Europæisk Liga sæson 41
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC ReTards | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 7 | |
2 | AC Recas | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 6 | |
3 | Sakaryaspor | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 9 | |
4 | Ditus FC | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 9 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csigacsapat | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 5 | |
2 | FC Mo i Rana | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 7 | |
3 | FK Mazpisāni | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 11 | |
4 | Real Astorga | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 10 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ANEXY | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 16 | 6 | |
2 | Madeira Bay | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 6 | |
3 | Nerds | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 15 | |
4 | Fut Bal Jobb SNAgy klub | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rofl Team | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | |
2 | Lions | 1 | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 9 | 3 | |
3 | Strood City | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 8 | |
4 | FC Bratislava Orient | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 10 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Caldas FC | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | |
2 | Falcon fc | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 8 | |
3 | FC Dublin | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 8 | |
4 | Nova Gorica | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vacak FC | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 5 | |
2 | FC Titans | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 5 | |
3 | FC Bayern 13 | 1 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 9 | |
4 | FC Zenica | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 12 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gwardia Płońsk | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 16 | 7 | |
2 | Dortmund | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 6 | |
3 | Letterkenny United | 4 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 9 | |
4 | NK PROFIservis | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 12 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rayo Manzanares | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 3 | |
2 | SC Sint-Pieters-Woluwe #2 | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 6 | |
3 | VV Mytilus | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 12 | |
4 | FC Tromsø #2 | 1 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 6 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gaujmalas avoti | 3 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13 | 7 | |
2 | Dünamo Tallinn | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 8 | |
3 | Real Madrid CF | 2 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 12 | |
4 | FC Cholet #2 | 1 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 9 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NK Split #2 | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 4 | |
2 | FC Inter | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 8 | |
3 | FC Wijchen | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 12 | |
4 | VfB Leipzig | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 12 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Laachi | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 4 | |
2 | Red Bull FC | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | |
3 | Axinos | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 4 | |
4 | Gigis Team | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 12 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pro Vasto 1902 | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 6 | |
2 | Anonüümsed Alkohoolikud | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 7 | |
3 | Lyon Olympique | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 10 | |
4 | FC Sofia #11 | 3 | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 4 | 6 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører NK Split #2.