Nordamerikansk Liga sæson 16
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tegucigalpa #5 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 2 | |
2 | Saint-Pierre | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 9 | |
3 | FC COTROCENI | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 7 | |
4 | Rocky Mountain Huskies | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 9 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sidney Town FC | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 4 | |
2 | Dallas Cowboys | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 8 | 2 | |
3 | FC Saint-Laurent-du-Maroni | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 13 | |
4 | Poza Rica de Hidalgo | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 7 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cuban Rum | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 4 | |
2 | Trujillo Alto | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 2 | |
3 | Freeport | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 13 | |
4 | FC Kingston #4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Le Robert | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16 | 3 | |
2 | FC Cotuí | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 6 | |
3 | FC Almolonga | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 10 | |
4 | Monterrey | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Ilopango #2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 5 | |
2 | FC Les Trois-Ilets | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 8 | |
3 | Patriotas Fútbol Club | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 13 | 10 | |
4 | Bayamón | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 9 | 24 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | J'en-ai-marre | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 3 | |
2 | FC Sanarate | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 6 | |
3 | FC Cauls Bottom | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 4 | |
4 | FC Nueva San Salvador | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tristeza Nao Tem Fim | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 7 | |
2 | FC St. Ann's Bay | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 6 | |
3 | Lansing | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 15 | 5 | |
4 | Meteora | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 23 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Willemstad #4 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 15 | 5 | |
2 | Boise City | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 11 | |
3 | Panamá City #4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 8 | |
4 | America | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oreo | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 4 | |
2 | MXL Inter mgls FC | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 11 | |
3 | FC Ciudad de Guatemala | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 10 | |
4 | Philipsburg #5 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 10 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MXL Guajos University | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 2 | |
2 | HOLLANDITIS | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 5 | |
3 | Cataño | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 8 | |
4 | Start Sabalé | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 20 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Philipsburg #16 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 12 | 3 | |
2 | Liberia | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 4 | |
3 | Kingston Wolves FC | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 10 | |
4 | Bzbc FC | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | La Revolucion | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 2 | |
2 | New Sun | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 8 | |
3 | Hamilton FC | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 8 | |
4 | sztosy kabanosy | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 15 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører Pittsburgh Riverhounds.