Forum: Polski rss-feed

Znajdujesz się na forum ogólnym dla języka polski. Wszystkie posty muszą być pisane w tym języku - w przeciwnym wypadku mogą one zostać usunięte bez podania przyczyny. Forum zostało podzielone na działy, co za tym idzie prosi się o umieszczanie nowych tematów w odpowiednim miejscu. Wszelkie problemy z działaniem gry proszę zgłaszać na forum "błędy".

Polski >> Ogólne dyskusje

Pochwal się juniorem (3300)


pl MAT >> niedziela październik 22 - 05:23, Zmieniony niedziela październik 22 - 06:33

Podtrenowanych zawsze się dobrzez sprzeda. Już skupowałem takich a następnie sprzedawałem z zyskiem :) Dodatkowo za dwa sezony będą trenowani z bazą 11 więc myślę że zarobię nawet więcej lub chociaż tyle samo :)

Na polską 3-4 ligę są w sam raz, a nawet ciut więcej. Na 1 ligę są za słabi. Choć i na takich grajkach można zbudować solidną drużynę. Teraz ich porównałem z YA10 i wielkiej różnicy nie ma. (tylko  łącznie ~2piłki w stałych um.)

pl MAT
Gracz
Zarejestrowany2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Katian >> niedziela październik 22 - 11:04, Zmieniony niedziela październik 22 - 11:04

Tylko ~ 2 piłki stałych um.... czyli po 2 treningi stałych, co zajmie jakieś 30 dni treningu wykorzystane na grajków, którzy nie pójdą za więcej niż 10 mln € (pójdą nawet za mniej, jesli ich wartość do tylu nie dobije, bo kupi je jedynie jakiś bot lub trzeba będzie sprzedać z opcją usunięcia).

Taka niestety jest prawda -każdy będzie wolał juniora z YA10, który nie ma na karku 2 treningów stałych umek, a to że będziesz ich trenować z bazy na 11... juniorzy z innych klubów z YA 10 też będą z bazy na 11 albo poajwią się juniorzy z YA na 11 - zawsze to będą lepsze opcje.

Specjalki takie sobie, raczej niespecjalnie pomogą. Już trzeba było jednego z 10 poziomu i go podtrenować - zwróciłoby się ze sporą nawiązką.

Ja jestem na tę zmianę trochę zły, bo ciułałem te kredyty, nawet pakiecik kupiłem, ale mam ledwo 440. Juniorzy z poziomu 10 biura skautów za parę sezonów już tacy fajni nie będą w porównaniu z konkurecją, a Ci z 12 są drodzy, starzy i mają bezsensownie rozdzielone umki. Liczę na to, że coś z tym zrobią.

pl Katian
Gracz
Zarejestrowany2013-06-16
pl Biały Legion
pl MAT >> niedziela październik 22 - 11:55
Okaże się. Z tego co widzę TC 3:2 YC z rozbudową poszło w różnych ligach. Zobaczymy która strategia będzie lepsza.
 
Wydaje mi się, że skauci powinni być przerobieni tak aby co poziom można było lepszego za kredyty zakupić :) Bo aktualnie dziwnie to wygląda jak za 450kredytów wypada lepszy niż za 500 kredytów. W sumie miałem szczęście z tymi juniorkami bo mogło mi czasem wylosować 17latka, a tak dostałem dwóch 15letnich :)
pl MAT
Gracz
Zarejestrowany2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Katian >> niedziela październik 22 - 12:08

W akademię chyba faktycznie poszło sporo więcej niż myślałem. Mam wrażenie, że dobrze na tym nie wyjdą. Gdyby zdecydowanie mniej osób poszło w akademię to możliwe, że zwłaszcza w krótkim okresie mogliby zyskać.

pl Katian
Gracz
Zarejestrowany2013-06-16
pl Biały Legion
pl MAT >> niedziela październik 22 - 14:08

Dla mnie dobrze ceny będą niższe za takiego grajka. :)

pl MAT
Gracz
Zarejestrowany2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Katian >> niedziela październik 22 - 19:01

Dokładnie tego się spodziewam ;)

Mój dzisiejszy junior - fajny wiek i nic poza tym

https://rockingsoccer.com/pl/football/info/player-1600698

pl Katian
Gracz
Zarejestrowany2013-06-16
pl Biały Legion
pl Vincente >> wtorek październik 24 - 08:22, Zmieniony wtorek październik 24 - 08:36

Nie narzekaj bo talent też ma dobry. 

W polskiej lidze widze że nowe budynki jest to pół na pół. Ja poszedłem oczywiście w baze. Liczby nie kłamią, większe korzyści daje baza. Mam na to proste obliczenia ile expa w przeciągu sezonu będzie dostawał zawodnik dla danych poziomów (z przyjęciem że mamy 2 członków personelu po 10 gwiazdek dla bazy treningowej i dostanie w akademii maksymalny telent. Przy odpowiednich ustawieniach w akademii dostaje się telent w przedziale MAX do MAX-0.1): https://scr.hu/mqao19

Jednak przy akademii 13 juniorzy już mają niższy wiek wypromowania. Musze to wprowadzić do tabelki i dodać jeszcze dla 2 członków personelu w akademii. 

Różnica jest jeszcze taka że na 12 poziomie akademii oraz 10 poziomie bazy dostajemy jednego juniora mniej niż mając 10 akademie i 12 baze. Sumując to w pierwszej konfiguracji dostajemy 3 juniorów na sezon którzy i tak bedą się słabiej rozwijać niż 4 juniorów z 10 poziomu i dla bazy 12. Trzeba też uwzględnić to że na juniorów z 10 poziomu już nie będzie takiego popytu i będzie je ciężej sprzedać za dobre pieniądze.  Ale... mając baze wyższą możemy zawsze kupić na rynku juniorów z akademii o wyższych poziomach a ci co mają akademie na 12 nie kupią na rynku transferowym bazy z wyższych poziomów :)

pl Vincente
Gracz
Zarejestrowany2014-05-29
pl MAT >> wtorek październik 24 - 11:28

Też robiłem obliczenia różnych warianów. Wiem swoje, ale aktualnie nie będę się dzielił wiedzą, niech każdy po kombinuje po swojemu aby w grze nie było jednorodności. Uwzględniłem wiek oraz nawet bonusy od personelu, jak również mieszanie akademi i bazy treningowej :)

Załóżenia. Każdy co pójdzie w trening musi liczyć na trenowanie swoich z założenia 10 poziomu akademi. Ale ten kto ma akademie rozbudowaną zacznie sprzedawać załóżmy jednego na sezon i do niego kasa będzie napływać. Wtedy będzie mógł sobie zakupić wytrenowanego od kogoś z wyższą bazą treningowa. Nie ma nic pewnego, wszystko zależy jak się rozłoży budowanie budynków i jaką kto obieże strategie.

Własny trening jak i skupowanie zawodników wytrenowanych również może okazać się skuteczną strategią. Żadna strategia nie daje gwarancji sukcesu.

pl MAT
Gracz
Zarejestrowany2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Katian >> wtorek październik 24 - 14:56

Mi się wydaje, że dużo będzie zależeć od przychodów, bo może być tak (założenie abstrakcyjne), że człowieka będzie stać np. na maks. € 6 544 681 kosztu tygodniowo (dla uproszczenia liczę tlyko bazę i akademię). W takim wypadku szczerze wątpię, by opłacało się rozbudować bazę na 15 i zostawić akademię na 10, zamiast rozbudować oba budynki na 14 (a zarówno pod względem ksoztów utrzymania jak i kosztów rozbudowy stoją te rozwiązania na tym samym poziomie).

Dlatego ja myślę, że z czasem będziemy mieć kluby, które będą miały rozbudowane trochę to i trochę to. Jakaś nieduża grupa będzie miała wymaksowane tylko jedno.

pl Katian
Gracz
Zarejestrowany2013-06-16
pl Biały Legion
pl MAT >> wtorek październik 24 - 15:35

Oto chodzi właśnie z tą zmianą aby było różno rodnie :)

pl MAT
Gracz
Zarejestrowany2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
ht trollfacer1 >> wtorek październik 24 - 15:59, Zmieniony wtorek październik 24 - 16:01

https://rockingsoccer.com/pl/football/info/player-1602001

"supertalent"

*z 4 poziomu akademii, najwiekszy bulwers o to, że mógłby wypaść na wyższym poziomie :/

ht trollfacer1
Nowicjusz
Zarejestrowany2014-11-29
pl Vincente >> wtorek październik 24 - 20:21

Powątpiewam aby kogoś było stać na jeden budynek na najwyższym poziomie... Przecież to 2.5mld rocznie a koszt budowy jest przeogromny. 

Na chwile obecną to stać mnie na utrzymanie budynków na koszty tygodniowy około 8mln PLN. Usunąłem jednego członka personelu ze stadionu aby zrekrutować budowlańca i zmniejszy się troche przyrost z biletów. Mam też stadion 70k i gdyby nie ta aktualizacja już by leciał na 120. 

pl Vincente
Gracz
Zarejestrowany2014-05-29
pl MAT >> wtorek październik 24 - 20:26

@Vincente u mnie ta sama sytuacja zamiast BT11 leciałby stadion 10 :)

pl MAT
Gracz
Zarejestrowany2014-06-04
dk Mystic Warrior Copenhagen
pl Vincente >> piątek październik 27 - 21:10

https://rockingsoccer.com/pl/football/info/player-1605523

dawno tak staro nie było

pl Vincente
Gracz
Zarejestrowany2014-05-29
pl Allocer >> piątek październik 27 - 21:17

https://rockingsoccer.com/pl/football/info/player-1605522

troche lepszy niż Twój, ale... nie mam gdzie go wystawiać - mam za dużo juniorów. fak. 

pl Allocer
Gracz
Zarejestrowany2013-09-29
pl Poland Alloces Force