Европски Лига Сезонa 64
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Bratislava Orient | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18 | 7 | |
2 | Nova Gorica | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 8 | |
3 | İnterstellar | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 7 | |
4 | Internacionālā Daugava FC | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Laachi | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 3 | |
2 | Anonüümsed Alkohoolikud | 1 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | |
3 | Eintracht Frankfurt | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 11 | |
4 | Garfield Tigers | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 8 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Electric Eels B==D | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 22 | 9 | |
2 | FC Smunck | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 10 | |
3 | Mehle komandasi | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 13 | 12 | |
4 | Jeka | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 20 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rofl Team | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 10 | 5 | |
2 | FC Pusa | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 13 | 11 | |
3 | Roni's Team | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 8 | |
4 | Chios #3 | 4 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 6 | 12 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Les Gothiques Amiénois | 4 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 7 | 4 | |
2 | Axinos | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 2 | 2 | |
3 | FC Tartu #3 | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 3 | 5 | |
4 | Pro Vasto 1902 | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 7 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Le Feu Occulte | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 9 | |
2 | REAL CAVEDONIA | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 8 | |
3 | Gaziantepspor #2 | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 14 | 18 | |
4 | AC Recas | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Liepaja | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 3 | |
2 | FC ReTards | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 18 | 11 | |
3 | Simmeringer SC | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 14 | |
4 | Teos Stars | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 15 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Caudal | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18 | 4 | |
2 | Olympic Massilia | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 13 | 14 | |
3 | FC Norderstedt | 1 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 14 | |
4 | Székesfehérvár LC | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 10 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 9
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fiorentina | 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 7 | |
2 | FC Sofia #11 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 8 | |
3 | Mystic Warrior Copenhagen | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 7 | |
4 | FC Kadıoğlu Gençlik ⭐ | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 3 | 7 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 10
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Dublin | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 2 | |
2 | United Rubber Ducks | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 9 | |
3 | Jauteam | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 10 | |
4 | Cagliari | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 14 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 11
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Falcon fc | 4 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 4 | |
2 | OH Leuven | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | |
3 | FC Titans | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 8 | |
4 | Biały Legion | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 10 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 12
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SK Liepājas Metalurgs | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 5 | |
2 | FC OTB | 1 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 7 | |
3 | SC Braga | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 7 | |
4 | Gigis Team | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 10 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Клубовите се поделени околу садовите врз основа на нивниот клубски коефициент. Најсилните клубови се ставени во сад 1 и најслабите клубови во сад 4, итн.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на [FS] Nero Di Troia.