Ασιατικό Τσάμπιονς Λιγκ Σαιζόν 58
Φάση ομίλων
⇩ Διάβασε τις πληροφορίες του γύρου ⇩Όμιλος 1
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Biratnagar | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 23 | 3 | |
2 | CHN FC Xjbt | 3 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 16 | 7 | |
3 | Crown of Asia | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 8 | |
4 | Dream Team | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 32 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 2
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Macau #7 | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 4 | |
2 | Cửu Long | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | |
3 | FC 小城飞燕 | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 7 | |
4 | SPL Lee Wai Tong | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 15 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 3
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 御剑十天 | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 6 | |
2 | 皇家海军联队 | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 5 | |
3 | 將軍澳追夢者 | 3 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 5 | |
4 | Sunch'on | 2 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 20 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 4
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SPL Michael Jackson | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 25 | 1 | |
2 | Melbourne Victory | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 13 | |
3 | AGC Leamington | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 13 | |
4 | Davao Griffins | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 21 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 5
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC SDTS | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 15 | 6 | |
2 | 浦和红钻 | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 5 | |
3 | 大秦帝国 | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 18 | 8 | |
4 | FC Raub | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 26 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 6
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Guangzhou Evergrande | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 8 | |
2 | FC AEi 致敬传奇波尔多! | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 17 | 6 | |
3 | Min ❤ | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 18 | |
4 | The Korean people's army | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 11 | 23 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 7
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hà Nội Cat King | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 14 | 7 | |
2 | Real Tashkent FC | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 6 | |
3 | 整编74师 | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 4 | |
4 | xiuce | 1 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 13 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 8
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WollyCaptain Club | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 22 | 9 | |
2 | Yeovil Town | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 22 | 15 | |
3 | Holy Flora | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 16 | |
4 | Swindon Town FC | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 9 | 19 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Κανονισμός κληρώσεως
*Όλες οι ομάδες που προκρίθηκαν για τον γύρο αυτό διαιρούνται σε 4 σύνολα με βάση τον συντελεστή του συλλόγου. Ο κάθε όμιλος θα έχει μια ομάδα από κάθε ένα από τα 4 σύνολα.
Στο Τσάμπιονς Λιγκ το πρώτο σύνολο αποτελείται από τον προηγούμενο πρωταθλητή και τους νικητές των 7 πιο ισχυρών Πρωταθλημάτων. Τα υπόλοιπα σύνολα σχηματίζονται με βάση τον συντελεστή συλλόγου με τις πιο ισχυρές ομάδες στο σύνολο 2 και τις πιο αδύναμες στο σύνολο 4.
Ομάδες από την ίδια χώρα δεν μπορούν να κληρωθούν η μια εναντίον της άλλης σε αυτό τον γύρο.
Κανόνες προβιβασμού ομάδων
- Ο πρώτος και ο δεύτερος από τη φάση των ομίλων περνάνε στον επόμενο γύρο.
- Οι ομάδες που βγήκαν τρίτες στους ομίλους περνάνε στον επόμενο γύρο του χαμηλότερου ηπειρωτικού τουρνουά.
Επιλυτές ισοβαθμίας του σταδίου ομίλων.
- Βαθμοί
- Σύγκριση αποτελεσμάτων. (βαθμοί, διαφορά τερμάτων, συνολικά γκολ)
- Διαφορά γκολ.
- Γκολ υπέρ
- Αριθμός γκολ εκτος έδρας.
Οι τελικοί αγώνες αυτής της διοργάνωσης θα γίνουν στο στάδιο της ομάδας Infando.