League of Bulgaria season 46

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Суперталанти (122)


bg Mika >> thursday december 6 - 16:54

Е, това не е нещо ново Мо. Аз отдавна го казвам ... в Индия имах по-голям избор (по-слаб отбор от бг) отколкото тук :) Но това е избор на ниво бг мениджъри и наистина и аз като теб бих ги посъветвал повече бг футболисти да създават. Аз в 90% от случаите бг играчи изкарвам (например един от защитниците, които спомена) и се надявам скоро да има още повече.

Иначе за националния ... ако има двама подобни играчи, с еднакви характеристики - разбира се че трябва да пускаш по-младия.

П.П. Защо съставът ми е изграден от повече чужденци отколкото българи? - Защото когато стартирах играта почнах с погрешната стратегия и вместо младежи - развивах тренировъчния и скаутския. Именно затова и сега съм толкова зле с отбора в сравнение с много отбори от първа лига. Знам си грешките и си ги признавам, но уви - няма връщане назад.

bg Mika
Community admin
Registered2013-03-03
bg FC Blacksea Sharks
bg Sima >> friday december 7 - 13:08

За някои има значение от кой отбор е. Само че не ми се влиза в ненужни полемики. Иначе и аз съм на мнение, че ако играч на 29 години е по-добър от такъва на 25, защо не трябва да играе?

Идеята беше, че наистина зависи от кой отбор изкочи супер-талант. Например: Ако при Черноморец се появи играч с талант 6.5, а примерно Тео или Миньоро си вадят нормален играч с талант 5.6, играчите си останат в съответния отбор, на Черноморец няма да стане по-добър /нищо лично, само пример/

Най-развитите 5 отбора са дръпнали доста. За радост следва една сериозна група от отбори, които опитват да намалят дистанцията.

Другите проблемите са:

1. Едва на 10 сезона има гарантиран един супер-талант на отбор

2. Предпочитат се да бъдат развивани като офанзивни играчи

3. Не всички извадени са българи

4. Липса на конкурентни сгради или развиване

Отзад напред:

4. Не всеки има време и не е и нужно да има. А времето е ценен ресурс

3. От първия ден коментирам, че не е нужно да се вманиачаваме на тема "Национален отбор". Има защо доста отбори да направят друг избор за националността на играчите си. Все пак каквото и да се прави, остават 50% шанс да са български играчи.

2. Лесно се говори за другите, но кой и кога е развивал супер-талант за дефанзивен играч. И защо? Щом за себе си имаш отговор, значи и другите са се досетили защо.

1. По-добре един наинстина супер-талант, отколкото двама нормални. И на мен ми се искаше като от древността /над 25 сезона 10 ниво/ съм с развита академия да вадя супер-таланти по 6.5, ама за толкова сезони само един път съм имал късмет да мина 6. Сигурен съм, че всички колеги искат. Но и нямаме 46 активни мениджъри.

В заключение:

 Националният ни отбор не е слаб. Не е. Но проблемите му предстоят. Следващия цикъл излизат защитниците, по-следващия полузащитниците. А не съм сигурен какво идва отдолу. Освен множеството нападатели. Така че въпросът на "Локи" преди 3,5 години все още е доста актуален. Но дали целта ни е да развиваме национален отбор или не? И дали това е тема за суперталанти или за национален отбор.

bg Sima
Translator
Registered2013-02-08