Campionato Polonia stagione 69

Forum: Forum di campionato rss-feed

Discuti sul tuo campionato, chi sono i favoriti per vincere il campionato questa stagione? Chi sarà promosso/retrocesso, come stai andando in coppa?

Ritorna all'indice del forum

50 sezon (75)


pl Katian >> lunedì febbraio 3 - 20:02

Bo niepotrzebnie dodawali nowe poziomy budynków.

pl Katian
Intermedio
Registrato2013-06-16
pl Biały Legion
pl MAT >> lunedì febbraio 3 - 20:28

Racja Katian te nowe poziomy budynków to była wielka pomyłka.

pl MAT
Intermedio
Registrato2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Trxior >> lunedì febbraio 3 - 20:58

A co by się zmieniło gdybyśmy zostali z 10 poziomem bazy i akademii?

pl Trxior
Intermedio
Registrato2013-04-20
pl La Zabawa
pl Ruta >> lunedì febbraio 3 - 22:38

gram w kilka innych gier ekonomicznych  i zawsze jak ktoś jest mistrzem to mu kasy nie wystarcza żeby się utrzymać na szczycie. Zawsze taniej /łatwiej jest zbudować mistrzowski skład niż go utrzymac. Tutaj tak raczej nie ma. Czyli nie ma nadziei na sukces, wiec po co się starac???

pl Ruta
Principiante
Registrato2013-06-27
pl wielgachny >> mercoledì febbraio 5 - 05:03

Ale. Kluchy meczyk zagrały :) 

pl wielgachny
Intermedio
Registrato2014-07-30
pl Katian >> giovedì febbraio 6 - 17:51

@ Trxior - generalnie to tak, z akademii wszyscy dostawaliby porównywalnych grajków, oczywiśćie można wydać kasę na transfery i więcej kasy mają starsze, silniejsze kluby, ale w pewnym momencie przychody byłyby dla wszystkich zbliżone (zwłaszcza jak nie było stadionu na 11, to już w ogóle), a poza tym kupowanie supertalentów w końcu wyczerpałoby fundusze. No i zawsze komuś mógłby wypaść jakiś supertalent jak kiedyś Sochaj z talentem ponad 8 bodajże, który był w czołówce strzelców i asystenów co sezon. Teraz junior z talentem 8 dalej będzie kozakiem, ale jak ktoś ma bazę 2 poziomy niższą niż czołówka ligi, w dodatku jego junior jest na starcie 0,5 sezonu starszy to już taki relatywnie rewelacyjny nie będzie. Właściwie może się okazać, że będzie tylko ponadprzeciętny, nie zrobi na pewno takiego impetu jak kiedyś.

pl Katian
Intermedio
Registrato2013-06-16
pl Biały Legion
pl Trxior >> giovedì febbraio 6 - 21:48

No dobra, czyli mielibyśmy 50 klubów z akademią i bazą na tym samym poziomie, bo żeby zdobyć na to fundusze nie trzeba było ani chwilę pomyśleć. Kasa by się po jakimś czasie u wszystkich wyrównała. 

A co później? Komora maszyny losującej jest pusta, następuje zwolnienie blokady i mamy mistrza.

Nowe budynki dają dużo więcej możliwości na rozwój swojej drużyny, trudno jest zdobyć pieniądze ale nie jest to niemożliwe.

To, że ktoś wydaje 100m RSD na starego piłkarza tylko po to, żeby się utrzymać w 1 lidze i sprzedaje go za 25m RSD do banku, a później nie stać go na żadną rozbudowę to jego problem.

EGS, ŁKS, La Zabawa, Wiksiarze, Gamonie, Chrobry, Pługi Trójki... można by było wymieniać, a wymieniać. Wszyscy zaczęliśmy prawie w tym samym momencie grę, a ogrywa nas gothart lub Azmo, który gdzieś tam zaczynał z 6 ligi. Też za późno zaczęliśmy grać czy może po prostu źle budowaliśmy swoje zespoły?

pl Trxior
Intermedio
Registrato2013-04-20
pl La Zabawa
pl Mario >> venerdì febbraio 7 - 09:50

Siema. Wiem że to nie moja liga i nawet licząc że starymi kontami na pewno nie mam tyle stażu co wy, ale dyskusja jest ciekawa.

Myślicie że zmiana obliczania pensji dla zawodnikow na zalezność potęgową pensji od umiejętności (przy większych umiejętnościach zawodnik otrzymuje wieksza niż proporcjonalą pensje) rozwiązała by problem monopolu w ligach? Nie wiem ile zarabia taki przeciętny zawodnik z 16 gwiazdkami bo nie mam, bardziej mi chodzi o to żeby posiadanie najlepszego zespołu było finansowo nieoplacalne i żeby trudno było na szczycie się utrzymać.

pl Mario
Intermedio
Registrato2014-08-07
pl MKS Wataha Poznań
pl Allocer >> venerdì febbraio 7 - 17:57

ale juz niby tak jest. 

Ja mam zespól który rzadko kiedy łapie jakieś transfery - ewentualnie uzupełnienia składu, staram sie klepac wychowanków bo wiem ze inaczej nigdy sie nie dorobię niczego.

wydaje 4.2mln dziennie na pensje.

Inne zespoły dużo bardziej inwestują w transfery (np. wielgachny, Szpaku) i ich pensje sa nieco większe tygodniowo. 

dodatkowo utrzymanie samej infrastruktury (12 poziom bazy, 12 poziom szkółki, reszta 10, no tylko biuro na 9 bo mi się nie opłaca) kosztuje mnie dziennie 14mln.

Sponsorzy mi dają ledwo 3.5 mln. Słownie: Trzy i pół miliona po tylu sezonach gry w najwyzszej klasie rozgrywkowej, niezaleznie czy zakwalifikowałem sie do LE, czy balansowałem na granicy spadku. Niezaleznie od wszystkiego, cały czas 3.5 mln. To są jakieś jaja.

Jedyną szansą zarobku jest rynek transferowy, który... tak naprawdę działa chociażby wcale. Nikt nie potrzebuje graczy z akademii tieru 12 - skoro chinczyk sprzedaje swoich z tieru 14 za pare groszy więcej z lepszym talentem, to po co? I tak sobie lecą do banku..

Gdyby nie opcja sprzedania do banku, to juz wcale byłby kryzys. 

Tak naprawdę każdy szrot w moim zespole trzymam tylko po to, żeby osiągnał wartość 100 mln - i do banku.

pl Allocer
Intermedio
Registrato2013-09-29
pl Poland Alloces Force
pl gothart >> venerdì febbraio 7 - 21:12

@Trxior

Jak zaczynałem gdzieś tam od którejś ligi, to Azmo wtedy już był w najwyższej.

Ale dziś koncertowo zepsułem ustawianie składu. Najpierw puściłem atak stroną, gdzie mój Łaniewski doznał chwilę wcześniej kontuzji w LM, a później po raz kolejny pół spotkania grał mój rezerwowy GK :)

pl gothart
Principiante
Registrato2013-06-16
pl MAT >> domenica febbraio 9 - 13:42

Kombajn dzisiaj poszalal

pl MAT
Intermedio
Registrato2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl wielgachny >> domenica febbraio 9 - 13:48

Ja takich rywali teraz mam że w 9 by mnie oglali, Nurki, bractwo i dzisiaj Radom

pl wielgachny
Intermedio
Registrato2014-07-30
pl wielgachny >> giovedì febbraio 13 - 12:51

No Kluski wkoncu srodek tabeli

pl wielgachny
Intermedio
Registrato2014-07-30
pl Nefix >> giovedì febbraio 13 - 20:37

Ale wciaz w dolnej polowie HEHE

pl Nefix
Intermedio
Registrato2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl wielgachny >> lunedì febbraio 17 - 05:59

Kurwa w 91 minucie ten Polsko chiński zespół bramkę mi wwalil 

pl wielgachny
Intermedio
Registrato2014-07-30