Līga - Bulgārija 46.sezona

Diskusijas: Līgas diskusija rss-feed

Apspried savas līgas aktualitātes. Kurš ir šīs sezonas galvenais favorīts uz uzvaru kopvērtējumā? Kuras komandas pacelsies uz augstāku līgu vai nokritīs zemāk? Kā katram sokas kausa izcīņā?

Atgriezties diskusiju sākumlapā

Суперталанти (122)


bg Mika >> ceturtdiena decembris 6 - 16:54

Е, това не е нещо ново Мо. Аз отдавна го казвам ... в Индия имах по-голям избор (по-слаб отбор от бг) отколкото тук :) Но това е избор на ниво бг мениджъри и наистина и аз като теб бих ги посъветвал повече бг футболисти да създават. Аз в 90% от случаите бг играчи изкарвам (например един от защитниците, които спомена) и се надявам скоро да има още повече.

Иначе за националния ... ако има двама подобни играчи, с еднакви характеристики - разбира се че трябва да пускаш по-младия.

П.П. Защо съставът ми е изграден от повече чужденци отколкото българи? - Защото когато стартирах играта почнах с погрешната стратегия и вместо младежи - развивах тренировъчния и скаутския. Именно затова и сега съм толкова зле с отбора в сравнение с много отбори от първа лига. Знам си грешките и си ги признавам, но уви - няма връщане назад.

bg Mika
Kopienas administrators
Reģistrēts2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> piektdiena decembris 7 - 13:08

За някои има значение от кой отбор е. Само че не ми се влиза в ненужни полемики. Иначе и аз съм на мнение, че ако играч на 29 години е по-добър от такъва на 25, защо не трябва да играе?

Идеята беше, че наистина зависи от кой отбор изкочи супер-талант. Например: Ако при Черноморец се появи играч с талант 6.5, а примерно Тео или Миньоро си вадят нормален играч с талант 5.6, играчите си останат в съответния отбор, на Черноморец няма да стане по-добър /нищо лично, само пример/

Най-развитите 5 отбора са дръпнали доста. За радост следва една сериозна група от отбори, които опитват да намалят дистанцията.

Другите проблемите са:

1. Едва на 10 сезона има гарантиран един супер-талант на отбор

2. Предпочитат се да бъдат развивани като офанзивни играчи

3. Не всички извадени са българи

4. Липса на конкурентни сгради или развиване

Отзад напред:

4. Не всеки има време и не е и нужно да има. А времето е ценен ресурс

3. От първия ден коментирам, че не е нужно да се вманиачаваме на тема "Национален отбор". Има защо доста отбори да направят друг избор за националността на играчите си. Все пак каквото и да се прави, остават 50% шанс да са български играчи.

2. Лесно се говори за другите, но кой и кога е развивал супер-талант за дефанзивен играч. И защо? Щом за себе си имаш отговор, значи и другите са се досетили защо.

1. По-добре един наинстина супер-талант, отколкото двама нормални. И на мен ми се искаше като от древността /над 25 сезона 10 ниво/ съм с развита академия да вадя супер-таланти по 6.5, ама за толкова сезони само един път съм имал късмет да мина 6. Сигурен съм, че всички колеги искат. Но и нямаме 46 активни мениджъри.

В заключение:

 Националният ни отбор не е слаб. Не е. Но проблемите му предстоят. Следващия цикъл излизат защитниците, по-следващия полузащитниците. А не съм сигурен какво идва отдолу. Освен множеството нападатели. Така че въпросът на "Локи" преди 3,5 години все още е доста актуален. Но дали целта ни е да развиваме национален отбор или не? И дали това е тема за суперталанти или за национален отбор.

bg Sima
Tulkotājs
Reģistrēts2013-02-08