Giải vô địch quốc gia Estonia mùa 28

Diễn đàn: Diễn đàn giải đấu rss-feed

Thảo luận về giải đấu hiện tại, ai sẽ là ứng cử viên cho chức vô địch mùa giải này? Ai sẽ thăng/xuống hạng, bạn có thành công tại giải thi đấu?

Trở lại mục lục diễn đàn

H57 (74)


ee onuelver >> chủ nhật tháng 2 28 - 05:25

Mis krdi lineup see nüüd oli? Eilne läks vist nats lappesse.

Aga ratingutes jäime ju sakslastest ikka ette ja nüüd sõltub eelkõige Altonast kaugele ta tüürib. Kalimdor läks kokku Wageningeniga ehk ühe võimaliku raskeima vastasega nagu ka Pusa.

Ning mis riikides ongi võtta terve liigatäis konkurentsivõimelisi euroklubisid? Pea igal pool on suured lõhed tekkinud klubide vahel. Hispaanias kes ära kukub eelkõige Reali tõttu on ka mõned väga lambid satsid liiga keskosas juba. Näiteks see on 10. praegu: https://rockingsoccer.com/en/soccer/info/team-10731

Ega Saksa 10. ka eriti parem ole. Iisraelist ärme räägigi seal juba ammu oli 4-5 tippklubi ja siis tükk tühja maad. Türgiski on blackstare vaid 4 klubil siis tuleb pikalt keskmikke ja 5-6 viimast on meie teise liiga tasemel. Lätis vaid on mingi 30 klubi kes meil meistrikas kõik mängida võiks aga see tulebgi kasutajate hulga pealt mis neil paarsada ja meil mingi 15. Seal rida kasutajaid teevad Hattricki stiilis: ostavad kokku üheealised noored ja tulevad nendega kuskilt viiendast liigast siis on mõne hooaja tipus ja kaovad uuele lainele nagu Latgols. Inglastel oleks justkui ühtlane liiga aga euros seda edu ei taha tulla. Itaallastel on kah ühtlasem liiga kuid neil kah ammune lõhe kahe liiga vahelt jookseb. Meil on kasutajate arvu kohta ehk üks maailma tugevaim liiga isegi. Igal pool on mingist kohast alates mingi priskem tasemevahe olemas. 

ee onuelver
Người dùng
Đăng ký2014-09-02
ee Puka City Strikes Back
ee Taavi >> chủ nhật tháng 2 28 - 07:34

Kehva loos jah :D

ee Taavi
Quản trị cộng đồng
Đăng ký2014-01-17
ee FC Pusa
ee Balthazor >> chủ nhật tháng 2 28 - 11:55

Latgols oleks paar hooaega veel tipus püsinud, kui pankrot poleks hakanud ukse taga kolkima. Aga mõne mängija aastapalk oli juba 150M kanti. 

Vaatasin, et müügiga teenis pea 3 miljardit, millest ligi poole pani uute mängijate alla ning hakkas YA4 ehitama. Laskub mõni liiga allapoole, tuleb sama ruttu üles ka ning vahepeal kogub palgafondi. 

ee Balthazor
Người dùng
Đăng ký2013-12-01
ee Dünamo Tallinn
ee onuelver >> chủ nhật tháng 2 28 - 13:50

Mul tahab "ainult teise liiga kunn" Julia Kushehäda 11 milli aastas. Mõtetu tolgus kuigi pidi ST olema ja puha. Peaks vist ka müüki viskama koos vanadega- ehk saan tema eest mõne asjalikuma noore.

ee onuelver
Người dùng
Đăng ký2014-09-02
ee Puka City Strikes Back
ee Taavi >> chủ nhật tháng 2 28 - 14:52

Noorelt peab müüma , nüüd ei saa väga midagi :D

ee Taavi
Quản trị cộng đồng
Đăng ký2014-01-17
ee FC Pusa
ee Balthazor >> chủ nhật tháng 2 28 - 20:41

Pigem jäta poolikuist just Kushov, ta mõni aasta noorem, muidu oled samas seisus nagu mina vahepeal, et tipp-poolik vananeb ees ära ja keegi ei tule asemele. Praegu ta ei pääse Gabbay kõrvalt üldse löögile, sest meeste vahe on nii suur. Samas ega Gabbay polnud ilmselt noorem kui Kushov sündides ning talentki polnud parem, kõik see vahe on FA arvelt, ta ju kasvas FA4 all üles. 

Taas jõuame siit su FA2 probleemi juurde: kuna oled tippudest veel ainsana FA2 peal, siis annadki teistele edumaa ette. Võid osta kokku sama head noored kui Pusa või Veenus, aga juba paar hooaega hiljem käriseb vahe sisse sinu kahjuks. Tänu sellele ei võida sa enam ka noortekarikaid, et sul pole kuskilt edumaad sees, vaid vastupidi. Nagu isegi tead, pole FA2+YA5 klubid kuskil tipus, sest oma kasvandikud rikuks nad ära ja kasulikum on need ruttu müüa ja osta siis valmis mängijad. Aga selle ajaga kui sa YA5 raha kokku ja valmis saad, on need maailmas muutunud mitu korda tavalisemaks ja mängijate hinnad langenud, nii et raskeks läheb ära majandada.

Ja kui su viimane noortekarikas on 20 hooaja tagant, siis sul polnudki nii head akadeemiat, 40. hooajal oli YA2: https://rockingsoccer.com/en/soccer/info/player-1817694/employment

tõenäoliselt polnud su viimases võidukas põlvkonnas veel üldse akadeemikuid. Seega võta plaani FA3 kõigepealt ja siis võid ehk mõelda, kas FA4 või YA4. 

ee Balthazor
Người dùng
Đăng ký2013-12-01
ee Dünamo Tallinn
ee onuelver >> chủ nhật tháng 2 28 - 22:30

Tänane riskimäng: püsis kuni tuli teine värav ja siis varises täiega. 

Justkui kõigil oleks sellest hirmus halb kui mul esimene YA4 oleks. Nagunii ma teile järgi ei jõua ka siis kui mul hoopis FA4 oleks.

Kushov oli ka suht niru ST arvestades võimalusi ning ju sellepärast Vool ka ruttu järele saadeti kompensatsiooniks. 

ee onuelver
Người dùng
Đăng ký2014-09-02
ee Puka City Strikes Back
ee Taavi >> thứ hai tháng 3 1 - 14:52

Iga teine mäng vigastus...teil ka FA4dega nii?

ee Taavi
Quản trị cộng đồng
Đăng ký2014-01-17
ee FC Pusa
ee onuelver >> thứ hai tháng 3 1 - 15:22

Kunagi oli ju teemaks et ideaalne treeningu ja Healt Centre vahe on 2 levelit. Kui viimase lagi on 11 siis FA3st üle on tõesti lisarisk. Kuigi mul on see vahe praegu veelgi suurem :D aga vigastusi on vähe õnneks olnud.

ee onuelver
Người dùng
Đăng ký2014-09-02
ee Puka City Strikes Back
ee Balthazor >> thứ hai tháng 3 1 - 19:06

Mis sa jälle öösel soganud oled? Miks sa ei peaks FA4-ga teistele järgi jõudma või mõnest ettegi minema? Kushov on ST seisukohast keskpärane ning madalas akadeemias treenitud. Üks tase FA vähem toob sul igapäevaselt 12*talent punkti miinust. 12x6,65=79,8 punkti päevas. 16 kuud tagasi "sündinud" ehk umbes 480 päeva, kokku seega üle 38000 punkti xp juba miinuses. Meenuta muude trennilevelite vahet, selline on ka tunne ülevalpool. Sul oleks ta juba üle 14* kindlalt ainuüksi selle arvutuse järgi. Nooremas eas annab see vahe veel eriti tunda, näiteks võimalus NT shortlisti jõuda, varem põhirivistusse ja seal rohkem mänge saada jne, sealt üldist kogemust. Viimased hooajad on ta olnud suht paastul. Tal on mu Tammlehega sama talent, boonuseks veel Hardworking, miinuseks paarkümmend päeva sünnivahet. Võrdsetes treeningtingimustes peaks Kushov olema ühel hetkel parem kui Tammleht samas vanuses, paari hooaja eest pidasin Tammlehte ka juba mitte nii perspektiivikaks kui loodetud, ent praegu arvan, et kui mul oleks raha, et FA4 ehitust alustada, jõuaks ta kindlasti veel blackstariks, ei ole välistatud, et jõuab ka FA3 all natukeseks ajaks. Kushov FA2 all aga ei jõua sinnani mingil juhul, 9 hooaega arvestades vajaks ta FA4 juba. Alkohoolikutel on täpselt sama talendiga Jaansoo blackstariks saadud ning ka Haapsalu imemehed ja koondislased kasvavad "vaid" FA3 pealt ja pole isegi supertalendid enamasti.

Kogu jutu point on näidata, et praegu on sul FA3 hädavajalik, et edasi areneda jõudsamalt. Usun, et FA3 on piisav, et Safa blackstariks saaksin treenitud. Onyalil tuleb vist enne ründajate lagi ette, aga saab näha. 

Keegi poleks YA4 pärast kade, aga oleks kahju vaadata, kui sellega kiirustades end kiratsema jätad kehvade treeningtingimuste tõttu. Su oma noored vaatamata paremale talendile jagaksid Kushovi senist saatust, ka pole nii kindel, kas pärast YA4 jaksad enam FA3 ehitada. Kui FA3 olemas, siis võid proovida noortekat ja sul tuleb siis sealt kindlasti midagi korralikku välja, kui rahaliselt vastu pead.

ee Balthazor
Người dùng
Đăng ký2013-12-01
ee Dünamo Tallinn
ee onuelver >> thứ hai tháng 3 1 - 22:10

Krt ära sõnasin- juba poolajaks 2 poolikut sirakil. Aga punkt tuli ikka ära. 

Aga tunnista et sa kardad et võin sust kunagi ettepoole jääda pikemaks :D miks muidu nii pikad veenmiskirjad.

ee onuelver
Người dùng
Đăng ký2014-09-02
ee Puka City Strikes Back
ee Balthazor >> thứ ba tháng 3 2 - 04:57

Kui hakkad FA2 kõrvale noortekat pumpama üles, on see küll väga raske ülesanne sul. Kartmisest pole siin midagi rääkida, pigem olen oodanud, millal oma potentsiaali realiseerima hakkad. Pigem naudi hetke, mõne hooaja pärast jõuavad mu noored investeeringud õigele tasemele ning siis pead vaatama, et ühel hetkel klubi pole pankroti äärel tosina endise blackstariga vanuses 35+.

ee Balthazor
Người dùng
Đăng ký2013-12-01
ee Dünamo Tallinn
ee Kaarel >> thứ năm tháng 3 4 - 07:41

Väga üllatav karikafinaal.
Palju õnne plartsile.

ee Kaarel
Người dùng
Đăng ký2013-12-25
ee Anonüümsed Alkohoolikud
ee Taavi >> thứ năm tháng 3 4 - 08:33

Pole minu hooaeg :D

ee Taavi
Quản trị cộng đồng
Đăng ký2014-01-17
ee FC Pusa