Βορειοαμερικάνικο Τσάμπιονς Λιγκ Σαιζόν 66
Φάση ομίλων
⇩ Διάβασε τις πληροφορίες του γύρου ⇩Όμιλος 1
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ingenio | 4 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 3 | |
2 | Ajax | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 6 | |
3 | FC Nankatsu | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 9 | |
4 | Patriotas Fútbol Club | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 16 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 2
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rocky Mountain Huskies | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 8 | |
2 | San Juan de Dios | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 7 | |
3 | Bzbc FC | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | |
4 | FC San-Ageis Utd | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 0 | 9 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 3
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Otxar City | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 8 | 1 | |
2 | FC Katta | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | |
3 | Abilene | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 4 | |
4 | Sidney Juniors | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 4
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | New Melitaus | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 19 | 4 | |
2 | FC Corozal Red Lions | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 4 | |
3 | FC Taicang Jinlin | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 7 | |
4 | FC OTTO⭐ | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 22 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 5
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pittsburgh Riverhounds | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 1 | |
2 | Dracena Melilla FC | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 15 | 3 | |
3 | FC Almolonga | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 9 | |
4 | Gallos FC | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 24 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 6
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hamilton FC | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16 | 5 | |
2 | G-Schalke 04 | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 4 | |
3 | Isabella Manor | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 13 | |
4 | AKB48 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 13 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 7
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sidney Town FC | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18 | 7 | |
2 | GPL Internazionale Milano | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 9 | |
3 | Coxinhas | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 13 | |
4 | Dalian Wanda | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 12 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Όμιλος 8
Ομάδα | Κατανομή* | Βαθμοί | ΑΓ | Ν | Ι | Η | ΓΥ | ΓΚ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Neptuni pediludium | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 21 | 11 | |
2 | Tristeza Nao Tem Fim | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 11 | |
3 | Cataclysm FC | 1 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 12 | 13 | |
4 | Yarumela | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 15 | 25 |
Αγώνες | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Κανονισμός κληρώσεως
*Όλες οι ομάδες που προκρίθηκαν για τον γύρο αυτό διαιρούνται σε 4 σύνολα με βάση τον συντελεστή του συλλόγου. Ο κάθε όμιλος θα έχει μια ομάδα από κάθε ένα από τα 4 σύνολα.
Στο Τσάμπιονς Λιγκ το πρώτο σύνολο αποτελείται από τον προηγούμενο πρωταθλητή και τους νικητές των 7 πιο ισχυρών Πρωταθλημάτων. Τα υπόλοιπα σύνολα σχηματίζονται με βάση τον συντελεστή συλλόγου με τις πιο ισχυρές ομάδες στο σύνολο 2 και τις πιο αδύναμες στο σύνολο 4.
Ομάδες από την ίδια χώρα δεν μπορούν να κληρωθούν η μια εναντίον της άλλης σε αυτό τον γύρο.
Κανόνες προβιβασμού ομάδων
- Ο πρώτος και ο δεύτερος από τη φάση των ομίλων περνάνε στον επόμενο γύρο.
- Οι ομάδες που βγήκαν τρίτες στους ομίλους περνάνε στον επόμενο γύρο του χαμηλότερου ηπειρωτικού τουρνουά.
Επιλυτές ισοβαθμίας του σταδίου ομίλων.
- Βαθμοί
- Σύγκριση αποτελεσμάτων. (βαθμοί, διαφορά τερμάτων, συνολικά γκολ)
- Διαφορά γκολ.
- Γκολ υπέρ
- Αριθμός γκολ εκτος έδρας.
Οι τελικοί αγώνες αυτής της διοργάνωσης θα γίνουν στο στάδιο της ομάδας FC Arsenal.