Liga Europei sezonul 58
Grupe
⇩ Citeşte informaţiile despre rundă ⇩Grupa 1
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anonüümsed Alkohoolikud | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 9 | |
2 | Szczecin #2 | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 6 | |
3 | Cagliari | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 10 | 11 | |
4 | Irvine | 4 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 9 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 2
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Barcelona | 2 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 11 | 3 | |
2 | Crimean Tatars FC 1944 | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 6 | |
3 | FC Jerusalem | 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 8 | |
4 | Sporting Alverca #3 | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 15 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 3
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Caldas FC | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 4 | |
2 | Jaypridee Town | 2 | 8 | 6 | 1 | 5 | 0 | 7 | 6 | |
3 | Electric Eels B==D | 4 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 6 | |
4 | FC Nordhausen | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 4
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vitória Porto | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | |
2 | FC Sofia #11 | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 11 | |
3 | Axinos | 1 | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 5 | |
4 | au p'tit bonheur | 4 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 8 | 15 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 5
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PEC Zwolle | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 9 | |
2 | Letterkenny United | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 7 | |
3 | ANEXY | 1 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 10 | 13 | |
4 | Nova Gorica | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 11 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 6
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC ReTards | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 4 | |
2 | Football Club Skonto | 4 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 14 | 8 | |
3 | FC Inter | 1 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 8 | |
4 | HNK Square Dubrovnik | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 14 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 7
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Bucha | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 8 | |
2 | Scammonden Daoists | 3 | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 15 | 13 | |
3 | FC Smunck | 2 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 11 | |
4 | FC Tartu #3 | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 9 | 16 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 8
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Laachi | 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 3 | |
2 | Eintracht Frankfurt | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 3 | |
3 | NaLan Club | 1 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 9 | |
4 | Vogesia Holtzheim | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 8 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 9
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rīgas Dinamo | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 8 | |
2 | Olympic Massilia | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 7 | |
3 | FC Bratislava Orient | 2 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 13 | |
4 | Biały Legion | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 13 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 10
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Amasyaspor FK | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | |
2 | Lions | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 7 | |
3 | VfB Leipzig | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 9 | |
4 | AS Roma | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 9 | 13 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 11
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KV Sint-Pieters-Woluwe | 3 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 9 | 1 | |
2 | RS FC | 4 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 5 | |
3 | FC Prijedor #3 | 2 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 | |
4 | VV Akkrum | 1 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 2 | 6 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 12
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rofl Team | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 31 | 6 | |
2 | Newcastle United | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 18 | 21 | |
3 | FC Titans | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 15 | 19 | |
4 | FC Wanaka | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 22 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Regulile tragerii la sorţi
*Toate echipele calificate pentru această rundă vor fi împărțite, pe baza coeficientului clubului, în 4 urne valorice. În fiecare grupă va fi câte o echipă din fiecare urnă.
The teams are divided over the pots based on their club coefficient. The strongest teams are placed in pot 1 and the weakest teams in pot 4, etc.
Teams from the same country can not be drawn against each other in this round.
Team advancement rules
- The numbers 1 and 2 of the group stage advance to the next round.
Group stage tiebreakers
- pct
- Head to head results (points, goal difference, goals scored)
- Goal difference
- Goluri marcate
- Number of away goals
Finala acestui turneu se va juca pe stadionul echipei Újpest.