Северно Американски Лига Сезонa 46
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liberia | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 26 | 0 | |
2 | Coxinhas | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 18 | 3 | |
3 | Agua Azul Rancho | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 9 | |
4 | FC Willemstad #47 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 45 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RD-fishman | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 7 | |
2 | HOLLANDITIS | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 17 | 12 | |
3 | MXL The Red Devils 1878 | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 11 | |
4 | Oranjestad #28 | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 18 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frankfurter Fc | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 16 | 8 | |
2 | Winnipeg | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 10 | |
3 | MXL Guajos University | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 10 | |
4 | Saint Bromwich Albion | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 12 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brazilian Team | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 3 | |
2 | MXL Shandong Jinan | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 4 | |
3 | Merry Men | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 14 | |
4 | FC Cruz Bay #5 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 12 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Arsenal | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 2 | |
2 | Belmopan #7 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | |
3 | Port-au-Prince #19 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | |
4 | FC Saint John's #2 | 3 | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 1 | 4 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cuban Rum | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 4 | |
2 | Ciudad Cortés | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 6 | |
3 | Dunmore Town | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 6 | |
4 | Ingenio | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Taicang Jinlin | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 18 | 8 | |
2 | Armor for Sleep | 3 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 9 | |
3 | GPL Internazionale Milano | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 10 | |
4 | Pájaros | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MXL Xicuahua | 1 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 5 | |
2 | FC Aranciano | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 7 | |
3 | Ajax | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 5 | |
4 | Tree | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 12 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 9
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Port-au-Prince #5 | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 6 | |
2 | FC Kingston #4 | 1 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | |
3 | Kingstown #3 | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 13 | 7 | |
4 | FC Aguilares | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 19 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 10
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Montgomery | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 15 | 1 | |
2 | Saint-Pierre | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 16 | 2 | |
3 | Edmonton Cyclones | 3 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 3 | |
4 | El Coco | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 37 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 11
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Port-au-Prince #8 | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 8 | 1 | |
2 | FC Le Robert | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 8 | |
3 | FC Charlotte Amalie #11 | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 8 | |
4 | La Revolucion | 1 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 9 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 12
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bzbc FC | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 1 | |
2 | GuaWaZi United | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 7 | |
3 | San Miguelito #3 | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 9 | |
4 | FC San-Ageis Utd | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 11 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Клубовите се поделени околу садовите врз основа на нивниот клубски коефициент. Најсилните клубови се ставени во сад 1 и најслабите клубови во сад 4, итн.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на Team Melilla.