Liga Bułgaria sezon 39

Forum: Forum ligowe rss-feed

Prowadź dyskusje z innymi managerami odnośnie rozgrywek. Typujcie swoich faworytów do zwycięstwa. Kto spadnie, a kto awansuje? Kto wyeliminuje resztę rywali i wygra puchar?

Powrót do głównego forum

Национален Отбор (207)


bg Teo >> poniedziałek marzec 30 - 14:35
Браво Сима!
bg Teo
Gracz
Zarejestrowany2013-04-05
bg Teos Stars
bg Готин >> wtorek marzec 31 - 08:24
Победата в последния мач е задължителна не само, за да останем първи, а и за да се класираме директно. Успех, Сима!
bg Готин
Nowicjusz
Zarejestrowany2013-09-26
bg Dragomir >> piątek kwiecień 3 - 17:34
Този Емо Костадинов разцепи отбраната на елените :) Браво SIMA само така,а на световното най-малко четвърти в света
bg Dragomir
Gracz
Zarejestrowany2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> piątek kwiecień 3 - 17:34
"...и може би последна възможност. Костадинов напредва, удар и гооооооооол... Господ е българин!!!! "

:)))))))))))))))))))))
bg Sima
Gracz
Zarejestrowany2013-02-08
bg toni_s >> piątek kwiecień 3 - 18:44
От всички 53 отбора участващи в квалификациите ние имаме най-много точки. Голям си, Сима! Поздравления!
bg toni_s
Gracz
Zarejestrowany2013-11-29
bg Minyoro
bg Готин >> piątek kwiecień 3 - 19:04
Честито! Дано ти е останал късмет и за Световното :)
bg Готин
Nowicjusz
Zarejestrowany2013-09-26
bg Mika >> piątek kwiecień 3 - 21:02
Честито Сима! Най-накрая след толкова опити от теб, от мен, от един чужденец :D - ти успя! Само напред! Макар че самото ни класиране вече си е голям успех :)
bg Mika
Community Manager
Zarejestrowany2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Dragomir >> piątek kwiecień 3 - 21:31
Ние и Уелс сме двете изненади(1-Уелс, 2-България)
bg Dragomir
Gracz
Zarejestrowany2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> niedziela kwiecień 5 - 14:48
Въпреки, че не съм емоционален, този път нещо се вживях. Та малко време ми трябваше, че да напиша нещо по-спокойно.
Може би защото много време отделях на Националния ни отбор. За всеки мач. За абсолютно всеки. Никога за мач на моя отбор не съм си губил толкова много времето. Паузата между двата полусезона всяка минута отделях за НО. Едва един от последните дни си поогледах моя състав и трансферния пазар.
А за двубоят срещу Гърция мога толкова много да напиша. Въобще не гледайте, че си играх любимата схема срещу тях, все едно ми е на подразбиране. Огледах всичко, което прави техния мениджър. Ден преди двубоя разгледах всички групи и смятах всичките ни шансове при равен. Два часа преди мача се оказа, че няма шанс да се класираме с равен. А бях сигурен, че ако излезем за равен, ще го постигна. Знаех с кой вратар ще излезе, кои са защитниците му, знаех трима халфа и двама нападатели, така че само не знаех последния играч какъв ще бъде, така че си пуснах тази схема. Но примерно осем пъти размествах защитата, за да изляза с тази четворка за пръв път. При полузащитниците същата работа. А бях направил доста неща в зависимост от развоя, като очаквах, че такъв ще има.
Толкова много исках тази победа. Особено след това странно начало на квалификациите и тази кошмарна загуба. Първо смятах какво да се направи, за да стигнем го плейофите. След това да минем по-напред при плейофите. След това знаех, че сме в плейофите, но се появи шанс за първото място. Ей там се появи вече огромното напрежение.
Обещавах си повече наистина да не се вживявам :)
bg Sima
Gracz
Zarejestrowany2013-02-08
bg Sima >> niedziela kwiecień 5 - 15:06
До тук със забавата. Сега и малко работа:
Страхотно е да знаем, че сме на Световно. Но вярвам, че никой не тръгва да мисли, че ще постигнем нещо значимо.
Много изоставаме от доста от нациите. Ето групата ни не беше силна. Колкото и да ми е неприятно, не мога да си кривя душата. Поляците бяха с класа над другите отбори. Единствено Гърция се доближаваха до тях. А останалите отбори бяхме на едно ниво. Като добавите слабата дейност на Македония и липсата на късмет при Естонците, които сякаш отсъстваха "първия полусезон". Само тези проклети северноирландци. Мачовете срещу тях ме караха да се ядосвам много.
И все пак - в другите отбори има суперталанти, много сериозно развити играчи, напомпани и какво ли не. Но и при нас се появиха суперталанти, така че малко по малко ще влизат там. Полезно е и за клубния ви отбор да бъдат сериозно тренирани.
От сега ви заявявам, че ще отида с 9 защитника на това първенство. Особено, че има доста различни и мога да променям защитата в зависимост от съперника ни. Но при нападателите е нещо съвсем друго. После ще сметна колко играчи съм ползвал на всеки пост, но поне 10 защитника и 2.1 нападателя.
При нападателите ми е мъка. Харесвам ги с реализиране (както за всеки пост с добре тренирано основно умение). Не отказвам и да има специално умение. То и другите не са по-различни. Но е по-добре. Ако получите писмо с предложение за развитието на някой ваш играч не се сърдете. Още по-малко ако не попадне в списъка на Световното.
Аз имам едно виждане за играчите, затова и толкова много мои играчи има в национала или от моята школа. На мен ми носят успех на клубно ниво, вече успяха и на национално, но въпреки това следя как да стане и по-добре.
Последно, обещавам. Още при първата ми кандидатура бях казал нещо като да не забравяме, че е игра и сме тук само за удоволствие. Така че забавлявайте се и ако може, помагайте и на Националния!
п.с. много дълго стана всичко, но не написах и половината от това, което ми мина през главата.
bg Sima
Gracz
Zarejestrowany2013-02-08
bg Sima >> poniedziałek kwiecień 13 - 05:54
Извинявайте, колеги. Сега като минаха емоциите пак се замислих за развиването на играчите и писането на лично. Не трябва да го правя по две причини:
1. Играем за удоволствие и не трябва никой да се меси. Може съвет, но само когато е поискан.
2. Играчите е добре да бъдат различни. Точно в разнообразието се крие и възможността да бъдем вариативни. Така или иначе националният селекционер си избира играчите според личните наблюдения и предпочитания. При мен е още по-крайно, тъй като от 46 играча по списък в момента има 22 от моята школа (почти 50%), като 14 от тях и сега са в отбора ми (почти една трета). Така че на достатъчно играчи мога да повлияя и не трябва останалите да са им "близнаци" или пък да се меся, като се меся в развитието им, тъй като клубния мениджър има други идеи.
В заключение: приятна игра! И ползвайте "специална" тренировка ;)
bg Sima
Gracz
Zarejestrowany2013-02-08
bg Dragomir >> piątek maj 8 - 06:23
Хм, в интересна група сме :) Дано се измъкнем от нея
bg Dragomir
Gracz
Zarejestrowany2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> niedziela maj 10 - 05:58
Дано. Всичко, което се случи, е бонус. Взел съм уж всичко най-добро (по моя преценка) от списъка. Един ден ще се отдам на другия си ангажимент към играта и от утре съм изцяло на разположежние на НО (или днес следобед).
На хартия всичките ни съперници го вадят по-голям. Рейтинг, де. И ни водят в класирането, все са топ20:
Израел са на 5 място
Бразилия - 18
Нигерия - 20
А ние се движим добре - на 46-то място. Не го следя, но едва ли много се задържаме в топ50, особено че в контролите пробвам. Но щом тези отбори са се класирали за Световно значи са добри. По тази логика - щом и ние сме там... ;)
Дано Рандъм е с нас!
bg Sima
Gracz
Zarejestrowany2013-02-08
bg Sima >> czwartek maj 14 - 07:47
Определено единственото, което ме напряга и ми дига толкова много адреналина е националният отбор. Затова и вчера нищо не писах за мача. Ще се огранича само за тази среща:
До последно се чудех дали да играя на Бразилия дефанзивно или по-офанзивно. Видно е, че имат по-голям рейтинг. Вратарят и защитниците им са по-добри. Направих защитната формация. Но след това реших, че нашите полузащитници и нападатели са по-добри и така или иначе знаех почти сигурно как ще ни играят. Така че направих промените, като последните бяха няколко часа преди срещата.
За жалост ни изравниха и то от дузпа. Иначе ако бяхме спечелили сериозно щяхме да се надяваме за следващата фаза. Днес излизаме срещу страшилищата от Нигерия, които успяха с 10 човека да обърнат Израел (както стана дума - петите в класирането). За рейтинги няма да говоря, то се подразбира. Този мач повече ме притеснява.
bg Sima
Gracz
Zarejestrowany2013-02-08
bg Dragomir >> czwartek maj 14 - 15:32, Zmieniony czwartek maj 14 - 15:33
Лъвове,Лъвове,Лъвове. Българи Юнаци. Браво Сима браво
bg Dragomir
Gracz
Zarejestrowany2014-09-26
bg Lokomotiv