Liga Europei sezonul 68
Grupe
⇩ Citeşte informaţiile despre rundă ⇩Grupa 1
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Axinos | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 1 | |
2 | Regnum Croatorum | 3 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 4 | 8 | |
3 | Real Astorga | 1 | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 5 | |
4 | FC Kosmos | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 11 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 2
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pims Toupetje | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 5 | |
2 | Laachi | 1 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 5 | |
3 | LZS Nikt | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 10 | |
4 | Ønslev FC | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 15 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 3
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pro Vasto 1902 | 1 | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 11 | 4 | |
2 | Letterkenny United | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | |
3 | FK Puntukas | 3 | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | |
4 | Eintracht Frankfurt | 2 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 10 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 4
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mystic Warrior Copenhagen | 4 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 5 | |
2 | Electric Eels B==D | 2 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 | 8 | |
3 | FC OTB | 1 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 15 | |
4 | Teos Stars | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 8 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 5
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Siracusa | 1 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16 | 7 | |
2 | Roni's Team | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 15 | 13 | |
3 | Abreu Loureiro FC | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 12 | 13 | |
4 | Mehle komandasi | 4 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 7 | 17 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 6
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cardiff City FC | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | |
2 | FC Bratislava Orient | 2 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | |
3 | Breizh Coyotes de Tahiti | 4 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 7 | |
4 | Chios #3 | 3 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 7
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gaujmalas avoti | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 16 | 3 | |
2 | Biały Legion | 3 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 10 | |
3 | Royal Union Sint-Gillis | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 12 | |
4 | FC Titans | 2 | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 12 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 8
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Jaunmārupes Lauvas | 1 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 2 | |
2 | SC Braga | 2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 12 | |
3 | Wiener Philharmoniker | 3 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 6 | |
4 | DPH Podsused | 4 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 14 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 9
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Dublin | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 3 | |
2 | Canvey Island | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 6 | 2 | |
3 | Sampayo fc | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 6 | |
4 | Amasyaspor FK | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 13 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 10
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fiorentina | 2 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 5 | |
2 | AC Recas | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 9 | |
3 | FC Dinamo Vella | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 9 | |
4 | FC Tartu #3 | 3 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 9 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 11
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olympic Massilia | 2 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18 | 0 | |
2 | FC Den Bosch | 3 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 4 | |
3 | HNK Square Dubrovnik | 1 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 12 | |
4 | NK PROFIservis | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 30 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Grupa 12
echipă | Urnă* | pct | mj | v | e | î | gm | gp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Tel Aviv | 1 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 4 | |
2 | Fc Blackart | 4 | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 12 | 7 | |
3 | Simmeringer SC | 3 | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 14 | |
4 | FC Sofia #11 | 2 | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 14 |
Meciuri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|
Regulile tragerii la sorţi
*Toate echipele calificate pentru această rundă vor fi împărțite, pe baza coeficientului clubului, în 4 urne valorice. În fiecare grupă va fi câte o echipă din fiecare urnă.
The teams are divided over the pots based on their club coefficient. The strongest teams are placed in pot 1 and the weakest teams in pot 4, etc.
Teams from the same country can not be drawn against each other in this round.
Team advancement rules
- The numbers 1 and 2 of the group stage advance to the next round.
Group stage tiebreakers
- pct
- Head to head results (points, goal difference, goals scored)
- Goal difference
- Goluri marcate
- Number of away goals
Finala acestui turneu se va juca pe stadionul echipei SK Prague.