Европски Лига Сезонa 8
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pro Vasto 1902 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 10 | |
2 | EGS Torpedo Koczała | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 18 | 8 | |
3 | FC Prijedor | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 14 | 18 | |
4 | FC Qiryat Yam | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 18 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lyon Olympique | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 11 | |
2 | FC Bayern München | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 16 | 14 | |
3 | FC Bergen NH | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 10 | |
4 | FC Kecskemét | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 13 | 18 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Haugesund | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 13 | |
2 | SK Liepājas Metalurgs | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 14 | 17 | |
3 | FC Gland | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 15 | |
4 | FK St. Petersburg | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 20 | 16 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Donetsk | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 21 | 10 | |
2 | Trier | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 15 | 13 | |
3 | FC Bucharest #3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 12 | |
4 | KV Sint-Pieters-Woluwe | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 10 | 20 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Derventa | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 20 | 9 | |
2 | Roxolan's | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 17 | 12 | |
3 | Irvine | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 12 | |
4 | Simmeringer SC | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 8 | 21 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TGV speed FC | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 7 | |
2 | Göteborg IF | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 7 | |
3 | FC Belgrade #7 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 10 | |
4 | Donetsk #3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Minsk #2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 19 | 8 | |
2 | Candy Star FC | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 16 | 15 | |
3 | Kielce | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 13 | 21 | |
4 | AC Ughina | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 16 | 20 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Beawulf | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 16 | 6 | |
2 | FC Mo i Rana | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 14 | |
3 | ♥ FC Union Berlin ♥ | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 15 | 11 | |
4 | FC Veenus | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 18 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 9
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Goor | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 22 | 15 | |
2 | Nilehorses United | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 12 | |
3 | Real Tarragona | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 11 | 12 | |
4 | FC Gyor #3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 13 | 19 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 10
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oxford United | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 14 | 12 | |
2 | KV Forest | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 16 | 12 | |
3 | Крылья Советов | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 13 | |
4 | FC Kula | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 8 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 11
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NaLan Club | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 31 | 12 | |
2 | FC Oberhausen | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 15 | 18 | |
3 | Linköping FF | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 14 | 18 | |
4 | Iraklion | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 10 | 22 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 12
Клуб | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jarocin | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 10 | |
2 | FC Mladenovac | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 | 13 | |
3 | RC Reims #2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 9 | |
4 | FC Tartu #3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 11 | 25 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Клубовите се поделени околу садовите врз основа на нивниот клубски коефициент. Најсилните клубови се ставени во сад 1 и најслабите клубови во сад 4, итн.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на Rossoneri.