Campeonato de Modávia temporada 54

Fórum: Língua do Fórum rss-feed

Discuta seu campeonato, quem são os favoritos para ganhar o campeonato essa temporada? Quem será promovido ou rebaixado, Como está seu clube?

Retornar ao início do fórum

Primul event (5)

md Taudel >> sábado dezembro 5 - 19:05, Editado sábado dezembro 5 - 20:25
Sunt foarte multumit de rezultatul, concretizat intr-un event, al muncii mele din ultimele 6 sezoane.
Pe langa castigarea campionatului si a cupei am reusit sa obtin si titlurile de:
-golgheter (N. Korotkii-48 goluri marcate)
-cel mai bun pasator (S. Gento-19 pase decisive)
-portarul cu cele mai multe meciuri fara gol primit
(I. Ponomarev-21 partide)
In plus am inscris si cele mai multe goluri intr-un singur sezon de liga-153
Un sezon cu adevarat remarcabil, pe care sper, intr-un viitor nu foarte apropiat insa, sa il repet.
Multumesc tuturor competitorilor mei pentru ca m-au stimulat sa obtin aceste rezultate si multumesc, pentru fair-play-ul senzational, managerilor Red's Master si aptul, care, in cel mai altruist mod posibil, mi-au trimis mesaje de felicitare pentru primul titlu de campion.
Bafta tuturor in sezoanele ce vor urma!
md Taudel
Usuário
Registrado2013-05-23
md Fotbal Club UTA Arad
md Joryka >> domingo dezembro 27 - 10:53
Salut. Felicitari cu obtinerea acestui titlu. As dori sa faci aceeasi perfosrmanta si in noul sezon
md Joryka
Usuário
Registrado2015-10-30
md FC Paduricea
ro aptul >> quinta-feira janeiro 7 - 12:10
Tu ai fost dintotdeauna un tip pe cinste. Ai crescut juniori pentru echipa nationala, am scris din cand in cand comentand meciuri. Ai meritat.Cu rabdare, titluri vor mai veni.

Red e si el superbaiat, ma bucur ca s a inviorat si forumul, welcome Joryka. Ma gandesc ce obiective sa ne mai propunem. Hai sa aveti un an bun.
ro aptul
Novato
Registrado2013-05-20
md Joryka >> sexta-feira janeiro 29 - 19:08
Multumesc si as dori aici mai mult aconcurenta din partea echipelor mari. Eu am sa string bani, apoi construirea stadionului, bazei de antrenament si academia de tineret. Si apoi tintetiva bine :) .
Stiu aproximativ cum merge sistema, asa ca vom face treaba in continuare :)

Succeste tuturor in noul sezon si sa cistige cel mai bun.
md Joryka
Usuário
Registrado2015-10-30
md FC Paduricea
md Red's Master >> sábado março 12 - 09:57
Cu intirziere scriu si eu aici...am si uitat de acest forum daca cinstit :) Taudel eu l-as numi cel mai perseverent manager - sa construiesti cu atita migala si RABDARE o echipa sau chair mai degraba un club, este ceva senzational! Eu sunt mai impulsiv si vreau totul aici si acum :) Acum ma uit peste tineretul Vulturilor si cred ca foarte curind vom avea un lider autoritar in Liga, daca ceilalti „veterani” nu vor intreprinde actiuni corespunzatoare. Este chiar uimitoare strategia Vulturilor si a lui Taudel, care atentie, si-a format echipa paralel cu mine si aptul in sezonul 2, la distanta de doar citeva zile, si primul trofeu l-au luat in sezonul 17 (Cupa)!!! Dupa care eventul si deci prima Liga in sezonul 20!!! 18 sezoane de constructie, cu una din cele mai de perspectiva la moment echipe si o infrastructura extraordinara! O lectie pentru toti managerii perseverenti. Mai mult decit atit, dupa cistigarea eventului Taudel vinde toata echipa practic si merge din nou pe construirea unei echipe tinere...cinstit, te-as alege presedinte al tarii cu asa strategii de lunga durata :)

Ma bucur foarte mult de echipe tinere de genul FC Paduricea, care are un manager activ si consecvent! Bravo si succese in continuare!

Totodata vad cum progreseaza si alte echipe tinere ca Lupii Suri si FC Borogani. Baieti, tineti-o tot asa. In Rocking, ca in nici un alt joc similar, este posibil de ajuns din urma liderii, de luptat pentru calificarea in Europa League si progresul in Cupa. Principalul e sa stiti ce doriti si sa aveti rabdare!

FC Bodo as vrea sa nu retrogradeze, ne trebuie echipe umane in prima Liga, asa ca iti voi tine pumnii! Doar 2 puncte fata de locul 9 care te va duce la baraj! Culege neaparat aceste puncte!


Pe final desigur doresc sa le multumesc veteranilor Ligii - Steaua si Nuyota. Nuyota (pe care eu inca o numesc dupa vechea denumire - Uhura) - un luptatot aprig, care poate lua puncte absolut in orice meci! Un participant constant in finalele Cupei si competitiile europene - tine-o tot asa! Cit tine de Steaua, este eternul rival, lupta pentru titlu cu care devine tot mai apriga in acest sezon, ca si in orice sezon :) Oricum, intotdeauna a fost o lupta doar pe teren, fiind ca il respect pe aptul si-i multumesc pentru aceasta rivalitate!

Ultimul sezon a fost extraordinar pentru Reds, echipa stabilind un record absolut de 101 puncte in sezon! O singura infringere (cu Steaua) si doua egaluri (cu Vulturii si Nuyota)! De altfel, pot sa afirm cu siguranta ca voi ramine in rocking pentru inca mult timp, joaca este captivanta si in acelasi timp simpla! Utilizatorii VIP nu au mari avantaje si deci putem lupta toti cu fiecare!

Acest sezon se apropie de final si lupta la titlu este in toi! 3 puncte avans față de Steaua, avind un meci direct pe terenul acestora...si nu pot sa zic ca nu-mi doresc titlul cu numarul 9 in Liga, dar ii doresc succes si Stelei!

Baieti, continuam rock`n`roll soccerul )))
md Red's Master
Usuário
Registrado2013-05-19