Europæisk Liga sæson 49
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Schaerbeek | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 5 | |
2 | FC Ajax | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 5 | |
3 | Teos Stars | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 4 | |
4 | Bursa | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 17 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gazuza Futebol Clube | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 4 | |
2 | Lions | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 5 | |
3 | Biały Legion | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 10 | |
4 | Újpest | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 2 | 12 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Le Feu Occulte | 2 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 22 | 5 | |
2 | FC Liepaja | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 11 | |
3 | FK Kaunas #3 | 1 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 14 | |
4 | FC Tammelan Ryske | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Laachi | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 10 | 2 | |
2 | Tennis Darry | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 6 | |
3 | Letterkenny United | 2 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 8 | |
4 | Irvine | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 10 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Schifflange | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 2 | |
2 | AC Monza | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 5 | |
3 | FC Wanaka | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 4 | |
4 | FC Duisburg | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 24 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC New Buitenpost | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 | |
2 | Jaypridee Town | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 6 | |
3 | Pärnu JK | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 8 | |
4 | Electric Eels B==D | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 7 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | YNWA_Sibyl 91 | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | |
2 | FC Sofia #11 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 5 | |
3 | Noé Fc | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 9 | |
4 | FC Ramat Gan | 3 | 5 | 6 | 0 | 5 | 1 | 3 | 4 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Tel Aviv #3 | 3 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 5 | |
2 | FC Bratislava Orient | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 8 | |
3 | Real Madrid CF | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 9 | |
4 | Red Bull FC | 2 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Axinos | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 2 | |
2 | FC IPP | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 7 | |
Caudal | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 7 | ||
4 | Kocaelispor | 1 | 5 | 6 | 0 | 5 | 1 | 5 | 6 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gamonie FC | 4 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | |
2 | SC Sint-Pieters-Woluwe #2 | 2 | 8 | 6 | 1 | 5 | 0 | 6 | 3 | |
3 | HNK Square Dubrovnik | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 9 | |
4 | Manchester United H | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosso Neri | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 4 | |
2 | AC Recas | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 8 | |
3 | Liverpool FC★ | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 11 | |
4 | ⚽Ferencváros✵✵✵ | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Reading City #2 | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 6 | |
2 | FC Kosmos | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 15 | 12 | |
3 | AS Roma | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 13 | |
4 | FC Tromsø #2 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 9 | 18 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører Oğuz Türk FK.