Europeisk Champions League sesong 51
Gruppespill
⇩ Les rundeinformasjon ⇩Gruppe 1
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ⭐ PSV Eindhoven ⭐ | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 1 | |
2 | FC Jerusalem | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 4 | |
3 | Szirmai Világos | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 14 | |
4 | AS Roma | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 14 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oğuz Türk FK | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 10 | 1 | |
2 | FC Den Bosch | 4 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 4 | 6 | |
3 | KS Nurki | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | |
4 | Laachi | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 8 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fiorentina | 1 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 4 | |
2 | FC Dublin | 2 | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 5 | 3 | |
3 | SC Sint-Pieters-Woluwe #2 | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 5 | |
4 | Le Feu Occulte | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 9 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SK Liepājas Metalurgs | 2 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 11 | 4 | |
2 | Trier | 1 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 8 | |
3 | FC Smunck | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 8 | |
4 | FC OTB | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 8 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NaLan Club | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 1 | |
2 | Axinos | 3 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 6 | |
3 | Kalimdor's Revenge | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 6 | |
4 | Kocaelispor | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 2 | 13 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | VV Akkrum | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 4 | |
2 | Lions | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 5 | |
3 | Valentain | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 16 | |
4 | Cagliari | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 11 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Seaburn Beach | 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 5 | |
2 | Rosso Neri | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 7 | |
3 | Real Vélez-Málaga | 3 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 6 | |
4 | Vitória Porto | 4 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 10 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Bucha | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 5 | |
2 | FC Veenus | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 8 | |
3 | Rayo Manzanares | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 6 | |
4 | FC Inter | 2 | 4 | 6 | 0 | 4 | 2 | 5 | 9 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Trekningsregler
*Alle lag som er kvalifisert for denne runden er delt inn i 4 seedingsgrupper basert på klubbkoeffisienten. Hver gruppe vil bestå av et lag fra hver av seedingsgruppene.
I Champions League vil den første seedingsgruppa bestå av regjerende mester og vinnerne av de syv sterkeste ligaene. Alle andre seedingsgrupper blir avgjort ut fra klubbkoeffisienten, med de beste klubbene i seedingsgruppe 2 og svakeste i gruppe 4.
Klubber fra samme land kan ikke bli trukket mot hverandre i denne runden.
Avansementsregler
- Nummer 1 og 2 fra gruppespillet avanserer til neste runde.
- Laget på tredjeplass vil avansere til neste runde av det andre kontinentale mesterskapet.
Tiebreakers bra gruppespillet
- Poeng
- Innbyrdes resultater (poeng, målforskjell, scorede mål)
- Målforskjell
- Mål for
- Antall bortemål
Finalene i denne turneringen vil bli spilt på stadion til Jaypridee Town.