Europeisk Champions League sesong 61
Gruppespill
⇩ Les rundeinformasjon ⇩Gruppe 1
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Real Astorga | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 7 | |
2 | FC Norderstedt | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 18 | 13 | |
3 | Szirmai Világos | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 10 | 14 | |
4 | Sporting Alverca #3 | 4 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 10 | 17 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 2
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | au p'tit bonheur | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 11 | |
2 | Pro Vasto 1902 | 1 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 8 | |
3 | PEC Zwolle | 3 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 9 | 9 | |
4 | FC Liepaja | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 12 | 13 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 3
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rīgas Dinamo | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 20 | 7 | |
2 | Rosso Neri | 4 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 11 | |
3 | Kalimdor's Revenge | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 12 | |
4 | VV Akkrum | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 13 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 4
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Jaunmārupes Lauvas | 4 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 7 | |
2 | FC Dublin | 2 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 9 | |
3 | Candy Star FC | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 14 | 14 | |
4 | FC Inter | 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 14 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 5
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Pusa | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 17 | 7 | |
2 | Hapoel Tel Aviv | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 16 | 8 | |
3 | FC Schaerbeek | 3 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 14 | |
4 | AC Recas | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 15 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 6
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oğuz Türk FK | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16 | 3 | |
2 | FC Barcelona | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 10 | |
3 | Fiorentina | 2 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 19 | |
4 | Union Bègles Bordeaux | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 10 | 14 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 7
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SC Steenwijk | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 20 | 5 | |
2 | SC Sint-Pieters-Woluwe #2 | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 9 | |
3 | Crimean Tatars FC 1944 | 3 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 8 | 16 | |
4 | Electric Eels B==D | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 16 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Gruppe 8
Lag | Seeding* | Poeng | KS | V | U | T | MF | MI | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Seaburn Beach | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 3 | |
2 | VfB Leipzig | 4 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 8 | |
3 | FC Veenus | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 11 | |
4 | ⭐ PSV Eindhoven ⭐ | 2 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 8 | 18 |
Kamper | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Trekningsregler
*Alle lag som er kvalifisert for denne runden er delt inn i 4 seedingsgrupper basert på klubbkoeffisienten. Hver gruppe vil bestå av et lag fra hver av seedingsgruppene.
I Champions League vil den første seedingsgruppa bestå av regjerende mester og vinnerne av de syv sterkeste ligaene. Alle andre seedingsgrupper blir avgjort ut fra klubbkoeffisienten, med de beste klubbene i seedingsgruppe 2 og svakeste i gruppe 4.
Klubber fra samme land kan ikke bli trukket mot hverandre i denne runden.
Avansementsregler
- Nummer 1 og 2 fra gruppespillet avanserer til neste runde.
- Laget på tredjeplass vil avansere til neste runde av det andre kontinentale mesterskapet.
Tiebreakers bra gruppespillet
- Poeng
- Innbyrdes resultater (poeng, målforskjell, scorede mål)
- Målforskjell
- Mål for
- Antall bortemål
Finalene i denne turneringen vil bli spilt på stadion til Football Club Cigogneaux.