League of Bulgaria season 46

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Locked Септемврийски сезон 33 (9)

bg Mika >> saturday august 26 - 07:35

Този път предполагам може аз да започна темата. Сезонът скоро ще започне... прогнозите ми са насочени към Харабиите, Миньоро или Лъвовете за първото място ... аз както винаги гравитирам около шестото място като от време на време пускам някоя бомба ... а понякога някой отбор от края на класирането на мен ми пуска бомба ...

Червените панди и Арда са доста активни в трансферната политика този сезон, така че направо може да си избухнат. Звездите на Тео от своя страна си купиха една бъдеща обещаваща звезда, която след 2-3 сезона вече ще започне да ни тормози силно.

Честито на Марица за влизането в първата лига и успех при най-големите. Съжалявам за Аутсайдерите, но предполагам че няма да им отнеме много, за да влязат отново сред нас.

Аз ще си трупам парички май този сезон €€

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> wednesday august 30 - 05:18, Edited wednesday august 30 - 05:19

Бо, едва ли точно пък за теб може да се каже, че си слаб треньор. То трябва да има разнообразие, да не са само едни и същи идеите. Без значение пол, възраст, националност...само да има желание. Честно казано, не съм наясно защо някой се захваща с нещо, с което не му се занимава. Но ги има много такива.

Колкото до шампионата, тройката ще е същата от миналата година - аз, Готин и Бо, само не се знае в какъв ред. За разлика от мачовете на елиминация, тук трудно ще стане някаква изненада. Нищо лично към Тони, но вероятно той си знае шансовете по-добре от нас. Но пък направи извънземни трансфери.

Пандите са ми най-интересни. Тотално подмладяване. Със сигурност имат много потенциал, но ще им трябва време и най-вероятно ще изпаднат този сезон. Но Xa3play прави точно това, което трябва да се направи. Икономиката е ок и без проблем ще продължава да строи, че без 10/10 и специалистите вътре няма как да стане. От него зависи дали ще е за три силни сезона или за повече.

Марица си заслужава да дебютира в Първа лига. Активен мениджър е, очевидно се справя добре. Но разликата е голяма и е друг основен кандидат за долната дивизия. Все пак такива мениджъри скоро ще завземат А групата, а други, дето имат преднина от много сезони, скоро ще почнат да спадат надолу. Но без добър стадион, няма смисъл в А група.

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08
bg Готин >> saturday september 30 - 18:15

Скучен и еднообразен сезон се получава. Първите 4 отбора се движат в пакет и не допускат (почти) никакви изненади. Много се чудя дали не е нарочно направено последните кръгове да срещат тези отбори, за да решат титлата в преки сблъсъци.

Моето предчувствие е, че този сезон не ми е писано да го спечеля, но няма да се откажа докато имам шансове.

bg Готин
Newbie
Registered2013-09-26
bg Dragomir >> saturday september 30 - 19:55

Нищи не се знае smile  

bg Dragomir
User
Registered2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Maryn >> wednesday october 4 - 15:35

Има битка за всяка точка в средата на таблицата. Интригата е голяма. Някой ден може да прехвърлим тази битка и по-челни позиции... Ама няма да е този сезон :grin:

bg Maryn
User
Registered2014-03-06
bg Dragomir >> sunday october 8 - 18:46

Титлата в А група ще се реши в последния кръг,но за разлика от нея в Б група е решена. Завръщам се в елита :)

bg Dragomir
User
Registered2014-09-26
bg Lokomotiv
bg Sima >> thursday october 12 - 15:26, Edited thursday october 12 - 15:27

Няколко кръга преди края на шампионата ми хрумна какво да пиша на новия шампион. Бях убеден, че последният мач ще завърши наравно. Изоставах си по голова разлика, но това не е нещо ново, тъй като даже когато ставам шампион, не съм с най-добра голова разлика. Вероятно се дължи на ротациите ми, а този сезон ротацията беше много сериозна. И така - като игра си излезе този мач равен, но не и като резултат. Може би това бе най-изненадващата ми титла или онази, която откраднах от Харабиите.

И тогава беше подобно чувството – трябва ли да го правя? Един достоен отбор се изкачва все по-нагоре и накрая заслужено може да вземе първа титла. А аз съм прекалил вече. Преди два сезона си казах мнението за отбора Шмунк и не искам да се повторя. Но ето – този сезон показа най-голямо постоянство срещу отборите извън топ3, младежите му се справят прекрасно в ШЛ У21, както и в другите надпревари. Но се надявам Бо да продължи с желание. На Готиният това не му подейства демотивиращо, а продължи да играе стабилно и си дочака своя шанс, а и този сезон имаше своите шансове, затова и казах, че нямам идея в какъв ред ще са първите три отбора.

А че си имаме топ3, който доста се е откъснал пред другите, си е видно. И трите надпревари се спечелиха от тези отбори, все с малко. Шампионатът го споменах, за Купата отстраних Харабиите с дузпи, а У21 Купата се реши в продълженията. Миньоро изостана, но направи два извънземни трансфера и е готов за промените.

Като цяло доста отбори натрупаха парички, изведнъж спестяванията у нас достигнаха 16 милиарда. Вероятно е свързано и с по-големите стадиони. А и с трансферите. Очаква ни интересен трансферен период, в който доста отбори ще променят поведението си.

Иначе ме изненада Арда, но накрая не успя. Бях изненадан от ЦСКА, но такива отбори със стари играчи и с наети под наем играчи винаги ме изненадват. Все очаквам да са назад, а те са в средата на таблицата. А най-отдолу често са симпатичните ми отбори. Не исках да съм лош пророк за изпадащите. Но и тук да не се повтарям, че става дълго (мога да го разделя на две или три по-кратки мнения, за три пъти по-голяма радост на някои мои фенове).

Само да поздравя първият „новодошъл“ – Драго. Знам, че не е за пръв път, но този път стискам много силно палци, за да останеш.

Готови ли сте за промените? Споменете някоя дума, че тук почна да става много професионална обстановката. Или нещо като анкета да е като:

1)      Чакам да се появят новите сгради и ги мятам по ред

2)      Искаше ми се, но няма кинти

3)      То хубаво, ама предните не съм построил

4)      По-тъпа идея не е имало в тази игра

5)      Какви промени?

 

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08
bg Xitap >> thursday october 12 - 15:43

Sima, и аз сам се изненадах :) Но втория полусезон просто играта спадна при мен. Нямам представа защо и какво стана! Но съм доволен от представянето на отбора.

bg Xitap
User
Registered2013-06-21
bg Arda