Северно Американски Лига на Шампиони Сезонa 66
Групна фаза
⇩ Прочитајте ги информации за кругот ⇩Група 1
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ingenio | 4 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 3 | |
2 | Ajax | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 6 | |
3 | FC Nankatsu | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 9 | |
4 | Patriotas Fútbol Club | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 16 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 2
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rocky Mountain Huskies | 3 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 8 | |
2 | San Juan de Dios | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 7 | |
3 | Bzbc FC | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | |
4 | FC San-Ageis Utd | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 0 | 9 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 3
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Otxar City | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 8 | 1 | |
2 | FC Katta | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | |
3 | Abilene | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 4 | |
4 | Sidney Juniors | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 4
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | New Melitaus | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 19 | 4 | |
2 | FC Corozal Red Lions | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 4 | |
3 | FC Taicang Jinlin | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 7 | |
4 | FC OTTO⭐ | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 22 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 5
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pittsburgh Riverhounds | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 1 | |
2 | Dracena Melilla FC | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 15 | 3 | |
3 | FC Almolonga | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 9 | |
4 | Gallos FC | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 24 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 6
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hamilton FC | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16 | 5 | |
2 | G-Schalke 04 | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 4 | |
3 | Isabella Manor | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 13 | |
4 | AKB48 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 13 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 7
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sidney Town FC | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18 | 7 | |
2 | GPL Internazionale Milano | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 9 | |
3 | Coxinhas | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 13 | |
4 | Dalian Wanda | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 12 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Група 8
Клуб | Носител* | Поени | ИН | П | Н | З | ДГ | ПГ | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Neptuni pediludium | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 21 | 11 | |
2 | Tristeza Nao Tem Fim | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 11 | |
3 | Cataclysm FC | 1 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 12 | 13 | |
4 | Yarumela | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 15 | 25 |
Натпревари | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Правила за ждрепката
*Сите клубови кои се квалификувану за овој круг се поделени во повеќе од 4 садови врз основа на нивниот клубски коефициент. Секоја група ќе се состои од еден клуб од секоја од 4 садови.
Во Лигата на Шампиони, првиот сад го содржи бранителот на титулата и победниците од 7 најсилни лиги. Сите други садови се решаваат според клубскиот коефициент со најсилните клубови во сад 2 и најслабите клубови во сад 4.
Клубовите од иста земја не можат да се извлечат едни против други во овој круг.
Напредни правила за клубот
- Број 1 и 2 од групната фаза продолжуваат во следниот круг.
- Третопласираниот продолжува во следниот круг во послабото континентално натпреварување.
Тајбрејкови во групната саза
- Поени
- Меѓусебни резултати (поени, гол разлика, постигнати голови)
- Гол разлика
- Дадени голови
- Број на примени голови во гости
Финалето од овој турник ќе биде одиграно на стадионот на FC Arsenal.