League of Bosnia and Herzegovina season 73

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Repka (764)


ba Lobster >> tuesday may 7 - 21:08
Eto nam Ćire! :D
ba Lobster
User
Registered2013-02-18
ba Butkowski >> tuesday may 7 - 21:24
Fino s njegove strane, nagodan je i to je lijepo. Ono što nije lijepo je da nije pretjerano zagrijan da vodi ekipu, pa nam je onda možda bolje s botom, jer selektor ionako ne može pozivati igrače, a s botom nam reprezentacija dobro kotira. A svi smo svjedočili odličnim igrama ekipa dok su pod kontrolom bota, a čim ih neki insan preuzme... talašika.
Opet, bolje je imati nekoga kome ćemo psovati kad gubimo, nego proklinjati botove. Treba to sve izvagati.
ba Butkowski
User
Registered2013-02-08
ba muky >> tuesday may 7 - 22:09
Ja u potpunosti podržavam prijedlog kolege EroSt-a.. Vjerujem da će to puno bolje raditi nego bot.. Prije svega, iz razloga što do sada kad bi mi god neko igrao za repku, vratio se izmoren (iz razloga što botovi ne prave izmjene (koliko sam ja shvatio)), pa bi bar u tu ruku donekle pomogao nama, a s druge strane, igrači bi opet dobijali experience za nastup u repki. Tačnije, mi bi se mogli konsultovati s njim i tražiti da nam nekad poštedi igrača, i sl. Smatram da je ovako više prednosti, tim prije što nam je čovjek ovako pristupio i lijepo se ponudio. Toliko od mene..

Peace.. :)
ba muky
User
Registered2013-02-09
eng 1312 >> tuesday may 7 - 22:13
I ja sam za covjeka na klupi, bot je bot vazda bio. Evo konkretan primjer, ovaj moj El-Far je prelud na desnom krilu, a u repci igra defanzivnog veznog. Druga stvar, nekad i igramo samo sa jednim veznim a 4 napadaca, sto je nidje veze, zato smo kiksali onih par utakmica
eng 1312
User
Registered2013-03-20
ba bob333 >> tuesday may 7 - 23:25
Može Ero..mada se priča da će se nekoliko managera utaliti za VIP pa treba i to razmotriti :p šalim se naravno, samo bujrum - ostao je fildžan viška
ba bob333
User
Registered2013-02-08
ba Lobster >> wednesday may 8 - 08:22
Ima i ova varijanta - EroSt nam vodi ekipu, ali međusobno izaberemo nekoga iz naše lige ko će mu pomagati pri sastavljanju taktike i prve jedanaestorke. Komunikacija preko ovih PM-ove je brza i jednostavna.
ba Lobster
User
Registered2013-02-18
hr EroSt >> wednesday may 8 - 09:59
Mi smo eksperimentirali nešto s Hrvatskom repkom, i došli do zaključka (koji piše i u pravilima, ali nismo bili sigurni) da svi igrači koji odigraju minimalno 45 minuta dobiju sve bodove (odnosno 1000 u repci). Po meni je onda bolje da onda neke igrače, koji su dobri (ali su slabi u izdrzljivosti) forsira po 45 minuta u dvije utakmice jer tako skupi 2000 bodova, nego da igra jednu svih 90 minuta i uzme 1000 bodova. Naravno, ukoliko bi neki od menadzera lijepo zamolio i rekao da igra samo jednu utakmicu i to bi se dalo srediti, no i to bi ovisilo i o broju menadzera, ekipi protiv koje se igra, da li se love bodovi ili samo trening itd...

Ja sam čak predlagao i našem izborniku da krene s forsiranjem mlađih potencijala (s dobrim talentom), kako bi se odmah krenulo graditi za budućnost i žrvovalo ako treba i prve dvije sezone, ali bi onda bili puno jači, no trenutno izbornici nemaju pravo poziva igrača kako bi se spriječilo iskorištavanje položaja (nadam se da će se to promjeniti u bliskoj budućnosti jer je ipak bolje kad izbornik ima tu mogućnost). Što se tiče prijave, ako ne znate, u pravilima stoji da ukoliko se samo jedan izbornik prijavi, onda glasanje nije ni potrebno, pa sam vam zbog toga i uputio ovdje poruku, jer glupo je da budem izbornik BiH ako to ne zelite, a ja sam jedini prijavljen. Ako razumijete što hoću reći.

Prijedlog Lobstera je ok, ali meni se čini da bi još bolji bio npr. dogovaranje upravo ovdje (transparentnije). Gdje bi ja napisao postavu i zamjene, i onda vi kažete šta bi vi promjenili i tako. Tako nebi bilo problema u komunikaciji niti bi se ja moralo opravdavati da mi je jedan poslao da napravim ovako, drugi onako, treci opet nesto trece itd...
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
ba Butkowski >> wednesday may 8 - 10:26
Raspitao sam se o potencijalnom selektoru, neki ga hvale, neki ga kude, ali od danas moju podršu ima. Aktivan je, ambiciozan,korektan, porijeklom Hercegovac i koliko vidim spreman na saradnju. Nisam za to, ukoliko preuzme državni tim, da mu se miješamo u rad, već tek toliko što se skautinga tiče da ako neko naleti na potencijalnog reprezentativca ovdje postavi i link, a naše je prvenstveno da navijamo. Jer gdje je puno baba, kilava su djeca.
ba Butkowski
User
Registered2013-02-08
hr EroSt >> wednesday may 8 - 10:50
Hvala Butkowski! :) Nisam samo porijeklom, nego i živio tamo i onda krenuo u Zagreb završit školu :)
Kao što sam rekao, trenutno je na snazi to da ja ne mogu pozivati reprezentativce, neko se automatski pozovu, pa ja neću imati trenutno nikakvog utjecaja na izbor igrača. Nekad će možda biti glupo što igra igrač od 29 godina i 2.7 ocjenom, a imate igrača od 23 godine i 2.5 ocjenu, no ja ga neću moći pozvati dok se to ne popravi.

Dobro bi bilo, tj. savjetujem vam, da kad otvorite juniorsku forsirate samo BiH igrače (o tome smo jednom raspravljali i kod nas na forumu). Znači nemojte staviti skautiranje u još nekim državama, jer logično dolazi do toga da proizvodite igrače za još jednu državu, a time dolazi i do toga da izgubite možda nekog potencijala, koji je mogao biti BiH reprezentativac, no na kraju je on Englez recimo. Jedino ako se ne sklopi dogovor s nekim gdje ćete zajedno ko zajednice uzimati i njihove igrače, a oni i vaše.
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
ba bob333 >> wednesday may 8 - 12:08
Ozbiljna je ovo priča postala oko repke mogu reći. Slobodno se kandiduj dobri hercegovče, imaš podršku većine!
ba bob333
User
Registered2013-02-08
ba Lobster >> thursday may 9 - 08:35
Pa ne mora biti puno baba, eto, nek' se dogovore Butkowski i Bandiera kao prvaci (i ja kao osvajač Kupa :P) ko će pomagati. Šta god uradimo - dobro je. Nisam za bota.
ba Lobster
User
Registered2013-02-18
hr EroSt >> thursday may 9 - 12:34
Meni je bolja ideja da vi svi na forumu kazete s cim se slazete i kako bi vi to napravili da ste na mom mjestu, gdje mislite da sam fulao, što bi vi na mom mjestu napravili i onda donesemo kompromis...
ovo je trenutno vise-manje jednostavna igrica, i trenutno tesko mozes pogrijesiti puno puta (jedino oko formacije, a i za to ako fulas trebas biti veliki genijalac) (posebno ako igras kod kuce gdje domacin ima veliku prednost, i cak i ako ima duplo slabije igrace, vjerojatnost da pobjedi ili izvuce iks je velika).
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07
eng 1312 >> saturday may 11 - 15:58
ma forum, samo transparentno
eng 1312
User
Registered2013-03-20
ba muky >> sunday may 12 - 15:30
Koliko vidim da imamo dva kandidata za selektora. Ko bi mogao da bude drugi kandidat, zna li ko?

Da li se, u međuvremenu, neko od nas odlučio preći na viši nivo, ili je neko sa strane uskočio..

Moj glas i dalje ide za kolegu Hercegovca, dok ne saznam ko je drugi.. :)
ba muky
User
Registered2013-02-09
hr EroSt >> monday may 13 - 14:05, Edited monday may 13 - 14:06
Uz mene mislim da su ovo mogući kandidati. S tim da nisam sad siguran da li se mogu prijavljivati za izbornika oni koji imaju V.I.P. samo onaj probni period nakon što se registriraju. No kako su tu samo tri korisnika s V.I.P. računom iznjet ću vam svu trojicu (naime ja kako sam admin mogu vidjeti neke vaše podatke, a jedna od mogućnosti je V.I.P. Kako sam pronašao ova tri kandidata? Tako što sam pogledao sve igrače koji trenutno igraju za repku i pogledao njihove menadžere, te prošao kroz sve korisnike u vašoj ligi, jer naime, samo se menadžeri koji imaju reprezentativca u BiH ili koji igraju u BiH ligi mogu kandidirati za izbornika (ne znam da li mogu BiH menadžeri u koji imaju klub u stranoj ligi, pa to ostaje upitno)...

http://rockingsoccer.com/hr/soccer/info/manager-319 (trenutno izbornik Libije, moguće je da se prijavio)
http://rockingsoccer.com/hr/soccer/info/manager-4546 (ima V.I.P. status još 4 dana, ne znam da li je moguće da se on prijavi (ima negdje u pravilima, ali mi se sad neda tražiti, ali ako je moguće, može biti da je jedan od kandidata)
http://rockingsoccer.com/hr/soccer/info/manager-5150 (ima V.I.P. još 12 dana, vrijedi isto što i za ovog iznad njega)
hr EroSt
Newbie
Registered2013-02-07