Vurnovec (21) (rekord 27)
2. Najviše neodlučenih: NK Petrova Gora (10) (rekord 11)
3. Najmanje poraza: Galloping Snail (5) (rekord 1)
4. Najviše postignutih golova: Galloping Snail (94) (rekord 121)
5. Najmanje primljenih golova: NK Petrova Gora i Lokalni rekreativci (40) (rekord 21)

6. Najmanje pobjeda: NK ŽELJEZARA SISAK (1) novi rekord...
7. Najmanje neodlučenih: Vurnovec (3) (rekord 1)
8. Najviše poraza: NK ŽELJEZARA SISAK (25) (rekord 26)
9. Najmanje postignutih golova: NK Petrova Gora (33) (rekord 20)
10. Najviše primljenih golova: NK ŽELJEZARA SISAK (111) (rekord 117)

Nekoliko zanimljivosti:
- Nema ekipe sa jednako zabijenih i primljenih golova ovaj put ni blizu. Najbliže su bile 2 ekipe sa +7 i -7.
- Nastavak tradicije troznamenkastih ovaj put samo u primljenim golovima. Galloping Snail je ostao kratak za 6 golova, ali je ŽELJEZARA primila nevjerojatnih 111 golova u ovom novom ME sa smanjenim bojem golova. Strah me i pomisliti koliko bi golova primili da nije bilo smanjenja....
- Jedini novi rekord postavila je ekipa NK ŽELJEZARA SISAK (najmanje pobjeda sa jedinom pobjedom u drugom kolu u gostima protiv Zagreba, vrlo teško dostižan rekord, a gotovo nemoguć za srušiti...).
- Rekreativci su i 4. sezonu zaredom završili sa najmanje primljenih golova - ovaj put na diobi, ali su ipak tu. Nevjerojatno kad pročitate sve okolnosti...
- Ovu sezonu je obilježila puno veća izjednačenost (pogledajte statistike!!) ako izuzmemo vrlo slabi rezultat Željezare. Nisam pratio, ali lako moguće da je ovih 66 bodova Vurnovca i najmanji broj bodova neke prvoplasirane ekipe ikad. Činilo se i da bi Petrova Gora mogla srušiti rekord sa najviše neriješenih, ali su u završnici malo zakazali po tom pitanju ;)

Toliko za ovaj izvještaj. Sretno svima u novoj sezoni!
hr v
Novice
Enregistré2013-02-04
hr Kolja >> vendredi mai 15 - 16:27
Uvijek lijepo vidjeti i samo da napomenem moj pad je dosao zbog golmana od 16g sa solidnim talentom kojeg treniram ;)
Inace bi bilo jos gušce gore
hr Kolja
Confirmé
Enregistré2013-03-26
hr v >> vendredi mai 29 - 17:19
Nevjerojatan podatak: u 8 utakmica primiti 16 golova, a biti - neporažena ekipa
hr v
Novice
Enregistré2013-02-04
hr klokan92 >> jeudi juin 11 - 08:36
Vidi moje balavce na trećem mjestu. Kolko pamtim, nisu nikad do sada bili tako dobri. Bit će premija za trenera juniorske škole, al bitno da svi dobiju minutažu. =)
hr klokan92
Confirmé
Enregistré2013-02-08
si NK Krško
hr Eddie >> jeudi juin 11 - 16:05
A možda ćeš se sada predomisliti. :)
hr Eddie
Novice
Enregistré2014-05-03
hr agent47 >> mercredi juillet 1 - 11:30
Turbulentna sezona, ali s najboljom obranom lige dogurao sam do odličnog 2. mjesta, bravo moji balavci... Standardno, v uzeo naslov, dosadan je više :)
hr agent47
Confirmé
Enregistré2013-05-29
hr Rofl Team
hr v >> mercredi juillet 1 - 17:38
Ma kako standardno, pa pogledaj kad sam zadnje bio prvi jer ja se više ni ne sjećam. Zadnje 2 nisam sigurno ;) Da je Gorica bio ozbiljan nas 2 bi uzeli 2. i 3. mjesto :)
hr v
Novice
Enregistré2013-02-04
hr v >> mardi juillet 7 - 12:40
Pozdrav svima!

Ovaj put neću čestitati pobjedniku. Treba čestitati onima ispod: Rofl Team je imao veliki zaostatak i ne samo da ga je stigao, skoro je u samoj završnici stigao i do titule. Također je povratnik u ligu MNK Square imao sjajnu sezonu i vrhunsku ekipu. Samo je davanje šanse mlađima u završnici sezone uzrokovalo njegov pad sa prilično sigurnog trona koji je i zaslužio.

Sezonu je obilježio silovit start 3 ekipe koje su se rano izdvojile i, činilo se, podijelile podij prije polovice natjecanja. MNK Square, 1 HŠK Građanski (sada NK Cibona) i Lokalni rekreativci su silovito krenuli i nitko im nije mogao stati na put u prvom dijelu. No, iz drugog plana je stigao uvijek opasni Rofl Team i sa strašnim finišem sve poremetio i za dlaku izgubio prvo mjesto. Klokan i njegova ekipa nekako su nezainteresirano pratili ovu borbu za vrh i bez otpora su prepustili mjesto na podiju, ali su su ipak uspjeli obraniti 4. mjesto koje im je pred kraj već bilo i ugroženo nadirućim Zagrebom koji je ostao "kratak" za 4 boda, a nije daleko bio ni 6. Texas - samo 3 boda.
Što reći o donjoj polovici? ŽELJEZARA je postigla nešto nevjerojatno: 0-0-30! U prijevodu svih 30 poraza i nevjerojatnih -130 u gol razlici... To je najneugodnije iznenađenje ove sezone. Bilo je lošijih ekipa, čak i ekipa botova, ali nikad nijedna ekipa nije ostala ni bez pobjede, a pogotovo ne bez boda... Neaktivnost vlasnika je dovela do toga da je morao kupovati juniore da mu ne propadne juniorska momčad. Stvarno najveće razočaranje sezone, ne ponovilo se. Drugo najveće razočaranje je branitelj naslova: ekipa Vurnovca je dugo pravila društvo fenjerašu sa samo 2 pobjede. Razlog je bio prilično jednostavan: Damir koji tvrdoglavo ostaje pri svojoj ekipi i ne kupuje igrače nije imao nijednog golmana! Čini se da se stanje malo popravilo do kraja jer je ipak skupio 9 pobjeda, ali ostaje osjećaj da je mogao puno više da je bolje planirao razvoj svoje ekipe. Damire, trgni se, igra se ne igra samo u sadašnjosti!
Još jedno razočaranje jednostavno moram spomenuti je Adriatico Croatia. Opet. Ok, razumijem da posuđuje najbolje juniore da bi dobili više iskustva, kao i da ne postavlja idealnu taktiku, ali da iz sezone u sezonu gledamo pri dnu ekipu koja je toliko toga osvojila u seniorima jednostavno ne izgleda ok. Ovaj put je uspio u finišu preskočiti HNK SISAK i dohvatiti 9. mjesto. Drugi Sisak je ovaj put puno bolje startao nego zadnjih sezona, ali na kraju je i on potonuo na 10. mjesto iako je pružao odličan otpor čak i najboljim ekipama. NK Hajduk Split je cijelo vrijeme bio tu negdje oko sredine. Na kraju je završio samo bod ispred Era i sa velikih 9 bodova zaostatka za 7. mjestom. Ovakvi rezultati su postali uobičajeni za ovu ekipu i možemo reći da su i realni.
Galloping Snail. Rano ispadanje iz juniorskog kupa pokazalo je da ovo očito nije idealna sezona za njega. Prilično nezainteresirano djelovala je ekipa i u juniorskoj ligi, a konačno 7. mjesto, 2 boda nakon Nk Texasa ne spada u impresivnije rezultate ove ekipe koja je ipak malo popravila dojam boljom završnicom. Treba spomenuti da je i prvih 7 ekipa imalo pozitivnu gol razliku, a ostalih 5 negativnu pa možemo doslovno podijeliti tablicu na godnji i donji dom.
Što reći o pobjedniku? Iako mu ekipa nije bila impresivna, solidni nastupi golmana, obrane i dovoljna učinkovitost napada iako nisu bili na nekoj vrhunskoj razini, ali nekako je uvijek uspijevao postići maksimum: kada je škripila obrana napad je zabijao da kompenzira čak i 3 primljena gola, a kada napad nije briljirao obrana je redovito držala protivnika dalje od gola. Po prvi put Lokalni rekreativci nisu u prve 2 ekipe ni po broju zabijenih golova (3.) ni po broju primljenih (isto 3.), ali su ipak osvojili to prvo mjesto. Tradicija osvajanja jednog od prva 3 mjesta je nastavljena. Ovom prilikom upućujem svima otvoreni izazov: Ekipa koja mi prvi put oduzme priliku ući u prva 3 ima obavezu napisati ovaj izvještaj umjesto mene :D Pa sad samo izvolite :P



Kao i uvijek malo statistike:
1. Najviše pobjeda: Lokalni rekreativci (22) (rekord 27)
2. Najviše neodlučenih: Zagreb (7) (rekord 11)
3. Najmanje poraza: Lokalni rekreativci (3) (rekord 1)
4. Najviše postignutih golova: MNK Square (120) (rekord 121)
5. Najmanje primljenih golova: Rofl Team (38) (rekord 21)

6. Najmanje pobjeda: NK ŽELJEZARA SISAK (0) novi neoborivi rekord...
7. Najmanje neodlučenih: Vurnovec i NK ŽELJEZARA SISAK (0) novi neoborivi rekord
8. Najviše poraza: NK ŽELJEZARA SISAK (30) novi neoborivi rekord
9. Najmanje postignutih golova: NK ŽELJEZARA SISAK (43) (rekord 20)
10. Najviše primljenih golova: NK ŽELJEZARA SISAK (173) uvjerljivo novi rekord umjesto 117

Nekoliko zanimljivosti:
- Nema ekipe sa jednako zabijenih i primljenih golova ni ovaj put ni blizu. Najbliže Adriatico sa -8.
- Nastavak tradicije troznamenkastih ovaj put u obje kategorije. Povećanje broja golova bilo je prilično očito jer je više od pola (7) ekipa upisalo troznamenkasti broj ili zabijenih ili primljenih golova. Najbliže tome da prvi put uđe istovremeno u obje kategorije bila je NK Cibona sa 86 primljenih golova. Tehnički, još bliže je bio Adriatico (87) zabijenih, ali on nije ušao u 100 ni sa primljenim golovima (95)...
- Hrpa novih rekorda koje je gotovo isključivo postavila ekipa NK ŽELJEZARA SISAK i od kojih neke više neće ni biti moguće srušiti. Stvarno šteta za ekipu koja je obećavala, ali trenutno djeluje vrlo alarmantno stanje i budućnost ekipe je pod velikim upitnikom bez obzira kako prošla u dodatnim kvalifikacijama.
- Sezona je bila vrlo borbena, a to pokazuje i vrlo mali broj remija. Čak 2 ekipe nisu imale niti jedan, a nitko više od 7 što je obično bio neki prosjek. Rezultati su zato bili vrlo atraktivni, a visoke pobjede nisu bile rijetkost. Lijepo!
- Nakon sezone sa velikom izjednačenošću potpuno suprotna sezona sa velikim razlikama. Bilo je izjednačenosti na nekim pozicijama, ali 71 bod između prvog i zadnjeg mjesta je debelo rekordna ikad razlika između prve i zadnje ekipe. Predzadnja ekipa čak bježi zadnjoj nevjerojatnih 27 bodova! Čak i kad izuzmemo Željezaru, razlika od prve do zadnje ekipe je prilično velika.

Toliko za ovaj izvještaj. Sretno svima u novoj sezoni!
hr v
Novice
Enregistré2013-02-04
hr agent47 >> mardi juillet 7 - 17:06
Kao i uvijek, v ne razočara :)
hr agent47
Confirmé
Enregistré2013-05-29
hr Rofl Team
hr Gorica >> mardi juillet 7 - 18:25
Svaka čast na izvještaju. Mislim da ćeš izvještaje prestat pisat kad Subotica ne bude igrala LP ili kad Nizozemci ne budu u top 3 lige, znači nikad :D
hr Gorica
Administrateur de communauté
Enregistré2013-07-01
hr HNK Square Dubrovnik
hr dr.mr.bonito >> samedi juillet 11 - 20:38
U prvoj utakmici aam primio 8, a u drugoj sam ipak bio bolji pa sam samo 7 primio.
hr dr.mr.bonito
Confirmé
Enregistré2014-01-10