Sydamerikansk Liga sæson 42
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | La Matanza #2 | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 21 | 3 | |
2 | Huánuco | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 3 | |
3 | Montevideo #9 | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 12 | |
4 | Puente Alto #4 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 26 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Kolonista | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 6 | |
2 | FC Impression | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 9 | |
3 | Limpio | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 6 | |
4 | Rabbit | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 8 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estamos Remando!! | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 2 | |
2 | Castores Yaguara | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | |
3 | Paramaribo #6 | 2 | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 2 | 5 | |
4 | Liverpool Wanderers | 4 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 1 | 5 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | fc atletico verdolaga | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 6 | |
2 | FC COTROCENI | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 6 | |
3 | Psalm is Back | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 9 | |
4 | Sukuna | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chivas ARG | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 3 | |
2 | Esfinge fc | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 10 | |
3 | HELLO | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 7 | |
4 | Paramaribo #15 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | The king of Manichaeism | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 3 | |
2 | Legendarios | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 8 | |
3 | Asuncion #23 | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 10 | |
4 | Costa Alegre BC | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 7 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Toros de Letonia | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 2 | |
2 | Ciudad Guayana | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | |
3 | Iquitos #4 | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 6 | |
4 | Georgetown City FC | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 5 | |
2 | Deportivo Dynamo | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 7 | |
3 | Cocodrilos | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 13 | |
4 | Quilpué #2 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 17 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Sport Boys | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 2 | |
2 | LOS LEPROSOS | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | |
3 | La Unión | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | |
4 | Guatire | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Treinta y Tres | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 12 | 7 | |
2 | Gauchos de Boedo | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 4 | |
3 | Olinda | 4 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 9 | |
4 | El Alto #3 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rio de Janeiro #7 | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | |
2 | Junior FC | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 | |
3 | Paramaribo #14 | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | |
4 | FC Remire-Montjoly #3 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 8 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cucu Redandblack | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 2 | |
2 | Medellin #12 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 7 | |
3 | FC Ganda | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 12 | |
4 | Avengers | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 19 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører FC nacional asuncion.