League of Bulgaria season 46

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Здравейте! (997)


bg Mika >> wednesday december 13 - 16:54

Само да подчертая (все пак като един от Админите в играта, макар и да не съм един от най-полезните поради липса на време) - това е само игра! Тук сте, за да получите удоволствие под една или друга форма. Аз лично играя вече не заради победата, а защото ми харесва да си имам футболен отбор и да се правя на шеф. То е ясно, че на мен тактиката не ми се отдава - личи си от лошите ми мачове въпреки добрите играчи.

Та, обратно на темата - очаквам всички замесени в доскорошната кореспонденция във форума да продължат да поддържат добрия тон, макар на моменти да забелязвам желание да се напсувате яката ... Предлагам да спрете с този разговор и да си говорим по други - по приятни теми :)

А относно националния отбор, вътрешно някак се радвам, че си поел арменския национален отбор ... все пак родом съм оттам :)

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg mo >> wednesday december 13 - 21:48

Оххх писна ми... относно турчинът аз бях единственият дал толкова пари в третият рунд! Третият не четвъртият! Не беше лотария! Като не знаеш не к9ментирай. 16 годишните винаги ги пускам за толкова колкото би ми дала банката . Ганьо. Бояджиев бяха на пазара. Нямам толкова места за да писна всички. А и не искам без интерес от българи!! Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.Не ми пиши повече.

bg mo
User
Registered2013-07-25
bg FC Smunck
bg Mika >> tuesday january 2 - 11:22

Честита Нова Година! Здраве, успехи и много радости на всички!

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> monday may 7 - 12:09

Надявам се този път не съм бил недостоен да стана шампион на България. Сигурно има пак някакъв проблем и съм незаслужено на това място, но пак няма да го разбера.

Поне разбрах, че не аз съм пречел на форума. След последното ми мнение почти 6 месеца не съм влизал и като гледам нищичко не съм изпуснал. Но явно без оплаквания, няма какво да се обсъжда.

Наистина ми се искаше да има някакви дискусии, да обсъждаме неща от играта, по-опитните да дадем съвети на по-неопитните или тези, които не се интересуват много от играта. Затова точно бях започнал най-накрая "Ръководството за новобранци" и бях доста понаписал, като имаше теми и за обсъждане доста след новобранството.

И тогава с последната капка си дадох сметка, колко много съм грешал за отношението на хората, дали някой ни е длъжен за нещо, за равенството между "искам" и "трябва", както и ненаказаното добро - никой не иска да му се даде съвет, а аз все се бутам и пиша ли, пиша... А прав ли съм да посочвам грешки или всеки трябва да си играе, без някой да му се меси. Така че си затрих някъде файла.

Успех на всички и се наслаждавайте!

п.с. Но нещо ме човърка. Все пак си спомнете началото - каква тръпка сте усещали. Може пък някой, който доста по-късно започва тази игра, също да може да я усети. Като гледам не нарастваме, а намаляме. При това не си спомням някой нов да се е задържал. Дали вина няма обществото ни ? И забавно ли е без нови предизвикателства? Вероятно греша отново и отново.

Все пак може ли по някое мнение на тема "За и против "Ръководство за новобранци".

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08
bg geist >> monday may 7 - 17:41

Първо, честита титла, Сима! Както винаги напълно заслужена. "ЗА" съм за "Ръководството за новобранци", можех да си спестя някои грешки, ако имаше по-подробно такова в началото.  Винаги е добре да има помощ в случай, че някой нов има интерес да се развива и да остане дълго сред нас. Аз научих някои неща в началото, четейки из нашия и чуждите форуми. Никога не е имало "Благодаря" в писмен вид от моя страна, но това не значи, че не е имало благодарност! Възможно е и други хора като мен да не са много по писането и обсъждането. Също така, сигурно много от нас са доста заети в реалния си живот, а също имат и други хобита. Не знам какъв е твоят случай, Сима, но определено се стараеш доста и явно инвестираш доста време в играта. Аз, например, разполагам с 15на минути дневно да си наредя състава за следващия мач, да изгледам оттук-оттам предишния, да видя класирането и 2-3 минутки за тренировки.

Други проблеми за липсата на комуникация тук са 1) Форумът трудно се отчита (чак 2 месеца след като се регистрирах го мернах, че съществува) и 2) Хората, тепърва започващи играта, са в 3та лига и си имат отделен форум, който също е неспасяемо заспал. Има и голямо 3) Аз лично мисля, че липсата на интерес към играта идва от това, че има по-добри нейни заместници из Интернет. Няма някакви драстични подобрения тук от страна на създателите й и логично бавно започва да запада, за съжаление...

П.С: Може да правим анкети два, три пъти на сезон тук в опит форума малко да живне. Например: Кой е най- трудният съперник в първа лига този сезон? Кой има най-голям спад/възход в сравнение с миналия сезон? Кой е най-добрият във втора лига? Все добри теми, предвещаващи дълго обсъждане. 

bg geist
Newbie
Registered2014-12-10
bg Готин >> friday may 18 - 12:51

Може и да е незаслужено, ама пак спечелих Суперкупата. Сега следва суперизлагането в Лига Европа и поредният сезон, в който ще се надявам останалите да се откажат от борбата за първото място, за да заема донякъде незаслужено второто.

Според мен играта не запада заради неактивността ни във форума, а като цяло отива на закриване. В началото създателите й бяха тръгнали с идеята да е лека и неангажираща, а постепенно я усложняват, без това да води до по-приятно изживяване.

bg Готин
Newbie
Registered2013-09-26
bg Mika >> friday may 18 - 18:44

Здравейте,

Много неща се говорят, но едно според мен, въпреки че някои хора няма да се съгласят, е факт, че:

Играта все още си е неангажираща и все още има хора като мен, които се забавляват. Аз си знам, че има много косури, но все пак ѝ се кефя, тъй като тя е една от най-добрите неангажиращи и визуално приятни игри в своя жанр. Никой не ви кара да останете след като наистина не харесвате играта.

Това, че Симата е винаги пръв си има ясно обяснение - той е един от първите в лигата, който използва средствата си още от начало по най-ефективния начин - дългосрочни инвестиции, което разбира се го доведе до успехите. Аз се надявам още дълго да се задържи, защото е приятен човек и защото ми е кеф да му чета коментарите :)

Честито Готин за суперкупата и напомням, че аз също съм един от първите в лигата, но забележете - не се оплаквам. Това все пак си остава ИГРА. Ако ме кефи, оставам. Ако не - си живея живота.

Напомням, че по принцип Форумите на лигата не би трябвало да се използват повече от официалния форум в лентата с менюта от ляво на вашия екран. Уви, при нас нещата са леко наопаки. А форумът на лигата е по-трудно да се проследи. И Сима - тръпката все още я има в мен, особено сега когато са на косъм да класирам Индия директно на Азиатското, но ХонгКонг xD ми се перчи - уви, въпреки че ги бих 3-1 като домакин, явно няма да успея като гост.

И също ми харесва в Лигата ни, но не ми харесва националния ни селекционер ... поне за пръв път от отдавна имам титулят сред първите 11.

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Mika >> friday may 18 - 18:48, Edited friday may 18 - 18:49

А и също - Ръководство за новобранци. Разбира се, би било полезно, но уви няма да мога да помагам с него. Нямам възможност да заделям повече от 20 минути на ден за играта. Като от време на време се задържам за 30-тина минути особено покрай националния отбор на Индия. Дори във вторник трябва да съм в София на форума "Шумът на парите". Стискайте палци :)

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Готин >> tuesday december 4 - 09:20

5 години и 3 месеца след началото построих максималното ниво стадион - 11. Да видим сега колко точно ще печеля на сезон, за да успея да вдигна нивата на тренировъчния и младежкия центрове.

bg Готин
Newbie
Registered2013-09-26
bg Mika >> tuesday december 4 - 10:41

Минаваш през мен ... като вятър laughing

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> wednesday november 6 - 19:06

16

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08
bg Sima >> thursday november 21 - 21:02

Арда построи Музей на ниво 100 !!! Едва 8 отбора в целия свят имат над 101 ниво. Честито, Хитър! 

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08
bg Xitap >> friday november 22 - 06:04

Sima, скука, кво да правиш :) 

bg Xitap
User
Registered2013-06-21
bg Arda
bg Sima >> monday december 2 - 23:29

Рекордно класиране на Лигата за Евротурнирите. На 9 място сме, след скок от цели 6 позиции. Ясно е, че за трети път достигаме до 5 квоти в Европа. Този път с цели два отбора в Шампионската лига, както и че отборите ни ще се включат в по-късните етапи. Но важното е, че това си е топ10 :)

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08
bg mo >> tuesday december 3 - 09:20

Жалко само, че отбора ми е доста слаб и само ще вземам място. Обаче мисля, че ти е време да вдигнеш Шампионската лига, отбора ти е много добър. Повечето ти играчи са в пика си. С малко късмет в жребия, може и финал да играеш, а там вече нищо не се знае. Успех на всички Евробойци. 

Мика ти ли си кандидата за Национален треньор? Да не е пак румънеца?

bg mo
User
Registered2013-07-25
bg FC Smunck