Rumunija lyga sezonas 15 [2]

Forumas: Lygos forumas rss-feed

Aptarkite savo lygos reikalus, kas yra favoritai ją laimėti šį sezoną? Kas bus paaukštintas ar priverstas kristi į žemesnę lygą? Kaip Jums sekasi taurėje?

Grįžti į forumo pradžią

Sezonul 45 (8)

ro RSM >> trečiadienis gegužė 15 - 09:36

Un sezon cu destui manageri care au testat apele primei ligi, deci se anunţă o luptă interesantă.

Succes tuturor şi cei mai inspiraţi să promoveze!

ro RSM
Bendruomenės administratorius
Registracija2013-03-19
ro RS FC
ro Vlad >> trečiadienis gegužė 15 - 13:40

Salutare!

Obiectivul meu pentru sezonul asta, tinand cont de jucatorii foarte tineri pe care ii am, o sa fie lupta la retrogradare. Numai peste 2-3 sezoane o sa pot sa vorbesc si eu despre promovare, pana atunci astept sa-mi creasca juniorii.

Obiectivul pe termen lung ramane in continuare dezvoltarea cat mai rapida a facilitatilor. Mi-am propus sa fiu printre primi manageri care ajunge la maxim cu ambele academii smile

Succes in noul sezon si fie ca cei mai buni sa promoveze!

ro Vlad
Vartotojas
Registracija2013-05-17
ro Universitatea Craiova
ro RSM >> trečiadienis gegužė 15 - 18:11

O să fie foarte greu să te ţii pe plus cu ambele academii la nivel maxim. Când au fost introduse Vincent chiar a spus că sistemul e gândit în aşa fel încât să fie aproape imposibil din punct de vedere financiar. Dar, dacă o planifici bine şi eşti dispus să vinzi super talente, poate îţi iese.

ro RSM
Bendruomenės administratorius
Registracija2013-03-19
ro RS FC
ro Vlad >> ketvirtadienis gegužė 16 - 06:05

Sa stii ca am facut cateva calcule acum cateva saptamani si intr-adevar este cam imposibil sa le tii pe ambele la maxim, dar am crezut ca poate ma insel eu.

ro Vlad
Vartotojas
Registracija2013-05-17
ro Universitatea Craiova
ro RSM >> ketvirtadienis gegužė 16 - 11:46

În primul rând ai nevoie de multă răbdare ca să aduni purcoiul de bani necesar construirii lor, şi mai apoi să fii pregătit psihic să vinzi 1-2 jucători pe sezon din ăia super pe care îi scoţi. Eu recunosc că nu aş putea să mă împac cu partea a doua.

ro RSM
Bendruomenės administratorius
Registracija2013-03-19
ro RS FC
ro Vlad >> ketvirtadienis gegužė 16 - 14:12

Pai in cazul asta ar fi cam 2 optiuni, fie mergi cu una din ele la maxim si o neglijezi pe cealalta, fie mergi cu ambele in paralel, dar cred ca nu mai mult de lvl 4. Acum depinde si de fiecare manager cam ce strategie financiara si-a facut si cum isi administreaza jucatorii.

Jucatori oricum vin cel putin 2 pe sezon, acum depinde si la ce varsta vrei sa-i vinzi, daca ii vinzi cand au peste 29 ani nu o sa iei mare lucru pe ei, dar daca ii vinzi undeva la 26 ani o sa iei ceva banuti si ti-ar mai ramane loc sa te joci putin si cu piata de transferuri, sa cresti tineri si sa-i vinzi dupa la pret dublu

ro Vlad
Vartotojas
Registracija2013-05-17
ro Universitatea Craiova
ro RSM >> ketvirtadienis gegužė 16 - 17:19

Eu mă refeream la a-i vinde cât sunt foarte tineri, să scoţi o sumă cât mai mare de la managerii cu experienţă şi care preferă să crească juniorii într-un anumit fel.

ro RSM
Bendruomenės administratorius
Registracija2013-03-19
ro RS FC
ro RSM >> penktadienis gegužė 17 - 10:03

https://rockingsoccer.com/ro/fotbal/forum/home-ro?topic=85804

ro RSM
Bendruomenės administratorius
Registracija2013-03-19
ro RS FC