Oceanien Liga sæson 33
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | [DJB]Tarawa Jianlibao FC | 3 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 16 | 6 | |
2 | FC Raiatea | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 19 | 9 | |
3 | FC Lami #2 | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 17 | |
4 | West Ham United | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 16 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Mont-Doré | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 7 | |
2 | FC Levuka | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 7 | |
3 | Alofi #13 | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 11 | |
4 | TUV-Upstairs | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 8 | 16 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester City Fc | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 5 | |
2 | Tumaseu | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 5 | |
3 | FC Honiara | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 9 | |
4 | FC Punaauia #3 | 1 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Auckland City FC | 4 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 7 | |
2 | Xueersi | 1 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | |
3 | FC Mu'a | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 7 | |
4 | FC Savusavu | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 15 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hallescher FC | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 12 | 5 | |
2 | Savave #2 | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 8 | |
3 | FC Canala #3 | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 11 | |
4 | FC Nuku'alofa #4 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 15 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Nouméa #2 | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 20 | 5 | |
2 | FC Mu'a #2 | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 13 | 11 | |
3 | FC Popondetta | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 10 | |
4 | FC Hamilton | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 17 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Leone | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 12 | |
2 | Inter Wuxi | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 15 | 11 | |
3 | FC Tulagi #3 | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 14 | |
4 | FC Melekeok #4 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 15 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fairytale | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 22 | 0 | |
2 | FC Tulagi | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 18 | 10 | |
3 | FC Malie | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 10 | 15 | |
4 | FC Port Vila #4 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 30 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Tamana | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 5 | |
2 | FC White | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 6 | |
3 | FC Funafuti | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 5 | |
4 | FC Blenheim | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 9 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Savave | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 2 | |
2 | FC Pava'ia'i #4 | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 9 | 6 | |
3 | [DJB] Moons Back | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 9 | |
4 | FC Noro #5 | 2 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Lyon | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 0 | |
2 | FC Mutalau #5 | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 6 | |
3 | Valverde FC | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 13 | |
4 | FC Marakei | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 6 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Lolua #2 | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 | 12 | |
2 | Hikutavake #5 | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 8 | |
3 | FC Gizo | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 17 | 16 | |
4 | FC Onotoa | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 8 | 20 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører ☆★Colorful Days★☆.