Oceanien Liga sæson 50
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ANFK | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 36 | 1 | |
2 | FC Punaauia #3 | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 2 | |
3 | [ZERO]Hubei Evergrande | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 8 | |
4 | FC Siusega | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 49 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silver STAR⭐ | 2 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 24 | 2 | |
2 | FC Nu'uuli | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | |
3 | FC Koné #2 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 15 | |
4 | Phoenix FC | 1 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 7 | 20 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TUV-Upstairs | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 18 | 5 | |
2 | Diggle Bell FC | 3 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 8 | |
3 | hoho | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 10 | |
4 | FC Melekeok #4 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cambridge Analytica FC | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 21 | 2 | |
2 | Inter | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 7 | |
3 | FC Christchurch | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 11 | |
4 | FC Waala | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 23 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Xueersi | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 12 | 2 | |
2 | FC Tamana | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 6 | |
3 | Valverde FC | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 5 | |
4 | FC Nadi #5 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 11 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester City Fc | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 9 | 1 | |
2 | FC Vaialoa | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 3 | |
3 | JDT Johor FC | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 13 | |
4 | FC Luganville #2 | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC White | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 17 | 5 | |
2 | FC Tulagi #2 | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 4 | |
3 | FC Port Vila #4 | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 5 | |
4 | FC Mu'a #2 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 20 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Popondetta | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 16 | 3 | |
2 | FC Malie | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 7 | |
3 | FC Liku #6 | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 11 | 18 | |
4 | FC Lami | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fairytale | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 10 | 2 | |
2 | Clovers | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 6 | |
3 | FC Tafuna #10 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | |
4 | Auckland City FC | 2 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 9 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Port Vila | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 7 | |
2 | FC Mataura | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 7 | |
3 | FC Mu'a #3 | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 7 | |
4 | FC Razum | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 13 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Airai #6 | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 6 | |
2 | The ROC Army | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 6 | |
3 | Zaanse Gaten on Tour | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 7 | |
4 | ⭐Man Utd⭐ | 1 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 8 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Honiara #14 | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 23 | 5 | |
2 | FC Nuku'alofa #4 | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 16 | 5 | |
3 | West Ham United | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 16 | 5 | |
4 | FC Angoram | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 43 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører Cambridge Analytica FC.