League of Bulgaria season 53 [2]

Forum: League forum rss-feed

Discuss your league, who are the favorites to win the league this season? Who will be promoted/relegated, how are you doing in the cup?

Return to forum index

Втора лига - впечатления и очаквания (232)


bg Никола Пашов >> tuesday january 15 - 03:53

То аз така пробих във Втора - с купуването на стари и опитни играчи. Така ще бъде докато не си кача Младежкия център и имам повече пари за млади играчи. Тъй че тактиката му явно е като моята. 

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg dvanaise >> tuesday january 15 - 08:41

Според мен, човек с времето си променя целите. Ако целта в началото е да вземеш няколко победи - взимаш стари развити играчи. Но то в началото и да искаш няма какво друго да направиш, защото вдигането на инфраструктурата иска много време и средства. В началото взимането на няколко точки повече от мачове е сравнително голяма част от бюджета, защото стадиона, кетъринга и фен-магазина не са развити. Въобще няма да намесвам Младежкия център или Тренировъчния комплекс на това ниво на развитие. Само отбелязвам че човека според мен има идея какво прави. Взел е стари играчи за да вземе победи, но за толкова кратко време е вдигнал и инфраструктурата значително. Хората които играят известно време са наясно какво трябва да направят, затова подозирам че може би е някой който вече е играл играта. В това няма нищо лошо, колкото по-силни противници има толкова тръпката е по-голяма

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg Никола Пашов >> tuesday january 15 - 09:39, Edited tuesday january 15 - 19:50

Ще си кажа честно: в началото, когато започнах играта, изобщо нямах никаква представа как да процедирам. Тогава те питат - на купуване на класни играчи ли ще заложиш, или развиване на школа. Естествено, аз заложих на второто. Както, мисля, са подходили повечето от играчите. Разбира се, не приемах играта толкова насериозно. Просто да има нещо да ръчкам там за забава. Имах първоначален бонус и го инвестирах в Младежкия център. Нито бях обърнал внимание на указания, нито бях обърнал внимание на трансферни листи. Имах отбор с потенциал, но с повече слаби играчи, който тъпчеше на едно място. Аха, аха да спечеля първа позиция, и в последния момент се провалям и завършвам на 2-ра. Минават два-три сезона в долните дивизии. Пълен съм със състезатели, чиято класа е ниска. Не харча много. Идеята да спедстявам пари за Младежкия център. Нали това е главната цел! В един момент успявам да спечеля директна промоция във Втора лига. Взимам класен нападател, за когото изхарчвам почти целия бюджет. Спукват ме всички от бой и завършвам последен. В следващия сезон завършвам на 10-то място в Трета лига. И си казвам, че ми писва! Край! Искам резултати и най-вече искам  мачове с истински тимове, а не цяла вечност на кретам с ботове. Така се оглеждам на пазара, виждам, че има възрастни класни играчи, които са ми по джоба и правя първата сериозна селекция за отбора. На следващия сезон печеля първото място в директен спор с Хамбургер, като през почти цялото време сме на една точка разлика. Останалото е история. Слава стана фактор във Втора лига.

  Та, правилна ли е стратегията да се взимат играчи на възраст? Да, след като има резултати. Да, след като не разполагаш с големи средства и търсиш начини отборът ти да се развива. Разбира се, целите ми се променят и искам да превърна Слава в клуб, който в даден момент да е на нивото на тимове като Арда, Перистера, 11 РЕНДЕТА, Ню Загарс, Фортрес и т.н. Вече ще инвестирам повече в инфраструктура и ще търся служители. 

Но да се върнем на темата. Мисълта ми е, че мениджърът на Керкира постъпва правилно. Грешна стратегия няма, след като има резултати.

bg Никола Пашов
User
Registered2017-05-03
bg Lions
bg Aleks Hadzhiev >> tuesday january 15 - 11:06, Edited tuesday january 15 - 14:18

Така е тук съм съгласен, че грешна стратегия няма щом дава резултати.Просто го представих всичко през призмата на дългосрочния план в, който малко по-млад играч е по-добра инвестиция ако целиш заздравяване на позициите до момента и тръгване на горе след това.Така просто ако съумееш да постигнеш успехи които целиш ще бъдат по-дългосрочно, а не примерно само за настоящия сезон да речем.Но разбира се щом работи една стратегия няма как да се каже, че е грешна била тя със стари или млади играчи.

bg Aleks Hadzhiev
User
Registered2017-06-17
cz SK Slavia Prague
bg dvanaise >> tuesday january 15 - 13:43

Ние не знаем каква е целта на FC Kerkira, и следователно няма как да определим дали използва правилна стратегия. Стратегията му изглежда правилна или грешна само от нашата гледна точка.

Аз лично засега се кефя на развитието му и смятам че е мениждър който има опит в тази игра. Ако сега започвах играта вероятно бих постъпил по същия начин като него, но когато почвах да играя въобще нямах идея какво трябва да се прави

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg dvanaise >> monday january 21 - 20:04

Така, приключихме и този сезон. Подозирам че следващия ще е по-интересен защото FC Kerkira и Бабадуца въобще не показват намерение да отпадат от групата. Дори напротив - следващия сезон вероятно няма да се борят да не са на плейофи.

Плейофите за качване в първа също са интересни, но е рано да коментираме преди да е изтеглен жребия за мачовете. От първа група ще се борят да не изпаднат старите ни познати Фортуна Силистра и Меден Рудник. Като им гледам отборите, няма да е лесно на първенците от нашата група да ги преборят.

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16
bg dvanaise >> friday january 25 - 20:33

Гледам мачовете от плейофите и не мога да дам предположения за резултата. Много засукани мачове.

Само да ви обърна внимание на Керкира. Като гледам транферите дотук и времето което остава до края на транферния прозорец, вероятно ще се бори за петицата

bg dvanaise
User
Registered2016-12-16