Liga ţării Bulgaria sezonul 46

Forum: Forumul Ligii rss-feed

Discută despre liga ta, cine este favorită la câştigarea titlului? Cine va promova/retrograda? Cum te descurci în cupă?

Întoarce-te la forum

Национален Отбор (207)


bg Sima >> miercuri februarie 8 - 09:08
Честито, Мика! Много е готино това с лотарията :))

Аз да се похваля, докато мога, независимо че е дразнещо. В един ден при гостуванията на Англия и Италия - равенство и победа във важния мач. Отборите са сериозни, както в истинския футбол - Италия е с много успехи /3 пъти Европейски шампион, на Световно има финал и 2 полуфинала/, а Англия е голямо име, много ресурси и май това е. Доста преди нас са.
Срещу Англия бяхме с т.нар. резерви и с 10 човека, че се контузи играч, който трябваше следвашия мач да е титуляр. Докато мога, за един ден ще пускам максимум 3 полувреме играчите.
А срещу Италия си е грандионзен успех - победа срещу един от най-сериозните отбори в играта, при това като гост. Вярно, че с много късмет, но пък това не мога да контролирам. Което мога е да направя тактиката и да избера играчите. Нямах време през деня, затова си жертвах част от времето за сън. Но смятам, че малките промени имаха смисъл.

Водим групата с две победи в два мача. Може повече да не вземе точка и затова сега пиша ;) И предния цикъл започнахме добре, но после зациклихме и мениджърът също. Не искам да коментирам колега, но смятам да се постарая и да не правя някой неща.

Целта си остава трето място, тъй като първите два отбора ми се струват доста напред, а ние няма все да имаме късмет, а и другите отбори ще се нагласят и спрямо нас. Знам, че трето място трудно ще ни даде шанс да участваме напред, но чак второ място е малко прекалено. Все пак бяхме на пето място предния цикъл. Както и на 130 място в ранглистата, така че жребият нямаше как да не ни даде сериозни съперници. А и твърде вероятно мястото ни е точно там, няма смисъл да се лъжем.

Не сме някаква сила. На позиции имаме доста силни и равностойни играчи, но като цяло изоставаме. В сравнение с първия път когато коментирах отбора ни, нещата са се променили. Вече имаме суперталанти, макар и не чак толкова супер и не толкова да успяват да се наложат. Имаме си специални умения, макар и малко натурални (не такива, които се тренират). И голям избор от добри играчи. Всеки от взетите играчи може и вероятно ще е титуляр в квалификация. А има още 7 играча, които бих взел по всяко едно време, но в момента не са там, защото така съм решил да го комплектовам отбора.

Готов съм във всеки момент да коментираме състав, играчи, тактика и всичко свързано с националния. Но този път не смятам да взимам някакви млади играчи, които са далеч от истината. Все пак при 5 талант, морал 0, максимално ниво на тренировъчен и участие в 20 мача поне по полувреме - за два сезона това са над 95 хиляди точки. А максималното от националния е 6 хиляди за два сезона. Така че отговорността за развитието не е моя. Все пак при почти равни умения и разлика във възрастта, може и да направя нещо. Но в приятелските и в безсмислени мачове. Обичам ротациите и повече играчи ще запишат мачове.

Исках да съм кратък, но пак не се получи. При това поизтрих неща, които още споделих. Надявам се поне да не съм бил досаден /очаквам още първият коментар да е "пак не се получи" /
bg Sima
Utilizator
Înregistrat2013-02-08
bg Mika >> miercuri februarie 8 - 12:38
Пак се получи! Пак прочетох "краткото" резюме! Успех и очаквам да ни видя класирани, ей!
bg Mika
Admin comunitate
Înregistrat2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Готин >> joi februarie 9 - 12:15
И аз ще стискам палци за Белиз!
bg Готин
Nou venit
Înregistrat2013-09-26
bg Sima >> marţi martie 7 - 17:30
Дойде полусезонът в Евроквалификациите. Изненадващо сме все още първи и то без загуба. Доволен съм от момчетата, раздават се на тренировки, а не в баровете. Изпълняват съвестно наставленията, а не неприлични танци с плеймейтки. Няма сърдити кой играе и кой не. Който е резерва, ако се наложи - влиза напълно мобилизиран и дава всичко от себе си, т.е. някъде към 137,4%. Няма и някои да се правят на звезди или по-точно суперзвезди. Вярно, без Божи86 и баджанака Ники не сме толкова атрактивни, но пък ефективни.

Знам, че има завистници и ще кажат, че само благодарение на черното тото сме на това място. При това зад нас само на точка са Гибралтар. Гибралтар, а...знаем ги тея неща как стават. Но аз искам да кажа, че в Европа силите са изравнени. Вече няма случайни отбори, както преди 50 години. Всички са научени играчи, играят в сериозни първенства, възстановителните средства много са напреднали...

Сега вече без клишета. По някакъв начин сме на първо място. Целта трето място все повече ми изглежда постижимо. Не мога да отрека, че имаме доста късмет до този момент. Само един мач нямахме и Армения си спечелиха единствената точка. Наистина вярвам, че късметът не може да бъде само в едната посока. А сякаш има отбори, които все още ни подценяват. За съжаление вече няма да бъде така. Следват двата най-трудни мача и се надявам да вземем поне нещо от тях.

Смятах да пиша, че за пръв път съм използвал толкова малка ротация. Но разгледах състава. Използвал съм всичките осем защитника и то поне в два мача. Трима вратари!! Говорим за официални мачове, иначе в приятелски ще бъде използван след малко и четвърти. И т.н. Все още искам да използвам и други играчи и в състава и в квалификациите, но като върви отбора не се пипа (пак клише).
Всъщност по-малка е ротацията свързана в приятелските, тъй като за пръв път при мен ще има масово играчи с над 3 приятелски за сезон. Разбрахте, че е заради желанието ми за сериозно представяне в квалификациите и заради комплектоването на играчи с различни силни страни.

В края на сезона програмата е доста сгъстена, така че няма време за експерименти. Следващия сезон ще направя повече промени, като в зависимост от крайното ни класиране ще се промени периода за разнообразяване. Иначе се появяват интересни млади играчи. Двама от по-възрастните ги "пенсионирах", но като цяло старците трудно ще се дадат на младоците. Все пак вече играчите излизат от 10 ниво на школата и се тренират в 10 ТЦ, при това със специалисти.

Ако някой има желание за обсъждане, винаги имам желание да участвам ;)
Стискайте палци за малко късмет още.
bg Sima
Utilizator
Înregistrat2013-02-08
bg Готин >> joi martie 23 - 11:37
Третото място вече е гарантирано. Да видим колко по-напред ще успеем да приключим. На пръв поглед програмата е благоприятна. Остана още малко да стискаме палци.
bg Готин
Nou venit
Înregistrat2013-09-26
bg Maryn >> vineri martie 24 - 12:35
Браво на националите!!!
bg Maryn
Utilizator
Înregistrat2014-03-06
bg Sima >> luni martie 27 - 13:31
:))))))))))))))))))))))))
bg Sima
Utilizator
Înregistrat2013-02-08
bg Teo >> luni martie 27 - 13:38
Браво :)
bg Teo
Utilizator
Înregistrat2013-04-05
bg Teos Stars
bg Mika >> luni martie 27 - 21:02
Официално честито на всички ни! България на Европейско!

Браво Сима! Най-добрия ни селекционер!
bg Mika
Admin comunitate
Înregistrat2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Готин >> vineri martie 31 - 12:06
Ти успя, Сима! Честито! И друг път да не се оправдаваш!
bg Готин
Nou venit
Înregistrat2013-09-26
bg Sima >> marţi mai 9 - 11:14, Editat marţi mai 9 - 11:23
Добре, няма да се оплаквам. Само ще посоча факти:

- Започва Европейското в играта. Дебют за нашата нация.
- Участват 14 отбора от топ15 в Европа, т.е. само един от първите 15 от ранглиста не се класира. Явно не е случайна тази класация. Ние се преместихме доста напред, но сме пак последния отбор на това първенство - 23 в Европа и 54 в Света
В групата ни са:
- Турция, които са първи (!!!) в ранглиста не само за Европа, но и за Света. Бивш Световен шампион. На Европейско имат едва четвъртфинал /миналия шампионат/.
- Малта, които са 5 в Европа и 8 в Света. Последните две Европейски - полуфинал и четвъртфинал.
- Полша, които са 10 в Европа и 18 в Света. Полуфинал на Европейско и четврътфинал на Световно.

Не подхождам със страх, но да се класираме напред, трябва да изместим два отбора от топ20 на Света. В истинския футбол на тези места в Европа са: Германия, Швейцария и Англия, а България си заема почти същото място.

През почти целия цикъл разполагах с изключително огромен избор на играчи. И точно преди последното правене на състава той беше леко редуциран. Останах без някои основни играчи:
- Един играч, който го гласях за титуляр, макар от скоро да стана национал.
- Друг, който е от самото начало в групата и участваше в Евроквалификациите
- Двама, които твърде вероятно щяха да са в групата
Така че в последния момент смених малко състава, като нямах и идея с кого ще се паднем, че поне да си избера някой футболист, който ще ми помогне в специфичен мач. Играчите, които избрах, бяха по същия начин, по който избирах и до сега - които ще са ми най-полезни в настоящия момент и които ще могат по-добре да се допълват.

Отиваме да се борим за класиране в следващата фаза. Колкото и трудно да е, трябва да се пробваме. Иначе какъв е смисълът да участваме.
Пък имаме и едно предимство пред останалите отбори в нашата група - в знамето ни има и зелен цвят. Хайде, трикольори!
bg Sima
Utilizator
Înregistrat2013-02-08
bg Sima >> vineri mai 12 - 13:21
Успяхме! Много се безпокоях, че в първия мач последния удар (с който ни изравниха) може да се окаже фатален. Но... Играчите ни са голяма работа ;)

Следващите дни са ми много натоварени в реалния живот. Така че всяка победа ще ме прави много нещастен. Така де, от 5 минути вече съм нещастен.
bg Sima
Utilizator
Înregistrat2013-02-08
bg Mika >> vineri mai 12 - 15:06
Браво Сима!
bg Mika
Admin comunitate
Înregistrat2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Dragomir >> vineri mai 12 - 17:34
Браво Сима :) Много-добро представяне
bg Dragomir
Utilizator
Înregistrat2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> marţi iulie 18 - 03:16

Този път не успяхме да се класираме. След двете загуби /и то какви!/ у дома в началото беше много трудно. До последно имахме шанс, въпреки че групата бе силна, а развитието много неприятно. Срещу топ10 отбор (в момента на 7мо място) като гост да ни трябва задължителна победа беше малко прекалено. Трето място след два отбора, които бяха участници и на последните три първенства, беше нещо нормално. Но след предните квалификации, как да не искаш нещо повече!

Но идеята не беше да ви разказвам. Който иска е следил, който иска може да разгледа и да си анализира. Сега предстои един скучен период - няколко приятелски мача. Този път не смятам да играя с най-младите възможни играчи. Както още в началото на предния цикъл казах: с малкото опит няма как да се промени нещо /максимум 1200 опит/. 

Има леко подмладяване, тези които едва ли ще изкарат следващия цикъл са махнати. Тези, които ги заместват не са по милост, а са почти на същото ниво. До този момент състав от 23 играча ми бяха даже малко. Сега са много, така че може да бъде пак взет играч, само за да усети атмосферата в отбора, да потренира с другите играчи, да се интегрира...

Желая успех на следващия мениджър! Чувствам се доста изтощен, а националния на България винаги ми е бил най-натоварващата /най-задължаващата/ работа. Играчите са добри, а все пак стават все по-добри. Сега ядрото на състава е на 25-26 години - в идеална възраст за атакуване на класиране за Световно. Това, което мога аз да направя, е да дам възможност на по-добър жребий, защото трети или четвърти поставен е прекалено трудно.

Небалансираният списък дава възможност да се види какво идва само при полузащитниците. Много приятно изглежда! Двама суперталанти, трима интелигентни, като всички те са развити много добре, а очевидно и им се дава шанс. Но и там е най-голямата конкуренция. 

bg Sima
Utilizator
Înregistrat2013-02-08