Forum: Serbiska rss-feed

Det här är det allmänna diskussionsforumet för Serbiska. När du gör inlägg i forumet måste du använda det här språket. Inlägg på andra språk kan tas bort utan förvarning. Det här forumet använder underavdelningar för inlägg inom olika ämnen eller syften. Vänligen skriv inlägg om buggar i avsnittet buggar och fundera lite på vart andra inlägg ska hamna.

Serbiska >> Frågor

treninzi (12)

rs Milos Nikolic >> måndag februari 17 - 08:11
Zanima me koliko puta mogu da treniram igrace i kako je ispravno. . .dosad sam ih trenirao nekoliko puta dnevno kad se otvori zuta kockica. . .svaka pomoc savet znaci. ..hvala
rs Milos Nikolic
Nybörjare
Registrerad2013-09-07
ba Iggy1989 >> måndag februari 17 - 12:03
Možeš trenirati svaki put kad igrač dobije bodove iskustva ("kad se otvori žuta kockica"). Igrači dobivaju bodove iskustva igrajući utakmice i izgradnjom trening centra. Znači, ako odigra utakmicu lige dobiva 500 bodova, ako odigra kup utakmicu dobiva 300 bodova. U jednoj sezoni igrač može dobivati bodove u 20 utakmica...

Što se tiče treninga i trošenja bodova iskustva najbolje ti je:

-Blokiranje-
Glavna vještina vratara.
Blokiranje služi za zaustavljanje udaraca opasnih po vrata i ponovo preuzimanje posjeda lopte. Za svakog vratara ova vještina je presudna, jer govori o mogućnosti da obrane udarac.
I ostali igrači mogu blokirati udarce na vrata kada se nađu u svojem kaznenom prostoru. Blokiranje također može koristiti i kako bi se presjeklo protivničko dodavanje.

-Oduzimanje lopte-
Primarna vještina braniča.
Oduzimanje lopte služi za oduzimanje lopte protivniku. Kada se igrač nalazi na istom dijelu terena, može se upustiti u pokušaj oduzimanje lopte protivniku. Tada ova vještina odlučuje o uspjehu te akcije.
Oduzimanje lopte pomaže i u defanzivnoj igri dok je momčad u posjedu lopte, no učinak je puno manji. Isto tako, ova vještina je bitna i kod prekida. Tada je mnogo igrača na malom prostoru, te je teško doći do lopte.

-Dodavanje-
Najvažnija vještina veznjaka.
Dodavanje je izuzetno važno kod predaje lopte suigračima. Da bi se dva igrača međusobno dodavali, nužno je da imaju dobru vještinu dodavanja. Veznom redu je potrebna, jer ona proslijeđuje loptu od obrane do napada. Isto tako, dobra vještina dodavanja omogućuje igraču i upućivanje dugih lopti.
Dodavanje se koristi i za ubačaje napadačima. Ukoliko upute udarac iz prve na dodavanje, jednostavnije je da lopta prođe vratara ili braniča, umjesto da zapucaju iz situacije u kojoj su već imali loptu. Dobro dodavanje povećava mogućnost asistencije, što znači da je i veća šansa da ubačaj pronađe napadača te također smanjuje mogućnost promašaja cijelog gola.
Naposljetku, dobro dodavanje omogućuje igraču da dobro izvede slobodni udarac i korner. Zahvaljujući visokoj vještini, povećava se vjerojatnost da nešto pozitivno izađe iz tog prekida.
Vratari dobivaju bonus u dodavanju.

-Završnica-
Najbitnija vještina za napadače.
Završnica se koristi za postizanje pogodaka. Igrač s dobrom završnicom ima veće šanse za prelazak obrane i golmana.
Braniči dobivaju bonus u završnici.

-Taktika-
Druga najvažnija vještina svakog igrača.
Taktika je posebna vještina. Možda ne čini igrače snažnijima u nekoj od vještina, ali zbog nje igrači donose pametnije odluke.
Igrači s visokom taktikom kasnije kreću u potez, te djeluju prije igrača s nižom taktikom. To znači da igrač s dobrom taktikom može ostvariti svoje kretanje nakon što ostali igrači već otkriju svoje kretanje, i primjerice uputiti udarac ili dodati loptu prije nego li mu igrač s nižom taktikom pokuša oduzeti loptu.

Pogledaj pomoć, tu ćeš naći sve što te zanima
http://rockingsoccer.com/hr/soccer/help
ba Iggy1989
Nybörjare
Registrerad2013-08-13
rs Milos Nikolic >> måndag februari 17 - 12:32
Hvala puno drugar sad sam malo bolje shvatio.
rs Milos Nikolic
Nybörjare
Registrerad2013-09-07
rs Milos1976 >> tisdag februari 27 - 17:43

Kako rasporediti po po pozicijama lopte?Ok znamo za primarne veštine,pitam za redosled ove sekundarnih?

rs Milos1976
Användare
Registrerad2017-07-25
rs Avalon Utd
rs Miroslav Karaicic >> tisdag februari 27 - 21:47

Kako to mislis 'rasporediti po pozicijama lopte'? I koje su to sekundarne vestine?

rs Miroslav Karaicic
Översättare
Registrerad2015-01-24
rs Milos1976 >> måndag mars 12 - 07:28

Pa recimo..za odbranu je primarna veština duel,sekundarne bi trebalo da budu recimo blokiranje,taktika,a valjalo bi da ima i dobro dodavanje..Za vezne dodavanje a sek recimo taktika,duel,pa i šutiranje..

raspoređivanje lopti : ako gledam da mi primarna veština bude npr 5 lopti,koliko bi i kako po važnosti trebalo da ih ima za ove druge veštine?

Mislim,ja sam isplanirao kako ću već samo pitam kako drugi razmišljaju..

Nadam se da si me razumeo,šta sam hteo reći..

rs Milos1976
Användare
Registrerad2017-07-25
rs Avalon Utd
rs Miroslav Karaicic >> måndag mars 12 - 15:23

I ja sam mislio da treba da se razvijaju i 'sekundarne vestine', kako ih ti zoves. Ali to je izgleda nebitno, proveri karakteristike igraca najboljih klubova. Imas napadaca bez ikakvih sposobnosti dodavanja, drugih bez duela, a sjajni su. Imas vrlo dobrih odbrambenih bez vestine dodavanja, ili vrlo malo itd. Treba gurati primarnu vestinu i taktiku. Ostale drzati ispod jedne lopte (20 treninga za tu vestinu). Ne zaboravi da postoje i specijalizovane vestine. Treniras tvog igraca iz veznog reda da sutira iz daljine i davace gomilu golova, iako mu je vestina samg sutiranje mozda jako losa, na primer. Treba koristiti te specijalizovane vestine, bez toga nema uspeha.

rs Miroslav Karaicic
Översättare
Registrerad2015-01-24
rs Milos1976 >> tisdag mars 13 - 13:08

Pa to je onda glupo do bola..Ja sam to tako krenuo jer sam video koliko puta u live prenosu kako odbrambeni igrač npr baca loptu u aut iz "čista mira",a ustvari imao manje od jedne lopte na dodavanju.Pa i logično je da mora da ima dobro dodavanje majku mu..Ali,u pravu si definitivno..Samo,u čemu je onda smisao treninga,guraš samo šutiranje za napadača,dodavanje za veznog uz taktiku i pusti da sami igraju..

rs Milos1976
Användare
Registrerad2017-07-25
rs Avalon Utd
hr v >> tisdag mars 13 - 14:09

Nije ti to baš tako jednostavno. Napadač, istina treba samo šutiranje i nešto taktike (njemu ne treba kao ostalima jer teško da može imati više od svih obrambenih. Smatra se da je sasvim dovoljno da napadač ima 1.5 loptu taktike, ali i nekoliko posebnih atributa koji ga pojačavaju više od bilo kakvih drugih vrsta treninga. Golman je blizu, njemu treba isto do 1.5 lopte taktike i skoro samo blokiranje. Moguće je dodati i malo dodavanja, baš da se smanji ono bacanje lopte u aut, iako će se to i dalje događati ako si slabija momčad jer tako igra radi.

U obrani postoji razlika između srednjih i bočnih, a očito je da srednjima više treba blokiranje, a bočnima što više oduzimanja lopte. U vezi isto postoji razlika između DM i svih ostalih. DM definitivno treba i oduzimanje i dodavanje, a točan omjer moraš otkriti sam jer postoji više ideja. Svi ostali vrlo malo trebaju oduzimanje i trebaju se orjentirati na dodavanje. Svim bitnim pozicijama u momčadi najbolji igrači moraju imati neke dodatne atribute, ali to isto ovisi o tebi što ćeš kada kome istrenirati.

hr v
Nybörjare
Registrerad2013-02-04
rs Milos1976 >> tisdag mars 13 - 16:29

Da, ali i iz tvog komentara ispada da je bitno gurati primarne skilove i spec veštine.. Čak ni taktiku ne toliko...Recimo duel bi trebalo biti važna stvar i za napadača kada se bori za defanzivcima? Hoću reći,ne bi smeo npr napadač sa 5 lopti šutiranja i jednom u dodavanju biti bolji od onog sa 4 u šutiranju, 2 u dodavanju i 3 taktici.. 

rs Milos1976
Användare
Registrerad2017-07-25
rs Avalon Utd
hr v >> tisdag mars 13 - 19:59

Čuj, točnog odgovora nema, ali imaš više pobornika ovog prvog. Uvijek možeš probati i sam: treniraj jednog igrača po jednom, a drugog po drugom modelu pa vidi kako funkcioniraju. Uostalom u uputama i piše da treba imati raznolike igrače, a ne sve iste. I slažem se s tobom u potpunosti da je to loše ako se samo natječemo tko će više puta kliknuti na istu vještinu.

hr v
Nybörjare
Registrerad2013-02-04
rs Milos1976 >> onsdag mars 14 - 07:07

Hvala na odgovoru,definitivno ću ići nekom svojom logikom pa šta bude..

rs Milos1976
Användare
Registrerad2017-07-25
rs Avalon Utd