Јужно Американски Лига на Шампиони Сезонa 50
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Domzale FC | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 7 | |
2 | Caracas #2 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | |
3 | Paramaribo #12 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | |
4 | Lima #4 | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Empoli FC | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 4 | |
2 | Ciudad Guayana | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 11 | |
3 | Trujillo | 2 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 8 | |
4 | Papaichton | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 7 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luque | 3 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 3 | |
2 | Mineros de Guayana | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | |
3 | XingLing eSports | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 4 | |
4 | CSD Colo-Colo | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 13 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantes del Mundo | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 14 | 0 | |
2 | Sol de Mayo | 2 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 8 | |
3 | LOS LEPROSOS | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 10 | |
4 | FC Kolonista | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 6 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Asuncion #9 | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 9 | 2 | |
2 | 39th Street Killers | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5 | 4 | |
3 | Black Hawks | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 5 | |
4 | Medellin #12 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 11 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | selección santander | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 6 | |
2 | NEWBI | 1 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | |
3 | Malebranche | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 7 | |
4 | Cucu Redandblack | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 8 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Talara | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 15 | 2 | |
2 | Paramaribo #6 | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 | |
3 | Junior FC | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 7 | |
4 | G014N14 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | South Lakers | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 2 | |
2 | PETRA | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 5 | |
3 | J'en-ai-marre | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 7 | |
4 | Oruro | 4 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 9 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Во Лигата на Шампиони, првиот сад го содржи бранителот на титулата и победниците од 7 најсилни лиги. Сите други садови се решаваат според клубскиот коефициент со најсилните клубови во сад 2 и најслабите клубови во сад 4.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
- Третопласираниот продолжува во следниот круг во послабото континентално натпреварување.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на Toros de Letonia.