Seriespel - Rumänien säsong 39

Forum: Serieforum rss-feed

Diskutera din serie, vilka är favoriter att vinna serien den här säsongen? Vem kommer att flyttas upp/flyttas ned, hur går det i cupen?

Återgå till forumindex

Sezonul 20 (246)


ro Spiro >> torsdag oktober 22 - 09:47
Parerea mea este ca nu trebuie atatia ani sa ajungi la nivelul celor mai vechi jucatori , la nivel de lot cel putin
Eu de exemplu nu am si nici nu o sa am juniori din academie in echipa mare in viitorul apropiat
Eu prefer sa cumpăr tineri, sa ii cresc 2 3 sezoane si sa vand sau dupa caz sa ii tin pentru mine
Deocamdată aceasta strategie ma ajutat sa imi dezvolt facilitatile dupa bunul plac si sa cumpăr ce jucători vreau
ro Spiro
Användare
Registrerad2014-05-08
ro Venus Oradea
ro Spiro >> torsdag oktober 22 - 10:08, Redigerad torsdag oktober 22 - 10:09
Apropo de ce zicea Marius ,eu am jucat primul manager online din lume hatt..
In 6 ani cat l'am jucat am ajuns cel mai sus in liga a 5 a din 8 pentru ca jocul avea deja vreo 6 ani de la primul sezon
ro Spiro
Användare
Registrerad2014-05-08
ro Venus Oradea
ro sanrensei >> torsdag oktober 22 - 10:13, Redigerad torsdag oktober 22 - 10:14
Marius, tu in doi ani o sa ai Stadion 10, Office cu tot staff-ul la nivel 10. Andrei va fi unde esti tu acum. Si in doi ani sigur se va mai introduce ceva la care tu vei lucra si Andrei nu pentru ca va fi ocupat.

Despre popularitate, as prefera sa am eu 2 milioane si sa faceti toti bani de pe urma mea. Si ca sa-ti raspund la exemplul cu Primera. Real si Barca au pretul la bilete mai mare, fanshop mai mare si fa un calcul cat le iese pe sezon. Apoi calculeaza cat ia o echipa mica. Ca nu are stadionul plin la fiecare meci. Si daca il are, inseamna ca e foarte mic.

Stiu genul de managere la care te referi. Eu vorbesc de talia RS, 5-20k useri.

sp1Ro, ma refeream la timpul pe care ti-l ia upgrade-ul facilitatilor, nu la bani. Banii ii pun jos acum dublu pentru constructia TC10&YC10 instant!
ro sanrensei
Användare
Registrerad2014-01-11
ro RSM >> torsdag oktober 22 - 10:17
Cred că cel mai bun contra-argument la ce spui tu e chiar parcursul echipei tale în RS :)
ro RSM
Forumadministratör
Registrerad2013-03-19
ro RS FC
ro Spiro >> torsdag oktober 22 - 10:23
Intradevar nu ii neaparat sa ai facilitatile mari si popularitate ca sa castigi meciuri, sa iei un campionat etc
ro Spiro
Användare
Registrerad2014-05-08
ro Venus Oradea
ro sanrensei >> torsdag oktober 22 - 11:55
Marius, eu mai am jumatate de an pana la TC&YC10, cand deja voi avea 2.25 ani de joc. Tu cu Steaua si Craiova le aveti la 10 de mult. Teoretic, ati produs minim o echipa de maximi in timpul asta.

sp1Ro, poti sa iei un campionat, poate chiar doua, dar in rest o sa fii jos. Daca ne uitam la juniorii tai, s-au dus garla la banca. Acuma imagineaza-ti ca in loc sa-i dai cu 3 milioane, ii scoteai din YC10 si ii dadeai cu 10-15. Cum ti se pare? Altfel te lupti la campionat?
ro sanrensei
Användare
Registrerad2014-01-11
ro Spiro >> torsdag oktober 22 - 12:47
Compenseze cu ce cumpăr ,orce cumpăr dau cu cel putin dublu... Iarasi ca ei sunt de la început asta este norocul lor dar eu consider ca RS este la inceput are doar 2 ani jumate si ca sa incep dupa un an de la inceputul jocului ma consider norocos
Vedem unde vom fi peste încă 2 ani... Eu stiu ca voi fi sus avand in vedere ca am creeat o echipa buna de la 0 intr'un an jumate, Am luat o cupa etc. In privinta asta am ajuns si am întrecut pe multi mai vechi in joc
ro Spiro
Användare
Registrerad2014-05-08
ro Venus Oradea
ro sanrensei >> torsdag oktober 22 - 13:28
Ca faci bani din trading este un plus. Dar YC7 fata de YC10 este un mare minus. Mai povestim in cateva sezoane.

Cat despre RS, este cam in coma de ceva vreme. Vedem daca moare sau inventeaza Vincent ceva.

News:
http://rockingsoccer.com/en/soccer/news

Game Changelog (25 ianuarie 2015 ultimul post!):
http://rockingsoccer.com/en/soccer/forum/home-en/5?topic=724&posts=70
ro sanrensei
Användare
Registrerad2014-01-11
ro RSM >> torsdag oktober 22 - 13:42
Doar pentru simplul fapt că nu aduce nu ştiu ce "maimuţe" noi gata, e în comă? :)
ro RSM
Forumadministratör
Registrerad2013-03-19
ro RS FC
ro Andrei >> torsdag oktober 22 - 13:59
Ce discutie am iscat. :)



Si sanrensei are dreptate ... eu voi fi permanent ocupat pana va ajung pe voi din urma. :)
ro Andrei
Nybörjare
Registrerad2014-08-30
ro RSM >> torsdag oktober 22 - 14:38
Toţi suntem ocupaţi cu câte ceva, eu sunt ocupat să fac bani de stadion :)
ro RSM
Forumadministratör
Registrerad2013-03-19
ro RS FC
ro Andrei >> torsdag oktober 22 - 14:55, Redigerad torsdag oktober 22 - 14:55
As fi surprins sa nu am meciurile de acasa cu stadionul plin, uitandu-ma la popularitatea la fiecare echipa din Liga 1. :)

Cred ca o sa fie rost rapid de inca un upgrade la stadion. Numai ca o sa-mi trebuiasca bani mai intai. :)
ro Andrei
Nybörjare
Registrerad2014-08-30
ro Jeicky >> torsdag oktober 22 - 14:57
Am citit toate aceste discutii, dar nimeni nu a punctat diferenta dintre echipele noastre si cele din campionatele straine, de ce asa mare diferenta, care este "smecheria" ?
ro Jeicky
Användare
Registrerad2013-02-07
ro FC Univ Craiova
ro Spiro >> torsdag oktober 22 - 15:35
Am vazut multi jucători care strâng punctele si creeaza jucatori si cred ca este o idee buna
Eu sincer strang punctele de cand am inceput sa joc RS vreau sa creez 4 jucători dintr'un sut daca este posibil ( jucători de 1000 d puncte) mai am nevoie de vreo 1800 d puncte
Sper sa imi creez un schelet puternic pe care sa construiesc o echipa de Champions League
ro Spiro
Användare
Registrerad2014-05-08
ro Venus Oradea
ro sanrensei >> torsdag oktober 22 - 15:39
Marius, da, sunt multe de facut la joc. Unele chiar mici si simple. Faptul ca nu le face spune multe. Poate are omul un business mai profitabil si ii da prioritate. Sau asta nu mai e business si l-a lasat moale.

Vezi cu cata frecventa facea, dregea si interactiona pe forum inainte de caderea in letargie.

Jeicky, intrebarea corecta era: de ce este asa mare distanta intre primii veniti de la noi si primii veniti de la ei :) Iar raspunsul e simplu, ei au manageriat mai bine.

Apoi, regiunea din care face parte Romania pe lista de transfer probabil ca nu a fost niciodata foarte cautata inainte sa se restranga numarul regiunilor la 10. Daca eram cu Olanda, sigur se vedea o diferenta mai mica intre "ei si voi".
ro sanrensei
Användare
Registrerad2014-01-11