Јужно Американски Лига Сезонa 63
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Impression | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 25 | 2 | |
2 | FC Ganda | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 16 | 6 | |
3 | Santa Cruz #9 | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 18 | |
4 | Piura | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 27 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Domburg | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 1 | |
2 | Maracajá | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 | 5 | |
3 | Treinta y Tres | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 11 | |
4 | San Juan Bautista | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 25 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sparta Buenos Aires | 2 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 30 | 0 | |
2 | Deportivo Dynamo | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 20 | 7 | |
3 | FC COTROCENI | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 14 | 13 | |
4 | FC Kourou | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 45 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Junior FC | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 0 | |
2 | FC Nieuw | 3 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 5 | |
3 | Ciudad Guayana | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 6 | |
4 | Santa Cruz #10 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 25 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Castores Yaguara | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 27 | 1 | |
2 | Guatire | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 18 | |
3 | Paramaribo #6 | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 18 | |
4 | Luis Cruz Martínez | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | La Matanza #2 | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 2 | |
2 | Los Potrillos | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 19 | 3 | |
3 | Cocodrilos | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 14 | |
4 | Zulia FC | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 20 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC nacional asuncion | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 32 | 4 | |
2 | Psalm is Back | 2 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 17 | 12 | |
3 | The king of Manichaeism | 4 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 19 | |
4 | Sukuna | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 25 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LOS LEPROSOS | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 15 | 3 | |
2 | B0ca jun10rs | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 22 | 4 | |
3 | Doutrinador | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 13 | 6 | |
4 | SPORT SHAJARI SAC | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 37 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 9
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ST Phoenix FC | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 27 | 7 | |
2 | Limpio | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 20 | 5 | |
3 | Real Georgetown FC | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 12 | 21 | |
4 | Machiques | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 6 | 32 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 10
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unixon | 4 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 2 | |
2 | Eagle Bearer | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 7 | |
3 | Pikisikys | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 8 | 9 | |
4 | Maturín | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 12 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 11
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TheBeastEvolved | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 3 | |
2 | Medellin #12 | 1 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 7 | |
3 | FC Sport Boys | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 11 | |
4 | NewFreshMeat | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3 | 20 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 12
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | La Unión | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 10 | |
2 | George old boys | 4 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 18 | 4 | |
3 | G014N14 | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 15 | |
4 | Hijos de Obdulio FC | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 17 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Клубовите се поделени околу садовите врз основа на нивниот клубски коефициент. Најсилните клубови се ставени во сад 1 и најслабите клубови во сад 4, итн.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на Costa Alegre BC.