Лига Израиль Сезон 50

Форум: Форум Лиги rss-feed

Обсудите вашу лигу, кто будет фаворитом на победу в лиге в этом сезоне? Кто будет повышен / понижен, какая ситуация в кубке?

Вернуться к списку форумов

עונה 10 (224)

il as0m >> Воскресенье Май 25 - 12:06
תיקו חוץ 3-3 מאכזב משער של ירושלים בדקה ה89
il as0m
Продвинутый
Зарегистрировано2013-05-20
il Dave >> Воскресенье Май 25 - 17:56
תיקו 1:1 מול סתיו, שוב לא מוצדק עם עוד יום גדול של השוער
il Dave
Продвинутый
Зарегистрировано2013-07-22
il FC Wanaka
il guylamed >> Воскресенье Май 25 - 19:33
אחרי שני הפסדים לגדולות של הליגה אני משיג היום 3-0 בהרכב טיפה חסר על העולה החדשה תל אביב. היה לי מזל שהשוער שלו נפצע במחצית השנייה לאחר שכל החילופים כבר בוצעו.

השוער שלי היה נפלא ושמר על שער נקי בהופעת הבכורה שלו, אני מרוצה
il guylamed
Продвинутый
Зарегистрировано2013-04-04
il Jordy Cruijff >> Воскресенье Май 25 - 19:42, Отредактирован Воскресенье Май 25 - 19:42
וגם אצלי ניצחון ראשון, 1-0 על טל שפירא במשחק מצויין של ההגנה, היו לו רק 2 בעיטות שהטריחו את השוער שלי והשוער שלי עצר אותן.
בהתקפה לא הייתי טוב מידי עם 11 בעיטות לשער שלו, אבל שער אחד הספיק, במשחק חשוב מאוד בקרב על המקום הרביעי.

שבוע הבא מול השוער האימתני של דייב, נקווה להמשיך במומנטום
il Jordy Cruijff
Новичок
Зарегистрировано2013-04-08
il AP >> Воскресенье Май 25 - 19:48
אני בסדרה של תיקואים, ליגה הרבה יותר קשה משנה שעברה, מאוכזב מקבוצתי.
מצפה למקום 5 בליגה.
il AP
Новичок
Зарегистрировано2013-06-19
il joest5 >> Воскресенье Май 25 - 21:27
ובמשחק העונה שוב חוזר הניגון והאמת, כבר נמאס לי. 3 בעיטות בכל המשחק לעופר אבל השוער שלי במשחק חלש מאוד והוא כובש שני שערים ומצד שני 17 בעיטות לזכותי אבל שוב הן נעצרות בידיו של השוער של עופר שרושם כבר משחק שביעי ברציפות מולי עם ציון 10 ואני מסתפק בשער אחד ושוב מפסיד.

פעם אחת בסדר, פעמיים גם אפשר לקבל, אפילו על 3 אפשר להבליג אבל 7 פעמים ברציפות? כשחוץ אולי ממשחק אחד מביניהם בכל השאר הקבוצה שלי הייתה שווה או טובה יותר ורק בגלל יכולת מעולה של השוער של עופר בכל המשחקים וברוב המשחקים יכולת רעה של השוער שלי (ואם משווים ביניהם השוער שלי טוב יותר) להפסיד? כמה אפשר? אני חס וחלילה לא מזלזל בעופר או ביכולות של הקבוצה המצויינת שלו אבל כפי שזה נראה כרגע מנוע המשחק פשוט החליט שבמשחקים בינינו עופר ינצח ויהי מה וזה בכלל לא משנה מה אני ינסה לעשות או עם איזה הרכב אעלה.

מצטער אם אני נשמע קצת מריר ואולי אפילו בכיין אבל כשתופעה שממנה אתה נפגע ולא באמת תלוייה בך חוזרת על עצמה פעם אחרי פעם אחרי פעם זה מתסכל.
il joest5
Переводчик
Зарегистрировано2013-02-07
il basta >> Понедельник Май 26 - 05:49
קראתי את מה שכתב הפועל חיפה, ועל פניו הוא צודק!
לצערי אני לא יכול לראות את היסטוריית המשחקים, אבל כשאתה עולה עם 5 ובטח עם 6 בהגנה אז לדעתי אוטומטית זה מחזק מאוד את יכולת השוער ותספוג פחות שערים (מה עוד שמדובר בשוער זר!!!)
המשחק אתמול בכלל היה מוזר...ועופר שיחק עם טקטיקה מוזרה ומעניינת שבדיעבד מאוד הצליחה.
שיהיה לכולם בהצלחה בנבחרות היום!
il basta
Продвинутый
il Hapoel Tel Aviv
il Dave >> Понедельник Май 26 - 06:49
הזהרתי בעונה שעברה על כך שיש לשוערים יותר מדי השפעה על תוצאות המשחקים, ולמרות שאני תומך בשינויים במנוע המשחק היה ברור שהבעיה הזו רק תתחזק עם השינויים הללו, העונה אני עד עכשיו בצד שמרויח מזה אבל אין לי ספק שזה חייב להיות השינוי הבא
il Dave
Продвинутый
il FC Wanaka
il joest5 >> Понедельник Май 26 - 08:20
אז זהו בסטה, שאין לי בעיה אם מדי פעם אני חסר מזל ואני מפסיד בגלל שהשוער שלי היה חלש ושל היריבה טוב. זה קורה במשחק ולדעתי טוב שכך. אבל כשזה קורה שבע פעמים ברצף מול אותה קבוצה (ולא סתם קבוצה, היריבה העיקרית שלי על האליפות) זה כבר מוגזם.

לגבי המערך אז ייתכן שמערך שכולל 5-6 שחקני הגנה מחזק את השוער אם כי אני לא כזה בטוח. כבר הבקעתי בעבר לא מעט שערים מול מערכים כאלו ונתקלתי בשוערים שהיו חלשים גם כשהקבוצה שיחקה במערך מאוד הגנתי. מעבר לזה זה בטח לא מסביר את היכולת העלובה של השוער שלי שספג שני שערים מ3 בעיטות. אגב, בבוקר המשחק מול עופר היה לי משחק באליפות העולם לקבוצות ושם היריבה שלי עלתה במערך זהה לזה שעופר עלה עם 6 שחקני הגנה. שם הסתדרתי עם השוערים.
בכל מקרה אם אני לא טועה זו הייתה הפעם הראשונה מבין שבע ההפסדים הרצופים בה עופר עלה עם מערך שכלל יותר מ4 שחקני הגנה כך שאת היכולת המצויינת של השוער שלו בכל המשחקים ואת היכולת החלשה של השוער שלי ברוב המשחקים אי אפשר להסביר בכמות שחקני ההגנה.

טוב נו, עבר ונגמר. אם אמשיך לבכות זה לא ממש יעזור. מה שנותר לי לעשות זה רק לקוות שמהמשחק הבא בינינו הנאחס סוף סוף יישבר (ואולי פתאום יגיע רצף הפוך).

אכן, שיהיה בהצלחה לנבחרות השונות שישראלים מעורבים בהן. עוד פחות משעה נדע אם ישראל מבטיחה את מקומה באליפות אירופה או שתצטרך לעבור פלייאוף בכדי להגיע לשם.
il joest5
Переводчик
il Jordy Cruijff >> Понедельник Май 26 - 13:44
לגבי המשחק אתמול:

אז לא מסכים עם רוב מה שנאמר פה, יש דברים שהם מעבר לסטטיסטיקה, קודם כל מאזן הבעיטות לשער היה 12-3, שנית, עופר הבקיע 2 שערים מהירים (עד אז היה לו יתרון 2-1 בבעיטות), אחרי זה (כנראה מכיוון שאין לו שרפשוטרים בקבוצה, בועטים חדים בעברית), החלוצים שלו ירדו משמעותית בכמות הבעיטות באופן טבעי (יש להם עונש של 0.5 כיבוש אחרי כל גול), ובעטו רק פעם אחת נוספת בלבד במשך כל המשחק, אם לא היו מבקיעים מייד, סביר שהיו בועטים יותר והסטטיסטיקה בבעיטות הייתה יותר צמודה.

לגבי עניין השוערים, אז איך שאני רואה את המצב כרגע, למצב בעיטה יש "איקס" אחוזים להכנס, נניח של2 הבעיטות היו 15 מצבים כל אחת, וכל אחד מהם "איקס" אחוז להכנס, קבוצה אחת ניצחה בשער אחד יותר. אז לפי איך שמסתכלים על הדירוג, אכן נראה שהציון של השוער מהקבוצה המנצחת (בטח יהיה 9/10) הכריע את המשחק, אבל בתכלס, הסיכויים היו שווים, רק חוסר מזל בבעיטות עצמן, לא יום טוב/יום רע של השוער, השאלה לגבי השפעת השוערים היא כמה הם משפיעים על סיכויים של בעיטה להכנס, לא על הציון שלהם, הציון שלהם הוא רק תוצאה של מה שקורה במשחק ולא להפך. (לכן נוטים לחשוב על זה כעל "יום של שוער" (כך גם אני (והמון אחרים שאני קורה עליהם בפורום האנגלית) עשיתי פעם לפני שבדקתי יותר לעומק) למרות שלפי דעתי זה רק הצבטרות של מזל (ואולי אני טועה, מי יודע).

כך שאתמול, לחיפה אמנם היו יותר סיכויים לנצח, אבל בהחלט היה קיים סיכוי שעופר ינצח וזה מה שקרה, שוב, אם עופר לא היה מכניס 2 בהתחלה הוא היה בועט יותר ואז גם מי יודע (עדיין כנראה לחיפה היו יותר מצבים ולכן יותר סיכויים, אבל בפער יותר קטן).

לגבי רצף 7 המשחקים, טוב, לגבי זה אין לי מה לאמר, או הצטברות של מזל (אבל המון מזל), או דברים במנוע המשחק שלא מובנים לנו, כנראה האופציה הראשונה אבל באמת שאני לא יודע (לפחות אני יודע שפעם היה לי רצף של 34/35 הפסדים במכרזים של שחקנים (כלומר קיבלתי 1/35, למרות שבממוצע הייתי צריך 7-10/35, שאלתי את וינסנט אם אין איזה באג ואמר שבדק ולא, אני מעריך שזה המקרה גם כאן). אם כך, מאחל לחיפה שהנאחס הזה ישבר, במוקדם או במאוחר זה יקרה.
il Jordy Cruijff
Новичок
il Dave >> Понедельник Май 26 - 14:11
לחלוצים שהבקיעו אמור להיות יותר קשה להבקיע אבל אני לא חושב שזה נשפיע על כמות הבעיטות שלהם לשער, הם ימשיכו לבעוט אבל יהיה להם קשה יותר להבקיע, אני טועה?
il Dave
Продвинутый
il FC Wanaka
il Jordy Cruijff >> Понедельник Май 26 - 14:16, Отредактирован Понедельник Май 26 - 14:17
אם הסיכוי שלהם להבקיע יורד, הסיכוי שהם יבעטו יורד (תלוי בעצם, בהגדרות המתקדמות שלך), מנוע המשחק מתוכנן שמתחת לאחוז מסוים (תלוי בהגדרת הבעיטות של עופר כאמור) להבקיע בעיטה, שחקנים לא יבעטו אלא ישמרו על הכדור ויקוו למצב טוב יותר אח"כ.
כנראה שאחרי הגולים בהתחלה הם נכנסו לקו האדום הזה ולכן בעטו רק בעיטה אחת נוספת ב80 דקות (ובעטו 2 ב12 דקות הראשונות).

גם אם הם היו בועטים כנראה שזה לא היה משנה, הסיכויים של הבעיטות הללו להכנס כנראה היה נמוך מאוד, אבל אם הם לא היו מבקיעים הם היו בועטים יותר בעיטות "איכותיות" כלומר יותר סיכוי להבקיע אח"כ.
il Jordy Cruijff
Новичок
il Dave >> Понедельник Май 26 - 14:26
אני חושב שהסיבה למספר הבעיטות הנמוך של עופר לא קשור לזה שהוא כבש שני שערים מהירין או ההגדרות שהוא נתן, חיפה פשוט שלטה במשחק ולא איפשרה לעופר מצבים, כמו שאנחנו רורים במשחקים בין קבוצות עם הפרש גדול ברמות. מה שהפתיע כאן הוא שמדובר בעופר שיש לו גם ץבוצה מצויינת, רבל המערך ההגנתי כנראה תרם לזה
il Dave
Продвинутый
il FC Wanaka
il Jordy Cruijff >> Понедельник Май 26 - 15:22, Отредактирован Понедельник Май 26 - 15:25
אין ספק שגם אם הוא לא היה כובש חיפה היה מגיע ליותר מצבים, אבל לבטח עופר עצמו היה בועט יותר מ3 פעמים, זה לא נראה הגיוני בלי קשר שהוא בעט פעמיים ב12 דקות הראשונות ורק פעם אחת נוספת ב80 שאחריהם, מזל לבד לא יכול לגרום לכזה דבר לדעתי.

ויותר מזה, עכשיו שעברתי על המשחק ראיתי שלא מעט פעמים קשר של עופר (אחרי הגולים של החלוצים) מסר לאחד החלוצים, והחלוץ במקום לבעוט שמר על הכדור ואז או שתיקלו אותו או שהוא מסר אחורה, אין לי הרבה ספקות (כמו שה12 דקות הראשונות הוכיחו) שאם הוא לא היה כובש גול לפני, ולא היה לו עונש כיבוש, החלוצים היו בועטים לשער של חיפה אחוז גבוה מהמצבים הללו והיינו מקבלים קרב צמוד יותר מבחינת בעיטות

מה גם, שהגיוני בהחלט לדעתי שקבוצה שבועטת פחות תנצח, זה קורה גם בחיים האמיתים (כמעט קרה בגמר ליגת האלופות אגב, וקרה בהמון משחקים אחרים), פשוט בחיים האמיתים לא מסתכלים על כמה בעיטות קבוצה בעטה לשער אלא על איכות הבעיטות, מי יודע מה היו איכות הבעיטות כאן.

ולסיכום, אני מסכים עם כל מי שכתב שחיפה היה הפייבוריט (אם הוא לא היה במגרש הביתי שלו זה היה אבסורד), אבל עדיין, לעופר לדעתי היו 30% לניצחון, ולכן אפשרי בהחלט שזה יקרה, הסטטיסטיקה מהסיבות שהסברתי לא מדויקת במקרה הזה לדעתי (בחיים האמיתיים שחקן שכובש מקבל בונוס מוטיבציה, לא עונש), ולכן שמסתכלים על הטבלת סטטיסטיקה בסוף זה באמת נראה חוסר מזל ענקי של חיפה, זה אכן חוסר מזל אבל לא ענקי כל כך לדעתי.

אבל כל אחד ודעתו, אני כמובן לא יכול לשכנע כל אחד וההפך ויותר טוב שלא כולם יאמינו באותה דעה, אחרת יהיה משעמם.

עריכה:
אם תמיד מי שבועט יותר מנצח, גם היה משעמם, זה אומר שה4 הגדולות מנצחות את כל המשחקים שלא נגד 4 הגדולות כנראה, וזה ממש לא המצב במציאות, כמו שאפשר לראות בליגה הספרדית, לכן לפי דעתי המצב הנוכחי טוב ומשקף את המציאות, עבודה טובה של המפתחים.
il Jordy Cruijff
Новичок
il ofer cohen >> Понедельник Май 26 - 20:24
אתחיל עם תגובתי למשחק:
כשהכנתי הרכב הבנתי די מלא שחיפה קבוצה טובה ממני (לא בפער היסטרי אבל טובה ממני !) ועוד בבית. היה לי ברור שמשחק רגיל שלי ושל חיפה תביא לסיכוי של כ 65% להפסד שלי, 25% לתיקו ו 10% לניצחון שלי.
לכן הייתי צריך לעשות מגוון שינויים כדי לנסות להתמודד טוב יותר עם חיפה.
על פי הסקאוט (השוויתי למשחק של חיפה בחצי גמר אליפות העולם לקבוצות) בהרכב הסופי שלי היו לנו פחות או יותר סיכויים של שליש לניצחון שלי, ניצחון שלו ותיקו. בממוצע הסקאוט הראה תוצאה של 1.6-1.8 שערים לכל קבוצה, ולכן, התוצאה ממש לא חרגה מהתוצאה שהסקאוט חזה (אם כי למען ההגינות גם 2:1 לחיפה היא לא תוצאה שהיתה חורגת ממה שהסקאוט חזה).

מי שטוען שאם חיפה ניצחה אותי בבעיטות 17:3 סימן שהוא שלט בענק ולכן הניצחון שלי חריג במיוחד - לא ראה את המשחק. כמו שציין מכבי עד הדקה ה 12 כמות הבעיטות שלי היתה דומה לזו של הפועל. גם הסקאוט הראה נחיתות קלה בלבד שלי בבעיטות נגד חיפה. שימו לב ששלטתי במשחק 63% מהזמן והשלמתי 71 מסירות מול 31 של חיפה (מאידך הוא ניצח אותי בענק בדריבלים והכי חשוב - בתיקולים מוצלחים).

הניתוח של מכבי לגבי הבעיטות שלי נכון. כל מי שראה את המשחק ראה שאחרי ששניהם הבקיעו שער, למרות שהם הגיעו להרבה מצבים החלוצים (+ הקשר הקדמי) התמהמהו ו/או מסרו מסירות רבות אחורה (כמות המסירות אחורה שבנסיבות אחרות יכלו להיות בעיטות לשער היו אדירות) מהסיבה שהעריכו שאין להם סיכוי להבקיע.

ופה מגיעים לתרומת השוער: מי שחושב שציון השוער (ולא רק) הוא זה שמראה את תרומתו - טועה. בציון נלקחות בחשבון כמות הפעילויות החיוביות (בעיקר עצירות) מול שליליות (בעיקר ספיגות). אבל... אם חלוץ חושש לבעוט מול השוער כי הוא חושב שהסיכויים שלו נמוכים - זה לא בא לידי ביטוי בציון של השוער אבל חשוב מאוד למשחק !!! ראו שזה קרה אצלי הרבה.

המשחק הזה היה דוגמא קלאסית של משחק שרב הנעלם בו על הגלוי. מי שרוצה להבין את המשחק יגלה שם הרבה דברים. גם אני למדתי דברים מהפועל חיפה שייושמו במהלך העונה.
בקיצור, כן: המזל היה בצד שלי אבל ממש לא בצורה קיצונית.

לגבי ה 7 נצחונות רצופים שלי על חיפה: ממה שאני זוכר עונה שעברה, לפחות 2 משחקים חיפה לא עלו בהרכב ראשון (אלא מעורב ראשון עם שני) וחוץ מזה הרבה הרבה מזל - אבל שוב, לא נטעה: חיפה קבוצה טובה ממני !!!

בהזדמנות זו: שיהיה הרבה מזל לחיפה מול הסינים מחר. אני מניח שאליפות העולם תפצה על ההפסד מולי...
il ofer cohen
Новичок
Зарегистрировано2013-02-05