Līga - Polija 23.sezona

Diskusijas: Līgas diskusija rss-feed

Apspried savas līgas aktualitātes. Kurš ir šīs sezonas galvenais favorīts uz uzvaru kopvērtējumā? Kuras komandas pacelsies uz augstāku līgu vai nokritīs zemāk? Kā katram sokas kausa izcīņā?

Atgriezties diskusiju sākumlapā

Piesprausts Kolejne sezony w RS-71 (3532)


pl Katian >> trešdiena marts 25 - 21:20

Gra jest bardziej monoskilowa niż kiedyś, ale nie do końca. Na niektórych pozycjach inne skille też się liczą. Sytuacja się pogorszyła po wprowadzeniu nowych budynków. To był strzał w stopę, bo teraz uważam, że Nurek nie ma racji. W praktyce nie da się dogonić najlepszych. Składa się na to kilka czynników, m. in. znaczne zmniejszenie wpływów, zwiększenie wydatków, choćby pensji, bo kiedyś były one kilkukrotnie niższe, no i na wpół martwy rynek transferowy. Kiedyś sprzedaż supertalent i to był zastrzyk gotówki, który pozwalał się rozwijać. Ale  teraz.supettalent z 11/12 poziomu jest często gorszy od juniora z 14 poziomu. A takich jest sporo na rynku. Kluby pompują kasę w budynki, a jak rozbudują bazę i akademię, a będą mieli niższy poziom stadionu, to nie będą wychodzić na plus z wydatkami. Na sprzedaży ciężko cokolwiek zarobić. A z drugiej strony tylko w stadion nie można inwestować, bo kibice nie będą przychodzić jak nie będzie wyników. Starsza formuła sprawdzała się lepiej. Oczywiście idealna nie była, ale jednak z perspektywy czasu oceniana jest lepiej. Nie jest to tylko moja opinia, bo na forum angielskim możecie poczytać posty innych.

pl Katian
Lietotājs
Reģistrēts2013-06-16
pl Biały Legion
pl wielgachny >> ceturtdiena marts 26 - 07:18

Oj ciężko będzie o bramki w tym sezonie już to widzę, męczyłem się z Szakalem który się nie loguje

pl wielgachny
Lietotājs
Reģistrēts2014-07-30
pl Ruta >> ceturtdiena marts 26 - 15:39

3 celne strzały 3 gole strzeliłem :). Jak Avelino zostanie z tym bramkarzem to bedzie ostatnie.

pl Ruta
Zaļš gurķis
Reģistrēts2013-06-27
pl Katian >> sestdiena marts 28 - 21:14

Wow 5:4. Niestety 2 obrońców mi wypadło po meczu LE, ale aż takiego gradobicia się nie spodziewałem.

pl Katian
Lietotājs
Reģistrēts2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nurek >> svētdiena marts 29 - 08:12, Labots svētdiena marts 29 - 08:13

@Katian

Da się dogonić najlepszych, ale nie w 10 sezonów. Ci najlepsi też wszystkiego nie zbudowali w 10 sezonów. Limit budynków i koszty ich utrzymania dla wszystkich są te same.

"Kluby pompują kasę w budynki, a jak rozbudują bazę i akademię, a będą mieli niższy poziom stadionu, to nie będą wychodzić na plus z wydatkami" 

Skoro właściciele klubów tak robią, to nie rozumieją na czym polega ta gra. Od samego początku było załozenie, że to stadion ma w tej grze przynosić największe dochody.

"A z drugiej strony tylko w stadion nie można inwestować, bo kibice nie będą przychodzić jak nie będzie wyników."

Frekwencja na meczach zależy od popularności, a na nią zdecydowanie większy wpływ ma sprzedaż biletów niż wyniki zespołu.

"Kiedyś sprzedaż supertalent i to był zastrzyk gotówki, który pozwalał się rozwijać."

Argument powtarzany jak jakaś mantra. Ile zespołów wylosowało takiego supertalenta? Co setny? Co tysięczny? A co z resztą zespołów? Ten argument jest podnoszony tylko przez farciarzy, którym się kiedyś raz trafił jakiś super junior.

pl Nurek
Lietotājs
Reģistrēts2013-02-05
pl KS Nurki
pl Nefix >> svētdiena marts 29 - 10:38

Katian ale za to w 3 rundzie trafiłeś rywala na poziomie naszych 3 ligowców. Ja w 1 i 2 rundzie za to miałem kelnerów co lekko bez straty bramki się biło teraz już gorzej polosowalo

pl Nefix
Lietotājs
Reģistrēts2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl Katian >> svētdiena marts 29 - 11:06

W 2 rundzie też miałem stosunkowo słabego, tylko w 1 tak naprawdę miałem na poziomie. W sumie coraz słabszych mi losuje, oby tak dalej :D

@ Nurek

A ja uważam, że praktycznie się nie da. Bo przychody generalnie drastycznie zmalały. Kiedyś kasa wpadała jak wodospad, teraz ledwo co kapie. Kiedyś grajek z 10 poziomu chodził za tyle kasy, za ile chodzi grajek z 12. Poniżej 10 to co najwyżej można sprzedać do banku, tylko ich wartość śmiesznie rośnie - trzeba ich trzymać pewnie z 6 sezonów, żeby do banku za 100 mln sprzedać, a przy zwiększonych pensjach, zmniejszonych wpływach z cateringu i sklepiku, zmniejszonych odsetkach to gonić sobie można przez jakieś 100 sezonów chyba.

A popularność to głównie europejskie puchary nabijają, sprzedane bilety to kropla w morzu, pierwszoligowcy z tego co widzę i tak na ogół sprzedają komplet raczej bez wysiłku. Ja jak tu przechodziłem miałem popularność niższą od La Zabawy, nie pamiętam o ile, chyba coś około 200-300 tys., ale ręki sobie nie dam uciąć. Teraz mam 400 tys. więcej. Uważam, że głównie dzięki wynikom, w tym regularnej grze w europejskich pucharach.

A co do supertalentów, różnie z tym bywało, przyznaję. Ale złote grajki kiedyś robiły furorę, wystarczyło, że był złoty, a i tak cena windowała w górę, nawet jeśli to było 5.3 to pamiętam, że cena potrafiła być dwukrotnie wyższa niż za grajka z talentem 5. Tylko, dlatego, że był złoty. Czy to było rozsądne, czy nie to już inna sprawa.

pl Katian
Lietotājs
Reģistrēts2013-06-16
pl Biały Legion
pl rakish >> trešdiena aprīlis 1 - 16:42

i tyle

pl rakish
Zaļš gurķis
Reģistrēts2015-06-27
pl Katian >> trešdiena aprīlis 1 - 18:52, Labots ceturtdiena aprīlis 2 - 06:33

Brawo Nefix i Nurek. W komplecie awans w pucharach.

Ale teraz będzie ciężko :/

pl Katian
Lietotājs
Reģistrēts2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nefix >> ceturtdiena aprīlis 2 - 12:19

Tak a co ja mam powiedziec? :D

Ale w sumie taki paradkos jak gram w podstawowej jedenastce z dwojka graczy co by jeszcze sie lapali na sezon w U21 to 3 rundy udalo sie przejsc :D

pl Nefix
Lietotājs
Reģistrēts2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl rakish >> ceturtdiena aprīlis 2 - 12:58

ave spadam 253 nic niemam 

pl rakish
Zaļš gurķis
Reģistrēts2015-06-27
pl Allocer >> ceturtdiena aprīlis 2 - 20:27

piekny terminarz. Widlolak, Radomiak, Nurki, porażka z Szakalem (serio...) i Szpakiem (serio 2x...)

Zły sezon.

pl Allocer
Lietotājs
Reģistrēts2013-09-29
pl Poland Alloces Force
pl SzpaQ >> piektdiena aprīlis 3 - 04:16

@Allocer a czego miałeś nie przegrać ze Mną ????Za takiego dobrego się uważasz :DDD

pl SzpaQ
Zaļš gurķis
Reģistrēts2014-01-02
pl wielgachny >> piektdiena aprīlis 3 - 05:26

Wkoncu wygrana ale. Ciężki sezon będzie

Jak tam chłopaki życie z koronawirusem? 

pl wielgachny
Lietotājs
Reģistrēts2014-07-30