Competitie van Polen seizoen 49

Forum: Competitie forum rss-feed

Bespreek je competitie, wie zijn de kanshebbers voor de titel? Wie zullen promoveren of degraderen? Hoe zijn de prestaties van jou club?

Terug naar forum overzicht

50 sezon (75)


pl wielgachny >> zondag maart 15 - 19:08

Niestety nie Mat, no chyba że olejemy wirusa i będziemy żyć normalnie, Włosi tam próbowali 

pl wielgachny
Gebruiker
Geregistreerd2014-07-30
pl Allocer >> dinsdag maart 17 - 22:19

dramat z tym rynkiem transferowym, nikt nie chce kupowac, nawet boty nie skupują.. 

pl Allocer
Gebruiker
Geregistreerd2013-09-29
pl Poland Alloces Force
pl MAT >> woensdag maart 18 - 07:23

Wszyscy zbierają kasę na budynki.

pl MAT
Gebruiker
Geregistreerd2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Nefix >> woensdag maart 18 - 12:06

To dlaczego utopiles hajs w chinczyku bo widzialem ze starasz sie go sprzedac : D

pl Nefix
Gebruiker
Geregistreerd2013-09-19
pl Twierdza Wrocław
pl Katian >> woensdag maart 18 - 17:21

Ludzie kupcie coś ode mnie. Takich średniaków kupujecie, a u mnie po taniości tacy kozacy:

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1768669/transfer

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1667546/transfer

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1691960/transfer

https://rockingsoccer.com/pl/pilka+nozna/info/player-1943874/transfer

pl Katian
Gebruiker
Geregistreerd2013-06-16
pl Biały Legion
pl MAT >> woensdag maart 18 - 17:46

A tak dla wzmocnienia. Ale zmieniłem zdanie i teraz chcę go sprzedać :P  Jak się nie uda to trudno z parę sezonów wzmocni team :)

pl MAT
Gebruiker
Geregistreerd2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl MAT >> woensdag maart 18 - 17:46

W jednym klubie udało się coś sprzedać hura

pl MAT
Gebruiker
Geregistreerd2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl wielgachny >> donderdag maart 19 - 06:51

Katian emerytów sprzedajesz 

pl wielgachny
Gebruiker
Geregistreerd2014-07-30
pl Katian >> donderdag maart 19 - 14:41

Jakich emerytów? 20, 27, 28, 29 lat - wszyscy poniżej 30. Najstarszy jest obrońca, który z takimi umkami to jeszcze przez 3 sezony będzie na poziomie TOP4 1 ligi, a potem jeszcze 2 sezony na poziomie 1/2 ligi. Najgorzej z ekipy wypada 28-letni pomocnik, ale i tak jak widzę jaki szrot niektórzy kupują za podobną cenę albo kupują dwóch średnich grajków łącznie za ok. 100-200 mln więcej, gdzie nie od dziś wiadomo, że w tej grze lepiej mieć 1 mocnego grajka, który będzie regularnie asystował, niż 2, którzy praktycznie nic nie zdziałają przez cały sezon.

pl Katian
Gebruiker
Geregistreerd2013-06-16
pl Biały Legion
pl wielgachny >> donderdag maart 19 - 15:08, Bewerkt donderdag maart 19 - 15:08

Sorry chyba by mnie musiało nieźle pój... Żeby wydać 700mln na 29 latka-300mln to ok

pl wielgachny
Gebruiker
Geregistreerd2014-07-30
pl Katian >> donderdag maart 19 - 20:53, Bewerkt donderdag maart 19 - 21:12

A mi się nie opłaca za 300 mln, bo za 300 mln to go sprzedam za 2 sezony. Teraz chcę 600 mln, inaczej nie opłaca mi się sprzedawać. Żeby go zastąpić w składzie, musiałbym dać 600 mln, to co to za biznes? Straciłbym na podatku i tyle.

Ale Ty wielgachny to taki znawca od transferów, co zapłaciłeś za grajka prawie 600 mln, jak ledwo sezon temu ktoś dał trochę ponad 200. Rzeczywiśćie biznesmen z Ciebie. Ciekawe kiedy będzie na poziomie tego 29-latka, którego sprzedaję. Za 6-7 sezonów? Utrzymasz się chociaż w międzyczasie, czy będziesz migrować między 1 a 2 ligą? I za ile go potem sprzedasz? Za 200 mln?

Zauważyłem podejście kupowania młodych piłkarzy, jakbyście nie wiem co z nich chcieli wycisnąć z bazą na 10/11 poziomie, jak inne kluby mają bazę na 13-14, juniorzy będą też coraz lepsi z wyższych poziomów akademii. Widzicie w nich świetlaną przyszłość, jak 90% osób, które kupią sobie młodego, perspektywicznego i potem się dziwią, że jakoś niewiele się zmienia, bo dalej krążą koło tego samego miejsca. Ja swoje mistrzostwo zdobyłem kupując 2-3 graczy z najwyższej półki. Straciłem  na tym jakieś 1,5 mld, ale przynajmniej coś osiągnąłęm. Są kluby w naszej lidze, które potrafią przez 2-3 sezony wybulić 1-1,5 mld na grajków, a potem walczą w środku tabeli albo, żeby w ogóle się utrzymać. Pytanie, które podejście ma sens. Bo moim zdaniem albo się rozbudowujecie albo się wzmacniacie. Kupowanie grajków na przyszłość z zapleczem poniżej 12/13 poziomu bazy mija się z celem. Myśl o tym, by sprzedać ich z zyskiem niestety przy obecnym rynku też może nie wypalić, bo obecny rynek to jedna wielka niewiadoma. Zawsze może się znaleźć BOT, które da 1 mld za grajka, którego nikt inny by nie kupił za 400 mln, a może też być takt, że nikt nie kupi grajka za 250 mln o wartości szacowanej na 1 mld. Przed tamtym sezonem miałem chyba taką sytuację, że wystawiałem jakiegoś grajka za połowę i potem 80% z tego i znowu za połowę i tak w kółko. I ktoś kupił za połowę, chociaż zaakceptowałbym 40% mniej. Rynek jest dziwny, bo popyt jest mały, a gracze działają mega chaotycznie. Rozbieżnośći w transferach są ogromne i to w różne strony, bo czasem można kupić po taniośći perełkę, a czasem ktoś wybuli tyle, że głowa mała.

pl Katian
Gebruiker
Geregistreerd2013-06-16
pl Biały Legion
pl Ruta >> donderdag maart 19 - 23:17, Bewerkt donderdag maart 19 - 23:22

Katian, co to jest 1-1,5 mld na grajkow  2 sezony??? Tyle to sie płaci za grajkow do utrzymania w topie. Jak matematyka wskazuje 2-3 na sezon to tylko wymiana dziadow. A teraz zeby wygrac mistrza to musiałbym miec 15 mld i wsadzic je na raz :P

Baze mam na 12 poziomie. Mam nawet kase na 13 . Tylko budżetu bym nie spiał bo 300 mln mam z odsetek, czyli tyle ile wyjde na plus w tym sezonie.

I bujam sie na granicy spadku co sezon. A co by mi dali goscie 27-28 lat? Miałbym na wymiane za 3 sezony cały skład!

Mnie zabiła wymiana stafu i siadł mi trening na 3 sezony. Pewnie mogłem kupić kredyty i miałbym od razu koksa, ale nie chciało mi sie.

Generalnie juz były rozmowa, to nie ceny za grajków są tu problemem ( tanie kupisz tanio sprzedaż ) tylko że ciagle kto był lepszy (pierwszy) bedzie tyko lepszy. Pensje dla skladu z 4-5 topowyymi grajkami (skład na mistrza) powinny byc nie do uciagniecia przez nikogo w perspektywie kilku sezonów. Tak jeste w kazdej innej grze: Hattricku, Gokickofie, Trophy menagerze

Ja sie jeszcze troche powbawie, zobaczę czy zrobie postep jak wybuduje stadion na 200 k, bo jak nie to good bye RS :)

Edyta dopwiada, ze widze ze jak bym nie sprzedał 29-30 latkow to miałby łatwiej sie utrzymac, ale pensje by wzieli.

pl Ruta
Beginner
Geregistreerd2013-06-27
pl wielgachny >> vrijdag maart 20 - 06:19, Bewerkt vrijdag maart 20 - 06:19

Rynek odpowie czy ktoś ich kupi  za taką cenę 

pl wielgachny
Gebruiker
Geregistreerd2014-07-30
pl Katian >> vrijdag maart 20 - 19:54

Rynek jest jaki jest. Już się na temat wypowiedziałem.

pl Katian
Gebruiker
Geregistreerd2013-06-16
pl Biały Legion
pl Nefix >> zaterdag maart 21 - 10:13

Niektórzy znaleźli sobie rozwiązanie z 3ligi typ na multi przejął drugi klub czego nawet w nazwie nie ukrywa i napierdala sobie trasnsfery za 2x wartości :D

pl Nefix
Gebruiker
Geregistreerd2013-09-19
pl Twierdza Wrocław