Forum: Bahasa Polandia rss-feed

Ini adalah forum diskusi umum Bahasa Polandia. Ketika Anda memposting di forum ini Anda harus menggunakan bahasa ini. Posting dalam bahasa lain dapat dihapus tanpa pemberitahuan. Forum ini menggunakan subbagian untuk posting dengan topik yang berbeda atau tujuan. Silahkan posting bug di bug bagian dan mengambil beberapa waktu untuk mengetahui mana posting lain harus pergi.

Bahasa Polandia >> Diskusi Umum

Umiejętności specjalne dyskusja. (35)


pl MAT >> selasa januari 30 - 14:53, telah di sunting minggu pebruari 4 - 12:00

Co myślicie o tej umce uważny?

Pierwsza część jakby tyczyła się bramkarza: "Otrzymuje bonus do obrony strzałów z dystansu"

Druga część jakby pod napastnika: "Lepiej przyjmuje piłki przy podaniach"

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Vordum >> minggu pebruari 4 - 08:18

Nie no gdzie, bonus do strzałów z dystansu, czyli bonus do strzałów gdy strzela zza pola karnego, przynajmniej ja tak rozumiem. 

pl Vordum
Pengguna
mendaftar2013-06-12
pl Wolni Kłaj
pl Nefix >> minggu pebruari 4 - 11:31

Skoro otrzymuje bonus do strzalow z dystansu to musi chodzic o strzelca. Ewidetnie, bo dla GK raczej powinno byc ze otrzymuje bonus do blokowania strzalow z dystansu.

pl Nefix
Pengguna
mendaftar2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl MAT >> minggu pebruari 4 - 11:59, telah di sunting minggu pebruari 4 - 11:59

Zgubiłem kluczowe słowo do obrony strzałów z dystansu

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl marcepanowy >> minggu pebruari 4 - 14:56

A może chodzi o tp bramkarza a la Neuer ? dobrze podaje(piłkę też dobrze przyjmuje) a do tego obrona strzałów...

pl marcepanowy
Pengguna
mendaftar2016-11-04
pl Vincente >> minggu pebruari 4 - 22:45

Patrząc na wizualizacje to napastnicy tak jakby strzelają z pierwszej piłki a więc bonus do przyjęcia jest im zbędny. Ta umka jest troche dziwna lub dziwnie przetłumaczona.

pl Vincente
Pengguna
mendaftar2014-05-29
pl MAT >> senin pebruari 5 - 07:54, telah di sunting senin pebruari 5 - 07:55

Bonus when defending against long shots. Bonus for receiving a pass. - tak brzmi po angielsku treść.

Ja to rozumiem tak: część pierwsza bonus kiedy bronimy się przed długimi strzałami. Co wskazuje, że umka jest zrobiona pod bocznych obrońców.

Druga część to bonus dla otrzymywanych podań, więć rozumiem, że lepiej przyjmuje piłkę, więc obroncy rzadziej popełniają kiksy w obronie. A napastnik ma większą szansę na oddanie celnego strzału w światło bramki.

Aczkoliwiek mogę się mylić. Czekam na wasze opinie.

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Nefix >> senin pebruari 5 - 11:26

no skoro zgubiles kluczowe slowo to z Toba nie gadam :D

pl Nefix
Pengguna
mendaftar2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl MAT >> senin pebruari 5 - 11:54, telah di sunting senin pebruari 5 - 11:55

Zdarza się na komórce słownik cały czas mnie poprawia i wie lepiej co chcę powiedzieć :D Jak pisze to mnie wkurza ta auto korekta :P

Wydaje mi się że napisałem wcześniej "Otrzymuje bonus ob. strzałów z dystansu" a ten prostak śmiał mnie poprawić na "Otrzymuje bonus do strzałów z dystansu"

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl marcepanowy >> rabu pebruari 7 - 15:28

Dlaczego Bonus for receiving a pass tłumaczycie jako przyjecie na nie jako nie jako przecięcie podania ?

Wtedy wszystko idealnie się składa:

Bonus przy obronie strzałów z daleka.

Bonus do przecinania podań.

Wygląda mi to na bocznego obrońcę albo bramkarza grającego jako livero.

pl marcepanowy
Pengguna
mendaftar2016-11-04
pl MAT >> rabu pebruari 7 - 16:38, telah di sunting rabu pebruari 7 - 16:44

Słownik angielsko - polski

receiving {rzecz.} paserstwo

receiving {przym.} odbiorczy

to receive {czas.} otrzymać przyjmować przyjąć dostać dostawać witać odebrać odbierać otrzymywać

@marcepanowy jakby tak było jak piszesz to byłby idealna umka dla obrońców i def. pom. A tak nie jest, bo lepiej przyjmuje podania, co i tak jest wciąż dobre dla obrońców będą mniej kiksować w obronie i będą dawać mniej rzutów rożnych za nic :)

Niestety ta umka została słabo wyjaśniona i dlatego trzeba zrobić beta testy na takich grajkach :P

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Vincente >> kamis pebruari 8 - 00:04

Bonus jest zbyt mały aby udało ci się to przetestować. Dodatkowo dochodzi jeszcze do tego składnik/czynnik losowości. Zapytaj poprostu na forum angielskim co daje ta umka bo jeśli jest tak jak pisze marcepanowy to jest to bardzo pozytywna umka wrodzona. Rzekłbym nawet że lepsza od zabijaki

pl Vincente
Pengguna
mendaftar2014-05-29
pl MAT >> kamis pebruari 8 - 08:32, telah di sunting kamis pebruari 8 - 08:44

https://rockingsoccer.com/pl/football/forum/home-en/1?topic=83812&posts=7

Informacje z angielskiego forum dużo nie wnoszą :/

A tutaj cytat z wypowiedzi Vinenta de Boar: "What is unclear about concentrated? The exact bonus will not be shared, it's a bit more complicated than just a simple stats boost and should not really matter to decide whether you want the attribute. There are many attributes that aren't defined precisely, just like many of the match formulas as not public."

Najlepsze połączenie dla obrońcy w tej chwili w naturalnych umkach jest właśnie ten cały uważny + zabijaka i mamy bardzo dobrego obroncę lub defensywnego pomocnika. Tak jest moja opinia. Co nie znaczy, że nie mogą być inne :P

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Vincente >> kamis pebruari 8 - 20:46

Dla obrońcy może to być bardzo dobra konfiguracja. Trzeba się dokładnie dowiedzieć czy chodzi o przyjęcie czy przecięcie. Ja uważam że dla Def Mida lepsze umki to inteligentny i freestyler. W kilku sytuacjach na boisku dają bardzo duży bonus do taktyki. Mam takiego zawodnika i ostatnio jak mój przeciwnik grał na 2x AM to mój DM królował w środku pola. Skonczyło się tak że przeciwnik nie oddał ani jednego strzału na bramke. Chociaż zauważyłem po kilku meczach że taka konfiguracja DMa daje bardzo dużą skuteczność obrońców w odbiorach a nie akurat tego midka. W przyszłości bede chciał przetestować jeszcze konfiguracje oborńcy coś w tym stylu Int+fre ale o tym narazie nie bede zdradzał. Szukam co okienko zawodnika odpowiedniego ale na razie brak.

pl Vincente
Pengguna
mendaftar2014-05-29
pl MAT >> selasa september 4 - 09:58

Vote English forum will be end in 31 dec 2018


link vote:


https://docs.google.com/forms/d/1p7WcORGr5T4jVltNclFQB8osOCoK3UHAaL5nNUZIsQM


 


Na angielskim forum zrobiłem głosowanie nad specialnymi umiejętnościami w języku angielskim. Kto chce zagłosować to zapraszam.


Jeśli czegoś nie rozumiecie pytać postaram się wyjaśnić.

pl MAT
Pengguna
mendaftar2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen