Forum: Poljski rss-feed

Ovo je forum generalne diskusije za Poljski jezik. Kada postujete u ovom forumu morate koristiti ovaj jezik. Postovi na drugom jeziku biće uklonjeni. Ovaj forum koristi podsekcije za postove različitih tema. Postove o bagovima postavljajte u sekciju za bagove i gledajte gde koji post treba da ide.

Poljski >> Pitanja

Pytanie odno?nie do?rodkowa? (6)

pl Anihilator >> utorak avgust 18 - 16:56
Witam,

Mam pytanie odnośnie celności dośrodkowań. W zdecydowanej większości celność dośrodkowań na koniec meczu wynosi w moim przypadku około 40 % podczas gdy przeciwnicy mają 70-90 %. W poprzednich sezonach było podobnie. Nie ukrywam, że nie jestem z tego powodu zadowolony (przekłada się to niestety na dużo mniejszą ilość szans na strzelenia gola). Czy wie ktoś z czego wynika tak słaba celność dośrodkowań ?

Pozdrawiam
pl Anihilator
Korisnik
Registrovan2013-11-26
pl ⚡FMHS Kapibara Słupsk⚡
pl EGS >> utorak avgust 18 - 18:11
Dlatego warto odrobine potrenowac podania u napastnikow, trenujac podania chodzi tez o ich odbior, co z tego ze masz np mida z podaniami 120 jak napastnik ma podania na 20 i ich odebrac nie potrafi. Moze byc tez inny powod ale mi tylko to przychodzi do glowy.
pl EGS
Korisnik
Registrovan2013-02-05
pl Nurek >> sreda avgust 19 - 04:35
@EGS

Przeczytaj jeszcze raz pomoc, zwłaszcza o podaniach ;)

http://rockingsoccer.com/pl/football/help/home/category-1/article-2

@Anihilator

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Każde podanie może zostać przejęte przez piłkarza z wysokim blokowaniem. Jeszcze łatwiej może być, jeżeli ten zawodnik ma "bliskie krycie". Do tego dochodzi kara za asysty dla pomocnika. Jak wcześnie w meczu zaliczy asystę, to mu spadają podania i potem może mu się już drugi raz dośrodkowanie nie udać (przynajmniej taka była intencja Vincenta gdy to wprowadzał). Pewnie znajdzie się jeszcze kilka powodów.

Musisz każdy mecz analizować oddzielnie. Czy do momentu strzelenia bramki dośrodkowania były na wyższym poziomie i później spadły, czy może to nie było w tym meczu akurat problemem. Który pomocnik zaniżał statystyki, albo dośrodkowania w którą strefę były niecelne (prawą, lewą, środek) i jaki tam stał obrońca. Może przeciwnik grał tylko środkiem i tylko jego najlepszy pomocnik (środkowy ofensywny) dośrodkowywał, robił to rzadziej niż Twoi, ale za to celniej i stąd lepszy procent (ale w sumie i tak mniej dośrodkowań) itd.
pl Nurek
Korisnik
Registrovan2013-02-05
pl KS Nurki
pl Nurek >> sreda avgust 19 - 05:46, Editovan sreda avgust 19 - 05:50
@Anihilator

Mam wolny czas, więc przejrzałem statystyki Twoich ligowych meczów w tym sezonie.

"W zdecydowanej większości celność dośrodkowań na koniec meczu wynosi w moim przypadku około 40 % podczas gdy przeciwnicy mają 70-90 %."

W dziewięciu meczach procent celnych dośrodkowań Twojej drużyny był poniżej 50. Twoim przeciwnikom zdarzyło się to siedem razy. Powyżej 70% mieli pięć razy. Twoja średnia z 26 spotkań to 58,9%, Twoich przeciwników 58,6%. Prawie tyle samo. W czternastu spotkaniach miałeś więcej procent celnych dośrodkowań, a w dwunastu mniejszy. Ciężko mówić o zdecydowanej większości i o takich procentach jak podałeś.

Edit. Co nie zmienia faktu, że zawsze chce się mieć jeszcze lepsze statystyki ;) Niestety w pamięci pozostają tylko te gorsze spotkania.
pl Nurek
Korisnik
Registrovan2013-02-05
pl KS Nurki
pl EGS >> sreda avgust 19 - 08:06
To ja nie wiem skad mi sie to wkrecilo:/
pl EGS
Korisnik
Registrovan2013-02-05
pl Anihilator >> sreda avgust 19 - 10:09
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Trzeba będzie dalej próbować.

@Nurek

W sumie masz rację, takie 30kilka % celności potrafi zapaść w pamięci :)

W ostatnim moim meczu w tegorocznym pucharze miałem 60%, tylko 4% mniej od EGS :D

Pozdrawiam
pl Anihilator
Korisnik
Registrovan2013-11-26
pl ⚡FMHS Kapibara Słupsk⚡