Afrikaner Liga sæson 67
Gruppe spillet
⇩ Læs runde informationen ⇩Gruppe 1
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Flamenco Cadiz | 4 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 19 | 3 | |
2 | Wakanda | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 10 | |
3 | papapa is back | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 11 | |
4 | FC Moussoro | 1 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 24 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stroll along the San Siro | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 2 | |
2 | FC Maalafato | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 3 | |
3 | FC Djibo | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
4 | Donfaith fc | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maputo | 4 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 4 | |
2 | ⚽Jǐn Zhōu⚽ | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 14 | |
3 | Abidjan #3 | 1 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 10 | |
4 | Koidu Town | 3 | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 9 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Porto | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 60 | 2 | |
2 | FC AC | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 27 | 12 | |
3 | FC Ouagadougou #2 | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 14 | 20 | |
4 | LV_everywhere | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 68 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MPL Raja Casablanca | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 19 | 3 | |
2 | Rossoneri FC | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 4 | |
3 | Great Badgers | 4 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 12 | |
4 | Los Vikingos | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 17 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MPL Leeds United | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 34 | 3 | |
2 | Pursue justice fairness | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 31 | 5 | |
3 | Red comet | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 24 | 9 | |
4 | FC Mallawi | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 72 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC El Djelfa | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 4 | |
2 | MPL Bayern | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 8 | |
3 | FC Busembatia | 4 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 8 | |
4 | AFRICA UNITE | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 2 | 14 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Timeless City | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 21 | 4 | |
2 | FC Calabar | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 23 | 6 | |
3 | FC Santa Cruz | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 20 | |
4 | FC Sémbé | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 29 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 9
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Classic Floss Rods | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 12 | 3 | |
2 | FC Malabo #6 | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 5 | |
3 | ZMCLWR | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | |
4 | CT-Fish | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 15 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 10
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MPL Tottenham Hotspur | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 33 | 0 | |
2 | Hakuna Matata | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 37 | 2 | |
3 | FC Kano #2 | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 20 | 25 | |
4 | FC Maun #2 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 65 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 11
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SS Lazio | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 23 | 6 | |
2 | FC Grootfontein | 4 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 6 | |
3 | MPL Wolverhampton | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 11 | |
4 | Golden Eaglets | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 5 | 27 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 12
Hold | Seeded* | Point | SK | V | U | N | SM | MM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun of Alres | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 21 | 5 | |
2 | Sonicstar fc | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 3 | |
3 | Omaruru | 2 | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 16 | 2 | |
4 | FC Berbera #4 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 41 |
Kampe | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Lodtrækningsregler
*Alle hold der er kvalificeret til denne runde er inddelt i 4 grupper baseret på deres klub koefficient. Hver pulje vil indeholde et hold fra hver af de 4 grupper.
Holdene bliver inddelt i puljer baseret på deres klub koefficient. De stærkeste hold bliver placeret i gruppe 1 og de svageste i gruppe 4. osv.
Hold fra samme land kan ikke blive udtrukket til at spille mod hinanden i denne runde.
Reglerne for hvilke hold der går videre
- Nummer 1 og 2 i pulje runden vil gå videre til næste runde
Gruppe spils tiebreakers
- Point
- Resultater mod hinanden (point, mål difference, antal scorede mål)
- Målforskel
- Scorede mål
- Antallet af udebane mål
Finalen i denne turnering vil blive spillet på stadion der tilhører FC Rabat #11.