Līga - Bulgārija 46.sezona

Diskusijas: Līgas diskusija rss-feed

Apspried savas līgas aktualitātes. Kurš ir šīs sezonas galvenais favorīts uz uzvaru kopvērtējumā? Kuras komandas pacelsies uz augstāku līgu vai nokritīs zemāk? Kā katram sokas kausa izcīņā?

Atgriezties diskusiju sākumlapā

Здравейте! (997)


bg Dragomir >> trešdiena jūlijs 12 - 06:13

Пффф имам въпрос ..... Значи при резервите имам 19 от 20,но не ми дава да превличам,но нямам надаване в момента-исписва,че е пълен състава(не става за 1 път :( ) 

bg Dragomir
Lietotājs
Reģistrēts2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> otrdiena oktobris 17 - 07:15

Може би сте забелязали преди няколко дни - Дидака и той приключи. Един от първите четирима. Първият с Купа, както и първият с дубъл. Ииии до там... Беше изкарал добри играчи от школата, даже беше първият играч с талант 4. Уаууу! Тогава на такива супер-таланти се радвахме и изкара доста време в национала.

След това Тракия започна все по-назад да се класира, а докато имаше доста активни отбори изпадна. След това като се махнаха няколко, се закачи в А група и някак все успяваше да се задържи, тъй като другите бяха доста по-късно започнали. Скоро трудно щеше да успее и щеше да е нормално по-активните да го изместят, но явно с построените сгради дълго се задържа отбор.

Но сега новият си дойде с трима играчи, така че явно има намерение да остане. Има за подмяна, макар тези тримата запълниха сериозни дупки в отбора, въпреки това се надявам да не махне 37-годишният вратар, поне докато не запише 500 мача.

Тъжно е, като още един от нас се откаже, при това е от първите. За 33 сезона не знам дали е купил билет за някой колега... Но за да не е всичко толкова негативно и темата наистина да стане "довиждане" - славният Чуканович се завърна. Този път в Люксембург.

bg Sima
Lietotājs
Reģistrēts2013-02-08
bg Maryn >> svētdiena oktobris 22 - 16:15

М Даа, много се прочени играта последно време, мисля че за добро. Аз не съм от първите, но съм в играта от близо 4 години. Започнах от 4 лига   И с много усилия стигнах до първа. Помня колко специално и трудно беше да ичаш играч с 5 звезди ... в началото беше само за отборите от първа група ... както и да е

продължаваме смело напред и през новия сезон. Успех на ново дошлире в първа група, а на старите другари - интеигата продължава :stuck_out_tongue_winking_eye:

bg Maryn
Lietotājs
Reģistrēts2014-03-06
eng chukanovich >> pirmdiena oktobris 30 - 13:00

Да, тук съм :D Чудех се дали да не поема Тракия, но люксембургското ми отборче ми харесва за момента :D

eng chukanovich
Lietotājs
Reģistrēts2013-07-22
bg Mika >> sestdiena novembris 18 - 00:00

Хммм бъркам ли или си все още на 1-во място в класирането?

Иначе те разбирам напълно - играта е понякога огорчаваща ... като всяка друга браузър игра в нета :) А и честно казано трябва аз да съм един от най-раздразнените в играта - с един от топ отборите в първенството гоня редовно 8-мото място в първенството :)

Честно казано дори не вярвам да имам шанс в полуфинала в Купата :) Но ще видим, надеждата (и рандома) умира последна.

bg Mika
Kopienas administrators
Reģistrēts2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Готин >> piektdiena decembris 1 - 20:46

След загубата от Шмунк започнах да пускам 15-годишни играчи за по едно полувреме - разлика в резултатите нямаше. Не знам как да го обясня.

Бо, не сваляй гарда! Има малка почивка на сезона - презареди батериите и наесен с песен.

bg Готин
Zaļš gurķis
Reģistrēts2013-09-26
bg Sima >> sestdiena decembris 2 - 23:15

Честно казано ми писна да съм все на някого виновен. От несполука в някой мач, че чак до световна конспирация. Преди беше /освен вечното за късмета/, че тъй като от рано съм се усетил какво да правя и съм дръпнал много напред. Ама нали ме застигнахте със сградите и всичко. Все пак период от 30 сезона... Хайде, сега съм почти с един сезон изостанал за сградите.

Аз ще спра да печеля титлите, особено с несполучлив проект, който се опитах да направя. Това, че не се получава както си мислех, явно съм си виновен аз. Много лесно мога и аз да обвиня - рандъма в евротурнирите, тъпата поява на младежи от школата, смотаното разпределение на лигите, промените в играта по никое време от днес за утре...

Ще продължавам да се радвам от разстояние на отборите, които се развиват. Ще им стискам палци, но и без моите палци такива отбори като Рендетата и Шефилд ще се изкачват нагоре. Може да е бавно, но ще успеят, стига да не загубят желание.

Колкото до националния, аз ще ги водя на Европейското и толкова. Извоювах си правото, след като класирах България на първо място сред всички участници. Няма да сме на първо място и след първенството, но това да му мислят тези, които могат и които ме наследят.

Никакво желание нямам да продължавам с националния ни отбор. Ще продължавам да го следя, най-малкото тъй като там ще играят тъпите ми защитници. Пък като ми писне тотално, ще приключа с играта без закани и обвинения. Нито ще си разпродавам играчите на всеки втори сезон, нито ще сразя Играта и Рандъма.

Тъй като съм древен, все повече се отдавам на спомени. Липсват ми доста от мениджърите, които напуснаха. Липсват ми началните дни, когато имаше приятна атмосфера, спокойно обсъждахме какво ли не. Липсват ми личните съобщения с някои, които още играят. Вярно, не беше зациклила играта и отборите се развиваха, нямаше много какво да делим. Но не беше това постоянно мрънкане.

А все още има какво да се обсъжда, накъде да се развиваме. Та ние на клубно и национално ниво толкова сме изостанали от големите, че чак няма какво да се сравняваме с тях... И проблемът си е в самите нас.

Влязох само за да напиша нещо за националния, ама защо ли погледнах тази тема... Пък и защо да пиша за националния, от него никой не се интересува.

bg Sima
Lietotājs
Reģistrēts2013-02-08
bg Xitap >> svētdiena decembris 3 - 15:55

Аз неква боксова круша ли се явявам :D Че мен даде за пример! Аз играя с тия защитници, щото нямам по-добри повече :D И вече влизам за спорта, а не толкова нещо да се боря. Лошото е, че вечното 5-8 място е мое. И нито нагоре повече. Очаквам само надолу вече.

bg Xitap
Lietotājs
Reģistrēts2013-06-21
bg Arda
bg Mika >> svētdiena decembris 3 - 22:50

Хитре, ние с тебе сме си заплюли тези места и не се отказваме :)

Сима - просто не обръщай внимание на нещата, които те дразнят. И не е вярно, че никой не се интересува от националния. Винаги гледам записите на мачовете и тактиката, която ползваш. Само още се чудя защо един мой защитник не е влязъл в списъка, от който да можеш да избираш ... не им разбирам енджина от тази гледна точка.

Бо - ти си на почти същото ниво като Симата, въпрос на време е ... задмина всички ни.

bg Mika
Kopienas administrators
Reģistrēts2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> trešdiena decembris 6 - 12:49

Нямам мания да съм винаги прав. Но все пак, чета, препрочитам мнения от последните сезони и се чудя - как ми е хрумнало? Видно е, че нито се оплакваш, нито се жалваш, нито ти пука.

И има страхотен пример, как си спрян за ШЛ. От онзи мач. Целият шампионат е решен само с късмет. Дълго време работех в женски колектив и там обичайната реплика беше "ама аз какво съм й казала, че тя така реагира". Но тук всичко е написано и всеки може да чете. И всеки може да смята. Ако се поразгледа целия шампионат, ще излезе:

Смунк: 110 отбелязани гола от 556 удара - 19,78% от ударите са голове

17 получени гола от 115 удара - 10,96%

Язе: 92 от 521 - 17,65%

13 от 100 - ....ами 13%

Не заради моята мания за величие се дадох за пример, а защото съм споменат. И какво излиза - по-висок процент на отбелязани голове и по-нисък на получени голове. Късмет, нали? 

След като изяснихме този въпрос, да минем и не следващия - разпродажбата. Ако се работи по заявка - да заявя: 

Атанас Червенков, Гаврил Канчев, Радой Бояджиев, Екрем Йогютмен, Ганьо Зехиров. След това да уговорим и доста от играчи на 16 или по-малко години. Има ли сделка или не си говорил сериозно?

Мика и Хитър - изостанахте, тъй като много се забавихте с 10 ниво на младежката академия/център.

bg Sima
Lietotājs
Reģistrēts2013-02-08
bg Sima >> trešdiena decembris 13 - 13:13, Labots trešdiena decembris 13 - 13:14

Извинявам се, че не си спазих обещанието. Даже пуснах двама играчи на пазара, че нямах никакво място и имах два часа да наддам за него. Но реалният живот взе сериозен превес и цяла седмица почти ме нямаше. Пропуснах трансферния прозорец, пропуснах да си направя някои тактики и т.н. Но надявам се, че все ще успея малко да поиграя този сезон. Пък ако не стане, много пък важно.

Заядливко? Интересно...

Че аз само отговорих на разните обвинения и подмятания. А че всички тези играчи са били на пазара - не, не са били. Нито в началото на кариерата им, нито когато обещаваш, че ще са на 50%, нито когато ще са на 100%. Никога! Хайде да не лъжем. Тук няма глупаци, може да не сме Тони, но сме наясно с пазара. Така де, защо само той е бил на пазара и какво щеше да стане със суперталантите.

Е, турчинът е бил на пазара и ти си го купил. То е ясно. Както е ясно, че е суперталант, ама си го купил (въпреки оплакванията за закупуването на суперталанти). И не ти е единственият. Но да, аз съм заядливкото и явно и лъжливкото.

Нямам намерение да занимавам останалите с тези простотии. Тази седмица ме научи да си пестя времето и нервите. Приятни забавления на всички! А аз отивам да си говоря с чужденци, че ми обясняват защо играчите им трябва да са в българския национален отбор. Всеки явно е решил да ми разправя небивалици...

bg Sima
Lietotājs
Reģistrēts2013-02-08