Ευρωπαϊκό Τσάμπιονς Λιγκ Σαιζόν 54
Φάση ομίλων
⇩ Διάβασε τις πληροφορίες του γύρου ⇩Όμιλος 1
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Bucha | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 2 | |
2 | Rosso Neri | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 4 | 3 | |
3 | FC New Buitenpost | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 5 | |
4 | Axinos | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 9 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 2
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Real Astorga | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 7 | |
2 | Seaburn Beach | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 5 | |
3 | Rīgas Dinamo | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 11 | |
4 | ANEXY | 1 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 10 | 17 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 3
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ⭐ PSV Eindhoven ⭐ | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 23 | 1 | |
2 | Oğuz Türk FK | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 8 | |
3 | Szczecin #2 | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 16 | |
4 | Pro Vasto 1902 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 19 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 4
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NaLan Club | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 21 | 4 | |
2 | Trier | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 13 | 11 | |
3 | SC Sint-Pieters-Woluwe #2 | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 7 | |
4 | SC Braga | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 23 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 5
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kalimdor's Revenge | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 12 | 5 | |
2 | VV Akkrum | 4 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 8 | |
3 | Real Vélez-Málaga | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 7 | |
4 | Lions | 3 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 8 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 6
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rayo Manzanares | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 4 | |
2 | FC Black Rose | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 14 | 16 | |
3 | FC Veenus | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 11 | |
4 | FC Nordhausen | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 7 | 13 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 7
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SK Liepājas Metalurgs | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 10 | 4 | |
2 | KS Nurki | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 5 | |
3 | Candy Star FC | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 12 | 9 | |
4 | Jaypridee Town | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 15 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 8
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Dublin | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | |
2 | FC Inter | 1 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 9 | |
3 | FC Liepaja | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 9 | |
4 | AC Recas | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 10 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Κανονισμός κληρώσεως
*Όλες οι ομάδες που προκρίθηκαν για τον γύρο αυτό διαιρούνται σε 4 σύνολα με βάση τον συντελεστή του συλλόγου. Ο κάθε όμιλος θα έχει μια ομάδα από κάθε ένα από τα 4 σύνολα.
Στο Τσάμπιονς Λιγκ το πρώτο σύνολο αποτελείται από τον προηγούμενο πρωταθλητή και τους νικητές των 7 πιο ισχυρών Πρωταθλημάτων. Τα υπόλοιπα σύνολα σχηματίζονται με βάση τον συντελεστή συλλόγου με τις πιο ισχυρές ομάδες στο σύνολο 2 και τις πιο αδύναμες στο σύνολο 4.
Ομάδες από την ίδια χώρα δεν μπορούν να κληρωθούν η μια εναντίον της άλλης σε αυτό τον γύρο.
Κανόνες προβιβασμού ομάδων
- Ο πρώτος και ο δεύτερος από τη φάση των ομίλων περνάνε στον επόμενο γύρο.
- Οι ομάδες που βγήκαν τρίτες στους ομίλους περνάνε στον επόμενο γύρο του χαμηλότερου ηπειρωτικού τουρνουά.
Επιλυτές ισοβαθμίας του σταδίου ομίλων.
- Βαθμοί
- Σύγκριση αποτελεσμάτων. (βαθμοί, διαφορά τερμάτων, συνολικά γκολ)
- Διαφορά γκολ.
- Γκολ υπέρ
- Αριθμός γκολ εκτος έδρας.
Οι τελικοί αγώνες αυτής της διοργάνωσης θα γίνουν στο στάδιο της ομάδας Twierdza Wrocław.