Европски Лига Сезонa 58
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anonüümsed Alkohoolikud | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 9 | |
2 | FC IPP | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 6 | |
3 | Cagliari | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 10 | 11 | |
4 | Irvine | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 9 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Barcelona | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 11 | 3 | |
2 | Crimean Tatars FC 1944 | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 6 | |
3 | FC Jerusalem | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 8 | |
4 | Sporting Alverca #3 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Caldas FC | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 4 | |
2 | Jaypridee Town | 2 | 8 | 6 | 1 | 5 | 0 | 7 | 6 | |
3 | Electric Eels B==D | 4 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 6 | |
4 | Dortmund | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vitória Porto | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | |
2 | FC Sofia #11 | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 11 | |
3 | Axinos | 1 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 5 | |
4 | au p'tit bonheur | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 8 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PEC Zwolle | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 9 | |
2 | Letterkenny United | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 7 | |
3 | ANEXY | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 10 | 13 | |
4 | Nova Gorica | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 11 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC ReTards | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 4 | |
2 | Football Club Skonto | 4 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 14 | 8 | |
3 | FC Inter | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 8 | |
4 | HNK Square Dubrovnik | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Bucha | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 8 | |
2 | Scammonden Daoists | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 15 | 13 | |
3 | FC Smunck | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 11 | |
4 | FC Tartu #3 | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 9 | 16 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Laachi | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 3 | |
2 | Eintracht Frankfurt | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 3 | |
3 | NaLan Club | 1 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 9 | |
4 | Vogesia Holtzheim | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 8 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 9
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rīgas Dinamo | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 8 | |
2 | Olympic Massilia | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 7 | |
3 | FC Bratislava Orient | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 13 | |
4 | Biały Legion | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 13 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 10
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Amasyaspor FK | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | |
2 | Lions | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 7 | |
3 | VfB Leipzig | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 9 | |
4 | AS Roma | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 9 | 13 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 11
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KV Sint-Pieters-Woluwe | 3 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 9 | 1 | |
2 | RS FC | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 5 | |
3 | FC Prijedor #3 | 2 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 | |
4 | FC Bay | 1 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 2 | 6 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 12
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rofl Team | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 31 | 6 | |
2 | Newcastle United | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 18 | 21 | |
3 | FC Titans | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 15 | 19 | |
4 | FC Wanaka | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 22 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Клубовите се поделени околу садовите врз основа на нивниот клубски коефициент. Најсилните клубови се ставени во сад 1 и најслабите клубови во сад 4, итн.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на Újpest.